Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA REMBERTÓW

W tej chwili nie posiadamy gabinetu w dzielnicy Warszawa Rembertów. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty w jednym z naszych dwóch prywatnych gabinetów podologicznych na Saskiej Kępie lub Bielanach. Nasz specjalista podolog pomoże Ci skutecznie wyleczyć grzybicę paznokci. 

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

 • nieodpowiednia higiena
 • niewłaściwie obcinanie paznokci
 • urazy mechaniczne
 • nadmierna potliwość stóp
 • przesuszone stopy
 • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Rembertów

Grzybica paznokci jest chorobą zakaźną. Stosunkowo łatwo jest się nią zarazić, a znacznie trudniej jest ją wyleczyć. Działania mające na celu wyeliminowanie źródła zakażenia i pozbycie się uporczywych objawów należy zatem wdrożyć możliwie jak najszybciej, kiedy choroba nie jest jeszcze w zaawansowanym stadium.

Czy to na pewno grzybica paznokci?

Objawy grzybicy paznokci są dość charakterystyczne i trudno przypisać je innej chorobie w szczególności, gdy występują wszystkie jednocześnie. Sygnałem, że mamy do czynienia z zakażeniem grzybiczym są:

 • nieestetyczne przebarwienia barwy białej, żółtej lub brązowej,
 • odkształcenia płytki paznokciowej,
 • wyraźne zgrubienia paznokci,
 • kruchość i łamliwość paznokci,
 • oddzielanie się płytki paznokciowej od łożyska,
 • przykry zapach (świadczy o obecności grzybów pod paznokciem).

Często dochodzi również do zapalenia wałów paznokciowych, co objawia się zaczerwienieniem. Ponadto chory może odczuwać dotkliwy ból w obrębie zmian.

Ile zajmuje leczenie grzybicy paznokci?

Czas trwania terapii uzależniony jest od indywidualnych uwarunkowań. Żaden podolog nie jest w stanie stwierdzić, czy podjęte działania okażą się skuteczne, a jeśli tak, to ile czasu minie, zanim pojawią się pierwsze efekty. W praktyce jest tak, że im więcej paznokci zajęła infekcja i im wyższy jest stopień nasilenia objawów, tym grzybicę jest trudniej wyleczyć. Ogromne znaczenie ma także typ grzyba, który wywołał zakażenie. Niektóre rodzaje grzybów są bardziej oporne na leczenie niż inne. 

Na skuteczność terapii w dużej mierze wpływa także postępowanie pacjenta. Jeśli swoje działanie ograniczy on wyłącznie do odwiedzania gabinetu podologicznego co 2-4 tygodnie, to na efekty trzeba będzie długo czekać. Oprócz regularnych wizyt w gabinecie powinien bowiem wykonywać określone czynności pielęgnacyjne w domu i ściśle wypełniać zalecenia podologa.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Rembertów

Mieszkasz w dzielnicy Rembertów w Warszawie i zastanawiasz się, gdzie otrzymasz fachową pomoc w zakresie leczenia grzybicy paznokci? Zachęcamy do odwiedzenia kliniki podologicznej Satin, gdzie nasz podolog pomoże Ci wygrać walkę z grzybicą. Działamy w dwóch miejscach – jeden nasz gabinet znajduje się na Bielanach, a drugi na Saskiej Kępie. Wybierz ten, do którego masz łatwiejszy dojazd i już dziś umów wizytę!

Niewielka zmiana w obrębie paznokci z czasem przerodzi się w dużo większą. Jeśli nadal będziemy bagatelizować problem, choroba rozprzestrzeni się po całym ciele. W przypadku osób starszych i chorych na cukrzycę nieleczona grzybica paznokci może wywołać stan zapalny tkanki łącznej, a nawet stać się przyczyną wystąpienia owrzodzeń stóp. Leczenie grzybicy paznokci jest długie i żmudne, dlatego najlepiej rozpocząć je  możliwie jak najwcześniej, kiedy jeszcze choroba nie jest aż tak zaawansowana. W praktyce im wcześniej podjęte zostanie leczenie, tym infekcja szybciej zostanie zahamowana i być może uda się uniknąć powstania trwałych zmian.

Choć podolog najczęściej już po wizualnej ocenie stanu paznokci wie, że ma do czynienia z grzybicą paznokci, to i tak konieczne jest wykonanie badania mykologicznego. Może się zdarzyć, że diagnoza nie będzie jednoznaczna, wtedy trzeba dodatkowo wykonać jeszcze badanie laboratoryjne. Polega ono na wycięciu fragmentu zmienionego chorobowo paznokcia i obejrzeniu go pod mikroskopem. Dopiero mając komplet, badań specjalista może zaplanować leczenie. Istotne jest, aby przed wizytą, na której mają zostać wykonane badania w kierunku grzybicy zmyć z paznokci lakier i zrezygnować ze stosowania kosmetyków do stóp.

Powikłania przy grzybicy zwykle obejmują zniszczenie płytki paznokciowej. Dochodzi do tego na skutek zlekceważeniach pierwszych objawów choroby. Uszkodzenia w obrębie paznokcia to nie jedyne powikłania po grzybicy paznokci. U osób starszych i chorych na cukrzycę zakażenie może wywołać stan zapalny tkanki łącznej i stać się przyczyną powstania owrzodzeń stóp. Leczenie najlepiej rozpocząć, gdy choroba nie jest jeszcze w zaawansowanym stadium. Odpowiednio wcześnie rozpoczęta terapia grzybicy pozwala uniknąć wielu przykrych konsekwencji wynikających z jej nieleczenia.