Zaznacz stronę

Jak każda część naszego ciała, także i stopy wymagają czasem szczególnej troski, specjalnych zabiegów. Im również zdarza się chorować, cierpieć lub po prostu wyglądać nie tak, jak potrzeba. Oczywiście bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja stóp, ponieważ ładne i zdrowe stopy, to zadbane stopy. Czasem jednak sama pielęgnacja nie wystarcza i mimo wszystko problem się pojawia. Przecież każdy miał kiedyś odcisk, z którym nie sposób było sobie poradzić. A iluż z nas zmaga się z problemem suchych pięt, o innych zrogowaceniach nie wspominając? A kurzajki, brodawki, wrastające paznokcie? Tak naprawdę przytrafić się może każdemu, w każdym momencie. Chodzimy na basen, korzystamy z przebieralni, zdarza się nam przejść boso – możemy nabawić się kurzajek. Nosimy zbyt ciasne obuwie, źle przycinamy paznokcie, a może gramy w piłkę nożną – kto wie, czy nie przytrafi się nam kłopot z wrastającym paznokciem. Co wtedy?

Lekarz podolog – kiedy się do niego wybrać?

Co robić, kiedy problem się pojawił i nie chce zniknąć mimo naszych intensywnych wysiłków i kolejnych prób? Szukamy fachowej pomocy. Tak powinniśmy postąpić, mając na uwadze dobro naszych stóp. Udać się do profesjonalisty, który problem po pierwsze prawidłowo zdiagnozuje, po drugie włączy odpowiednie leczenie, zaproponuje i przeprowadzi zabieg, wykorzystując najkorzystniejszą dla nas metodę, a na koniec wytłumaczy, co robić dalej, jaką profilaktykę stosować i jakich używać preparatów. Najważniejsze jest kompleksowe podejście do tematu. Zatem ruszamy do podologa!

Jakie metody stosuje lekarz podolog?

Z jakimi problemami powinniśmy udawać się do eksperta i co może nam zaproponować lekarz podolog? To częste pytanie, które zadają sobie cierpiący na przypadłości stóp. Dla niektórych określenie podolog w ogóle brzmi obco i nie wiedzą, kogo tak naprawdę dotyczy. Tu, chcemy wyjaśnić zagadkę i przybliżyć zagadnienie, czym zajmuje się podolog.

W naszym gabinecie podologicznym Satin zajmujemy się:

 • Usuwaniem kurzajek, brodawek u dorosłych i dzieci. Są to zmiany wirusowe (HPV), które mogą dotknąć niemal każdego z nas, wystarczy przebywanie w miejscach publicznych, jak sauny, baseny, przebieralnie, szatnie. Dobierając odpowiednie preparaty i metody, podolog szybko i skutecznie pomoże usunąć kurzajki.
 • Usuwaniem odcisków, ale także dobór odpowiedniej wkładki ortopedycznej, która pomoże w korekcji postawy, a to zminimalizuje ryzyko ponownego powstawanie odcisków.
 • Usuwaniem modzeli, zrogowaceń już podczas pierwszej wizyty. Dobór dodatkowego rozwiązania w postaci opatrzenia odciążającego, które pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe.
 • Leczeniem wrastającego paznokcia poprzez zastosowanie klamry ortonyksyjnej lub nowoczesnej metody zwanej kostką Arkady.
 • Leczeniem zmian grzybiczych poprzez usunięcie fragmentu zmienionej płytki, oczyszczenie, rekonstrukcję, dobór odpowiednich preparatów.
 • Rekonstrukcją paznokcia, czyli zabieg odbudowy uszkodzonej płytki.
 • Terapią nadpotliwości stóp, stosowaniem zabiegów z użyciem specjalistycznych kosmetyków.
 • Terapią na suchą skórę.
 • Rozwiązywaniem problemów dziecięcej stopy.
 • Terapią suchych, pękających pięt.
 • Profilaktycznymi zabiegami podologicznymi.
 • Specjalistycznymi zabiegami dla osób cierpiących na cukrzycę.

Jak widzimy, podolog to specjalista, który profesjonalnie podejdzie do naszego problemu i rozwiąże go, stosując najnowocześniejsze i najskuteczniejsze metody. To właśnie gabinety podologiczne dysponują stosownym sprzętem i szerokim wachlarzem specjalistycznych preparatów, czy kosmetyków. Zabiegi wykonywane u podologa są całkowicie bezpieczne i pozwalają w krótkim czasie usunąć problem w cień. Potem można już tylko cieszyć się efektami i oczywiście dbać i jeszcze raz dbać o swoje stopy!

opinie o Satin