Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek, wbrew pozorom, może być naprawdę uporczywym problemem. Kurzajki, inaczej znane jako brodawki, powstają w wyniku zakażenia wirusowego skóry. Bardzo często, nawet najlepszy preparat na brodawki może być nieskuteczny. Odpowiednie pytanie to nie tylko jak usunąć kurzajkę, ale przede wszystkim jak pozbyć się kurzajki raz na zawsze. Usuwanie brodawek może bowiem zakończyć się nawrotem wirusa. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czym tak naprawdę są kurzajki, oraz dlaczego ich leczenie jest tak ważne. Poznaj skuteczne sposoby na kurzajki oraz przekonaj się, co na ten temat mówią specjaliści!

Usuwanie kurzajek – czym są kurzajki?

Kurzajki są pewnym rodzajem zmiany skórnej, która powstaje na skutek przedostania się wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV)  do skóry. Do zarażenia dochodzi poprzez kontakt wirusa z naskórkiem. Najczęściej zainfekowani to osoby o słabej odporności. W grę wchodzi nie tylko przeciążenie fizyczne, ale także obciążenie psychiczne. Mocniej narażone są także kobiety w ciąży, osoby z zaburzeniami hormonalnymi czy po ciężkich operacjach. Także skaleczenia, otarcia skóry, mogą ułatwić wirusowi brodawczaka zagnieżdżenie się w ciele.

Usuwanie kurzajek – dlaczego to takie ważne?

Jak już wiemy, kurzajki to problem wirusowy. Wirus brodawczaka jest wyjątkowo podatny na rozmnażanie się, i infekowanie okolic w których występuje, a także reszty ciała. Usuwając kurzajkę w jej pierwszym stadium bardzo mocno zmniejszamy ryzyko jej rozprzestrzenienia się. Im dłużej kurzajka utrzymuje się w ciele, tym głębiej wnika, a co za tym idzie, towarzyszący jej ból jest coraz większy.

Domowe sposoby na usuwanie kurzajek

Oczywiście możemy spróbować pozbyć się kurzajek w domu. Żaden z lekarzy nie zatwierdził jednak oficjalnie skuteczności domowych sposobów. Do najbardziej znanych należy przede wszystkim wykorzystanie ziela jaskółczego. Wiele osób twierdzi, że płyn zawarty w łodydze ziela jaskółczego, regularnie przykładany do zainfekowanego miejsca sprawi, że brodawka zniknie. Kolejnym sposobem jest okładanie kurzajki skórką z cytryny, moczoną przez całą noc w occie. Następną metodą jest przykładanie do brodawki pokrojonego czosnku.

Należy mieć świadomość, że takie metody są metodami amatorskimi, podejmuje się je na własne ryzyko, a efekty mogą być nieskuteczne.

Usuwanie kurzajek oczami specjalistów

O poradę zapytaliśmy specjalistów Satin Warszawa. Eksperci twierdzą, że czas terapii leczenia kurzajek jest bardzo różny, i może zostać założony w przybliżeniu wyłącznie indywidualnie dla każdego pacjenta.

  • Nie każda skóra reaguje tak samo na preparaty stosowane podczas leczenia.
  • Wpływ ma także sposób, w jaki traktowano kurzajkę przez udaniem się do specjalisty.
  • Czas, odkąd kurzajka pojawiła się na skórze – im wcześniej udamy się do ekspertów, tym szybciej i prościej pozbędziemy się problemu, a także unikniemy rozprzestrzenienia się wirusa na reszcie ciała.

Usuwanie kurzajek u dzieci

Specjaliści satin.pl powiedzieli nam, że usuwanie kurzajek u dzieci przebiega dużo szybciej i sprawniej, niż w przypadku dorosłych. Często wystarczy tylko kilka wizyt, aby wirus całkowicie zniknął z powierzchni skóry dziecka.

Michał Droszcz

opinie o Satin