Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA OCHOTA

Nasz gabinet na warszawskiej Ochocie nie został jeszcze otwarty. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i umówienia wizyty w naszych gabinetach, które znajdują się na Saskiej Kępie oraz na Bielanach. Nasi specjaliści oferują profesjonalne zabiegi usunięcia kurzajek oraz brodawek.

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

 

 

Usuwanie kurzajek Ochota 

Kurzajki, czyli zmiany skórne przypominające zrogowaciałe grudki, to bardzo powszechny problem wielu osób. Najczęściej pojawiają się na stopach i dłoniach i mają nierówną, szorstką powierzchnię w kolorze skóry. Skąd biorą się kurzajki? Jak może dojść do zakażenia wirusem za nie odpowiadającym? 

Jak wygląda i skąd się bierze kurzajka

Kurzajki osiągają wielkość od 5 mm do nawet 2 cm. Występują pojedynczo, ale też tworzą skupiska. Choć brodawki mogą pojawiać się wszędzie, gdzie jest skóra, najczęstsze lokalizacje to ręce oraz stopy.  Kurzajki wywoływane są przez wirusa HPV, czyli wirusa brodawczaka ludzkiego. Najczęściej pojawiają się u dzieci i młodzieży, ale i osoby dorosłe są narażone na tę nieprzyjemną dolegliwość. 

Badania wskazują, że aż 70% polskiej populacji to nosiciele wirusa HPV. Zdecydowana większość to jednak nosiciele bezobjawowi, którzy jednak mogą powodować zakażenie u innych osób.  Wirus HPV może w organizmie człowieka funkcjonować nawet kilka miesięcy zanim da pierwsze objawy, czyli widoczne zmiany w postaci kurzajek.

Jak może dojść do zakażenia wirusem HPV?

Wirus HPV przenoszony jest podczas bezpośredniego kontaktu z zainfekowaną osobą, nawet jeśli osoba ta nie ma żadnych objawów. W większości przypadków zdrowa skóra wystarczająco chroni nas przed zakażeniem wirusem HPV, niestety inaczej jednak sprawa wygląda, gdy naskórek jest uszkodzony, nawet delikatnie. Wtedy wystarczy chwila, aby podczas bezpośredniego kontaktu zarazić się wirusem.

Jak zapobiec zakażeniu?

Przede wszystkim należy dbać o zachowanie podstawowych zasad higieny. Pomagają one zapobiegać nie tylko zakażeniu wirusem HPV, ale i innymi niebezpiecznymi chorobami skóry. Należy unikać chodzenia boso nie tylko w miejscach publicznych, ale i na przykład po cudzej wykładzinie czy dywanie. Podobnie z wykładziną  w hotelu czy innymi miejscami, gdzie ktoś inny mógł chodzić boso. Do takich miejsc należą na przykład szatnie, pomosty czy wspólne przestrzenie na basenie.

Pozostając w temacie basenu, zawsze pamiętaj o klapkach, nawet wtedy, gdy poruszasz się po płycie basenu – zdejmuj je tylko wtedy, gdy jesteś w wodzie. Korzystaj wyłącznie z własnego ręcznika i własnej gąbki, to pozwoli Ci zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem HPV. 

Usuwanie kurzajek Ochota – jak pozbyć się kurzajek

Jeśli problem kurzajek dotknął i Ciebie, warto skorzystać z pomocy podologów. Zapraszamy do naszych gabinetów w Warszawie. Pomożemy Ci pozbyć się brodawek, korzystając z najbardziej nowoczesnych metod i doradzimy, jak minimalizować ryzyko nawrotu choroby.

[sp_easyaccordion id="10686"]

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek

opinie o Satin