Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA OCHOTA

Nasz gabinet na warszawskiej Ochocie nie został jeszcze otwarty. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i umówienia wizyty w naszych gabinetach, które znajdują się na Saskiej Kępie oraz na Bielanach. Nasi specjaliści oferują profesjonalne zabiegi usunięcia kurzajek oraz brodawek.

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

 

 

Usuwanie kurzajek Ochota 

Kurzajki, czyli zmiany skórne przypominające zrogowaciałe grudki, to bardzo powszechny problem wielu osób. Najczęściej pojawiają się na stopach i dłoniach i mają nierówną, szorstką powierzchnię w kolorze skóry. Skąd biorą się kurzajki? Jak może dojść do zakażenia wirusem za nie odpowiadającym? 

Jak wygląda i skąd się bierze kurzajka

Kurzajki osiągają wielkość od 5 mm do nawet 2 cm. Występują pojedynczo, ale też tworzą skupiska. Choć brodawki mogą pojawiać się wszędzie, gdzie jest skóra, najczęstsze lokalizacje to ręce oraz stopy.  Kurzajki wywoływane są przez wirusa HPV, czyli wirusa brodawczaka ludzkiego. Najczęściej pojawiają się u dzieci i młodzieży, ale i osoby dorosłe są narażone na tę nieprzyjemną dolegliwość. 

Badania wskazują, że aż 70% polskiej populacji to nosiciele wirusa HPV. Zdecydowana większość to jednak nosiciele bezobjawowi, którzy jednak mogą powodować zakażenie u innych osób.  Wirus HPV może w organizmie człowieka funkcjonować nawet kilka miesięcy zanim da pierwsze objawy, czyli widoczne zmiany w postaci kurzajek.

Jak może dojść do zakażenia wirusem HPV?

Wirus HPV przenoszony jest podczas bezpośredniego kontaktu z zainfekowaną osobą, nawet jeśli osoba ta nie ma żadnych objawów. W większości przypadków zdrowa skóra wystarczająco chroni nas przed zakażeniem wirusem HPV, niestety inaczej jednak sprawa wygląda, gdy naskórek jest uszkodzony, nawet delikatnie. Wtedy wystarczy chwila, aby podczas bezpośredniego kontaktu zarazić się wirusem.

Jak zapobiec zakażeniu?

Przede wszystkim należy dbać o zachowanie podstawowych zasad higieny. Pomagają one zapobiegać nie tylko zakażeniu wirusem HPV, ale i innymi niebezpiecznymi chorobami skóry. Należy unikać chodzenia boso nie tylko w miejscach publicznych, ale i na przykład po cudzej wykładzinie czy dywanie. Podobnie z wykładziną  w hotelu czy innymi miejscami, gdzie ktoś inny mógł chodzić boso. Do takich miejsc należą na przykład szatnie, pomosty czy wspólne przestrzenie na basenie.

Pozostając w temacie basenu, zawsze pamiętaj o klapkach, nawet wtedy, gdy poruszasz się po płycie basenu – zdejmuj je tylko wtedy, gdy jesteś w wodzie. Korzystaj wyłącznie z własnego ręcznika i własnej gąbki, to pozwoli Ci zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem HPV. 

Usuwanie kurzajek Ochota – jak pozbyć się kurzajek

Jeśli problem kurzajek dotknął i Ciebie, warto skorzystać z pomocy podologów. Zapraszamy do naszych gabinetów w Warszawie. Pomożemy Ci pozbyć się brodawek, korzystając z najbardziej nowoczesnych metod i doradzimy, jak minimalizować ryzyko nawrotu choroby.

Gabinety Satin to doświadczeni specjaliści w zakresie usuwania kurzajek. Choć zlokalizowane są w dzielnicach: Bielany i Saska Kępa, regularnie przyjmują pacjentów ze wszystkich warszawskich dzielnic, którzy szukają profesjonalnej pomocy. Zapraszamy więc do jednego z naszych gabinetów podologicznych – zrobimy wszystko, aby jak najszybciej rozwiązać Twój problem z kurzajkami.

Kurzajki są bardzo zaraźliwe. Można się nimi zarazić nie tylko w wyniku kontaktu z osobą, która ma zmiany wywołane przez wirusa HPV, ale również poprzez kontakt z materiałem biologicznym, który zawiera DNA wirusa HPV. Przykładem takiego materiału biologicznego są komórki nabłonka lub naskórka. Jest więc duże prawdopodobieństwo zarażenia innych domowników, najczęściej zakażone są dzieci i młodzież. Kurzajki nie należą natomiast do zmian groźnych. Są to z reguły łagodne guzki, które mogą powodować swędzenie i ból. Ponadto kurzajki szpecą, co pacjenci często podają jako pierwszą przyczynę chęci usunięcia zmian. Niestety kurzajki nie są najłatwiejsze do usunięcia. Walka z nimi wymaga dużej systematyczności i cierpliwości.

Zdarza się, że kurzajki po prostu znikają samoczynnie. Co ciekawe, czasami po usunięciu części kurzajek reszta znika sami. Niestety, kurzajki są też nieprzewidywalne w drugą stronę – zdarza się, że długotrwałe leczenie nie przynosi efektu i kurzajki powracają. Kurzajki, które nie powodują niedogodności, wciąż niestety szpecą skórę. Mogą również z upływem czasu sprawiać ból, w szczególności, gdy utworzą się na stopach. Lekarze nie zalecają pozostawiania kurzajek na skórze, ponieważ dolegliwość ta szybko się rozsiewa. Dwie kurzajki szybko mogą przemienić się w kilkanaście kolejnych w różnych miejscach ciała.

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek