Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA PRAGA-PÓŁNOC

W obecnej chwili nasz gabinet na Pradze-Północ nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy na konsultacje do jednego z naszych gabinetów podologicznych na Bielanach lub Saskiej Kępie , gdzie nasi specjaliści pomogą Ci skutecznie wyleczyć grzybicę paznokci. 

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Praga Północ

Grzybicę paznokci wywołują różne rodzaje grzyba. Najczęściej są to dermatofity, rzadziej grzyby z rodzaju Cancida (drożdżaki) czy pleśniowce. Chcąc skutecznie zwalczyć zakażenie, w pierwszej kolejności trzeba dowiedzieć się, jaki rodzaj grzyba wywołał infekcję. To od jego typu zależy dalsze postępowanie.

Badanie pierwszym krokiem do zdrowia

W przypadku grzybicy nie wystarczy tylko wizualna ocena zmienionych chorobowo obszarów, nawet jeśli wprawne oko podologa od razu rozpozna, że ma do czynienia z grzybicą paznokci. Konieczna jest specjalistyczna diagnostyka, która wskaże typ grzyba odpowiedzialnego za rozwój zakażenia.

Podolog najczęściej wykonuje badanie mykologiczne. Polega ono na pobraniu zeskrobin i wysłaniu ich do laboratorium. Badanie jest całkowicie bezbolesne, a na wynik czeka się do 6 tygodni.

Wynik badania mykologicznego może być niejednoznaczny. Jeśli okaże się, że jest ujemny, a obraz kliniczny będzie wskazywać na grzybicę, badanie trzeba będzie powtórzyć. Dodatkowo specjalista może pobrać fragment płytki paznokcia, celem dokładnego obejrzenia go pod mikroskopem.

Ile trwa leczenie grzybicy paznokci?

Podolog może jedynie oszacować czas potrzebny do całkowitego wyleczenia. W praktyce jednak terapia może trwać zarówno dłużej, jak i krócej. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań. Na to, ile dokładnie będzie trwać leczenie grzybicy, wpływają takie czynniki jak:

  • miejsce występowania zmian chorobowych,
  • rodzaj grzyba, który wywołał zakażenie,
  • ilość zajętych przez chorobę paznokci,
  • stopień nasilenia zmian chorobowych.

Średnio czas leczenia grzybicy paznokci wynosi od kilku tygodni, do nawet kilku miesięcy. Oczywiście niebagatelne znaczenie ma systematyczność i sumienność pacjenta w kontekście stosowania się do zaleceń podologa. Jeśli swoje działania ograniczy on wyłącznie do wizyt w gabinecie, leczenie nie będzie dawać oczekiwanych rezultatów. Musi on szczególnie dbać o codzienną higienę stóp i ściśle wypełniać zalecenia podologa. Wizyty w trakcie leczenia grzybicy paznokci zazwyczaj odbywają się co około 2-4 tygodnie.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Praga Północ

Masz pewne podejrzenia, że cierpisz na grzybicę paznokci? Mieszkasz w Warszawie Śródmieściu i szukasz specjalisty, który potwierdzi lub wykluczy Twoje przypuszczenia? Zapraszamy do gabinetów podologicznych Satin, w których otrzymasz fachową pomoc w zakresie walki z problemem. Jedna nasza klinika znajduje się na Bielanach, a druga na Saskiej Kępie. Skontaktuj się z nami i umów wizytę! 

[sp_easyaccordion id="10823"]
opinie o Satin