Zaznacz stronę

Sucha skóra stóp to problem dotykający wiele kobiet. Suche, pękające pięty, stają się powodem do wstydu szczególnie wtedy, gdy zbliża się lato. Pielęgnacja stóp to przede wszystkim regularne nawilżanie stóp i odpowiednie traktowanie ich każdego dnia. Są jednak sytuacje, kiedy o stopy powinien zadbać podolog. Podologia ma w zanadrzu zabiegi podologiczne, które regenerują stopy, by te odzyskały dawny, estetyczny wygląd. Skąd bierze się sucha skóra stóp oraz jak się jej pozbyć? W tym artykule poznasz opinie specjalistów w dziedzinie podologii! Przekonaj się, jak odpowiednio dbać o stopy!

Sucha skóra stóp – skąd się bierze?

Na wygląd naszej skóry wpływ ma bardzo wiele czynników, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. To samo dotyczy skóry naszych stóp.

Do czynników zewnętrznych należy przede wszystkim:

  • nieodpowiednia pielęgnacja – stopy należy myć każdego dnia, nie można jednak codziennie stosować pumeksu, by nie naruszyć zdrowej tkanki stóp. Jednocześnie brak regularnego pozbywania się starego, zrogowaciałego naskórka sprawia, że skóra wygląda coraz mniej atrakcyjnie. Należy odnaleźć złoty środek, pomiędzy oczyszczaniem, a zdzieraniem skóry.
  • stosowanie nieodpowiednio dobranych kosmetyków do stóp – a także pomijanie użycia kremów w codziennej pielęgnacji, prowadzi do przesuszenia skóry.

Do czynników wewnętrznych zaliczyć można między innymi:

  • wiek – im starsza jest skóra, tym bardziej jest ona odwodniona. Organizm traci naturalną zdolność do gromadzenia odpowiedniej ilości wody.
  • zaburzenia mikrokrążenia – to bardzo poważne zaburzenia, które powinny być jak najszybciej skonsultowane z lekarzem.
  • problemy hormonalne – zaburzenia endokrynologiczne, takie jak cukrzyca czy nieodpowiednia praca tarczycy, mogą objawiać się właśnie suchą skórą stóp.

Sucha skóra stóp – jak o nią dbać w domu?

Przede wszystkim zaakceptuj fakt, że odpowiednia pielęgnacja stóp to ta, którą wykonujesz każdego dnia, niezależnie od rodzaju skóry i problemów jakie ją dotykają.

  • myj stopy codziennie – stopy narażone są na przepocenie każdego dnia. Nigdy nie pozostawiaj ich na noc nieświeżych. Bakterie, zarazki i zanieczyszczenia jakie znajdują się na stopach po całym dniu mogą być niebezpieczne dla zdrowia.
  • codziennie kremuj stopy – szczególnie wtedy, gdy Twoje stopy są skłonne do przesuszeń. Tylko codzienne nawilżanie może przynieść jakkolwiek trwałe efekty.
  • raz w tygodniu mocz stopy – w tym celu najlepiej zaopatrz się w specjalne sole do zmiękczania stóp. Jeżeli Twoim problemem jest nadmierne pocenie się, wybierz sól do stóp pocących się.

Sucha skóra stóp oczami podologa

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak dbać o suche stopy, pomogli nam profesjonaliści Satin Warszawa. Zapytani o to, jak dbać o wrażliwe stopy, poinformowali nas, że najlepszym sposobem będzie wizyta w gabinecie podologicznym. To właśnie tam eksperci dokładnie zbadają nasze stopy, przeprowadzą odpowiedni wywiad, aby dowiedzieć się, jaka jest przyczyna naszych problemów, oraz znaleźć odpowiednią drogę leczenia.  Zrozumienie źródła zaburzeń pozwoli nam na szybszą i bardziej skuteczną walkę.

Michał Droszcz

opinie o Satin