Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa REMBERTÓW

Nasz gabinet podologiczny na Ursynowie nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy na wizytę do naszego podologa w dzielnicy Saska Kępa i Bielany.  

Pedicure leczniczy – Warszawa Ursynów

Pedicure medyczny jest to podstawowy zabieg podologiczny, które obejmuje skrócenie i opracowanie paznokci, usunięcie zrogowaciałego naskórka, oczyszczenie wałów paznokciowych i dobranie pielęgnacji odpowiedniej do danego rodzaju skóry. W przypadku niektórych pacjentów zabieg rozszerzony zostaje o czynności, które prowadzą do usunięcia powstałych w obrębie stóp zmian skórnych lub wyleczenia przykrej dolegliwości. Przebieg i zakres zabiegu omawiany jest na początku każdej wizyty.

Kto powinien umówić się na pedicure leczniczy?

Tak naprawdę każdy, kto chce mieć piękne i zdrowe stopy. Są jednak osoby, które potrzebują go bardziej, niż inni. W tej grupie znajdują się m.in.:

 • osoby chorujące na cukrzycę, której częstym powikłaniem jest stopa cukrzycowa,
 • osoby cierpiące na niektóre choroby przewlekłe (np. żylaki i inne choroby naczyń) powodujące zmiany w obrębie stóp,
 • osoby z wadami budowy stóp (np. płaskostopie, halluksy),
 • osoby otyłe,
 • seniorzy, u których występują różne uciążliwe dolegliwości,
 • sportowcy, którzy podczas treningów znacznie obciążają stopy,
 • osoby noszące niewygodne obuwie z uwagi np. na wykonywany zawód.

Pedicure leczniczy – dodatkowe czynności pielęgnacyjne

Podolog na podstawie stanu skóry i paznokci może uznać za konieczne przeprowadzenie dodatkowych zabiegów i terapii, które pomogą stopom odzyskać estetyczny wygląd i sprawią, że będą wolne od chorób. Do innych równie często wykonywanych co pedicure leczniczy zabiegów w gabinecie podologicznym należy:

 • usuwanie odcisków,
 • usuwanie brodawek wirusowych,
 • usuwanie modzeli i nagniotków,
 • leczenie pękających pięt,
 • leczenie nadpotliwości stóp,
 • leczenie wrastających paznokci,
 • terapia grzybicy stóp i paznokci,
 • specjalistyczna pielęgnacja stopy cukrzycowej.

Specjalista w czasie zabiegu może także wykonać pełną diagnostykę stóp. Jeśli będą do tego wskazania, wykona badanie bakteriologiczne, histopatologiczne lub mykologiczne, którego wynik umożliwi mu postawienie właściwej diagnozy i dobór skutecznego leczenia.

Warszawa Ursynów – którego podologa wybrać?

Od dłuższego czasu przymierzasz się do odbycia pierwszej wizyty u podologa, ale nie wiesz, który gabinet powinieneś wybrać? Mieszkańców dzielnicy Ursynów w Warszawie zapraszamy do naszej kliniki Satin na Bielanach lub na Saskiej Kępie.

Świadczymy kompleksową opiekę podologiczną. Przywrócimy Twoim stopom estetyczny wygląd i uwolnimy je od problemów. Nie czekaj, aż problem przybierze na sile i zadzwoń do nas już dziś, celem umówienia wizyty.

Wszystko zależy od przypadku. Niekiedy powodem pojawienia się na skórze odcisków lub modzeli jest długotrwałe noszenie niewygodnego obuwia. Wtedy wystarczy wymienić buty na odpowiednie lub zastosować specjalistyczne wkładki i problem powinien zniknąć. Sytuacja nieco komplikuje się, gdy za powstawaniem zmian w obrębie stóp stoją np. wady wrodzone. Podolog nie jest w stanie wyleczyć płaskostopia czy halluksa. Takim pacjentom zazwyczaj doradza się zastosowanie odciążeń do butów, a docelowo udanie się do ortopedy, celem podjęcia leczenia schorzenia. 

Nie trzeba wykonywać żadnych specjalnych zabiegów. Wystarczy jedynie umyć i dokładnie osuszyć stopy oraz ubrać świeże skarpetki. Powinno się zrezygnować ze stosowania preparatów do pielęgnacji stóp, jeśli na co dzień takowych używamy – ich obecność mogłaby zaburzyć obraz sytuacji i utrudnić podologowi pracę. Zalecamy także przyjście na wizytę w najczęściej noszonym obuwiu, gdyż jego ocena czasem pozwala odkryć tajemnicę, co jest powodem nieestetycznych zmian na stopach.

Cena zabiegu wynosi 150 zł. W trakcie wizyty może się jednak okazać, że konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych procedur medycznych lub pielęgnacyjnych. Wtedy całkowity koszt konsultacji może wzrosnąć. O cenie usługi, jak i o jej dokładnym zakresie poinformuje podolog na początku wizyty. Oczywiście pacjent zawsze ma prawo nie zgodzić się na wykonanie dodatkowych czynności. Czas zabiegu, podobnie zresztą jak koszt zabiegu, uzależniony jest od tego, co będzie robione. Średnio wizyta trwa ok. 30-40 minut.