Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA WOLA

Nasz gabinet na warszawskiej Woli nie został jeszcze otwarty. Umawiamy wizyty do naszych specjalistów od stóp w gabinetach na Saskiej Kępie i na Bielanach. Wszystkie nasze gabinety podologiczne wyposażone są w profesjonalny sprzęt do zabiegów podologicznych.

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

Usuwanie kurzajek Wola

Czy wiesz, że prawie trzy czwarte osób przynajmniej raz w życiu miało, świadomie lub nie, do czynienia z kurzajkami i wirusem za nie odpowiadającym, czyli wirusem brodawczaka ludzkiego HPV? Brodawki, zwane potocznie kurzajkami, potrafią uprzykrzyć życie na wiele miesięcy, a nieleczone mogą bardzo szybko rozprzestrzenić się na różne części ciała. To drobne, wyczuwalne w dotyku grudki, którymi można zarazić się poprzez nie tylko przez bezpośredni kontakt z nosicielem. Warto więc wiedzieć, jak dokładnie dochodzi do zakażenia oraz jak sobie radzić z kurzajkami, jeśli już dotknie nas ten problem.

Skąd biorą się kurzajki

Kurzajki występują bardzo często, szczególnie narażone na nie są dzieci, osoby starsze oraz osoby z obniżoną odpornością organizmu. Kurzajki szybko przenoszą się przez dotyk i są niestety bardzo zakaźne. Wystarczy podać rękę zarażonej osobie lub wytrzeć ręce używanym przez nosiciela ręcznikiem. Najczęściej do zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego dochodzi w miejscach publicznych – na basenie, siłowni czy w saunie. 

Brodawki występują zwykle na dłoniach i stopach, ale również w innych obszarach – w jamie ustnej, górnych drogach oddechowych czy okolicach intymnych. Niewiele osób wie, że wirus nawet przez kilka lat może pozostawać w organizmie w formie uśpionej, nie powodując żadnych zmian skórnych. Niestety, choć zakażony sam nie ma żadnych objawów, może w tym czasie zarażać inne osoby. Ponieważ jest wiele odmian wirusa HPV, kurzajki mogą przybierać bardzo zróżnicowane formy. 

Usuwanie kurzajek Wola – jakie są metody?

W przeciwieństwie do innych wirusów, wirus brodawczaka HPV jest niezwykle trudny do wyleczenia, ponieważ ma wiele szczepów. Dlatego wiele osób narzeka na nawracające nawet po kilku latach brodawki. Długość życia jednej kurzajki do nawet 2–3 lata. Biorąc pod uwagę fakt, że kurzajki są niezwykle zaraźliwe, od razu po zauważeniu pierwszych objawów powinno się udać do lekarza podologa i rozpocząć leczenie. Najbardziej popularne metody usuwania kurzajek to:

  • zamrażanie kurzajek ciekłym azotem, czyli krioterapia – metoda ta jest praktycznie bezbolesna, leczenie jest krótkie, choć przez jakiś czas miejsce po kurzajce jest czerwone i pojawia się pęcherz;
  • laseroterapia – zastosowanie lasera CO2 w celu precyzyjnego usunięcia kurzajek. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania brodawek;
  • elektrokoagulacja, czyli pozbywanie się kurzajek prądem;
  • łyżeczkowanie, czyli wycinanie kurzajki razem z korzeniem.
[sp_easyaccordion id="10733"]

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek

opinie o Satin