Zaznacz stronę

PODOLOGIA DLA SPORTOWCÓW

  1. Wieloletnie doświadczenie we współpracy ze sportowcami
  2. Indywidualny dobór metody leczenia
  3. Skutecznie terapie w możliwie najkrótszym czasie
umów wizytę

ponad 16 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

AKTYWNIE PO ZDROWIE

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Aby jednak w pełni cieszyć się efektami płynącymi z podejmowanych aktywności fizycznych, niezwykle ważna jest prawidłowa pielęgnacja stóp i ich stała kontrola w gabinecie podologicznym.
Wśród najczęstszych problemów ze stopami, które dotykają osoby aktywne fizycznie wymienia się: odciski i modzele, problemy z paznokciami, potliwość lub nadpotliwość stóp oraz deformacje układu kostnego. W gabinetach Satin wiemy, jak skutecznie rozwiązywać te problemy.

ODCISKI I MODZELE U SPORTOWCÓW

Odciski czy modzele powstają w wyniku ciągłego nacisku na skórę. W przypadku osób aktywnych fizycznie jest to dość popularna przypadłość, wynikająca z prowadzonego trybu życiu, a co się z tym wiąże często niewłaściwie dobranego obuwia. Podolodzy w Satin nie tylko skutecznie wyeliminują te problemy, ale także udzielą wskazówek i zaleceń w kontekście higieny i samodzielnej pielęgnacji stóp w domu.

PROBLEMY Z PAZNOKCIAMI

Paznokcie sportowców często są chropowate, zgrubiałe lub zniekształcone. Zbyt mocny i regularny ucisk na stopę może powodować powstanie krwiaków podpaznokciowych, a w efekcie doprowadzić nawet do odklejenia paznokcia od łożyska. Regularna kontrola stóp osób aktywnych fizycznie w gabinecie podologicznym pozwala na bieżąco reagować na powstałe problemy i dostosować najlepszą do danego przypadku terapię.

POTLIWOŚĆ STÓP

Niewłaściwie dobrane obuwie sportowe lub skarpetki, których materiał nie przepuszcza powietrza w połączeniu z aktywnością fizyczną w większości przypadków prowadzą do wzmożonej potliwości stóp. Problem ten sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii, co może powodować jeszcze poważniejsze konsekwencje. W ramach podologicznej opieki dla sportowców podczas wizyty specjaliści zalecą profesjonalne kosmetyki i preparaty pielęgnacyjne, a w razie potrzeby skierują na szczegółowe badania.

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE

Stopy osób aktywnych fizycznie są szczególnie narażone na przeciążania. Zaniedbanie tego aspektu może prowadzić do deformacji i problemów ortopedycznych. Doskonałą profilaktyką lub rozwiązaniem tego problemu są indywidualnie dobrane wkładki ortopedyczne. Doświadczony fizjoterapeuta w Satin już podczas jednego spotkania, po dokładnej analizie i badaniu, przygotuje wkładki. Oferowane przez nas wkładki marki Sidas specjalizującej się w wykonywaniu wkładek ortopedycznych dla sportowców, mają 2-letnią gwarancją.

opinie o Satin