Zaznacz stronę

Wrastające paznokcie to problem niemal 15% populacji, a najbardziej narażona grupa to osoby pomiędzy piętnastym a czterdziestym rokiem życia, widać więc, że skala zjawiska jest duża. Kiedy płytka paznokcia wrasta w skórę, powoduje zaczerwienienie i ból, który z czasem może utrudniać chodzenie i wykonywanie codziennych czynności. Oprócz tego, ta przypadłość jest wyjątkowo nieestetyczna i często uniemożliwia kobietom wykonanie pedicure’u. Nie należy bać się wizyty w gabinecie podologicznym, ponieważ obecna medycyna oferuje różne metody leczenia, również te zdecydowanie mniej inwazyjne od popularnego zabiegu chirurgicznego.

Dlaczego paznokcie wrastają?

Wrastanie paznokci jest bardzo nieprzyjemne i bolesne, ale często sami przyczyniamy się do pojawienia się tego problemu, narażając swoje stopy na szereg szkodliwych czynników. Za przyczyny wrastania paznokcia, specjaliści uznają, m.in.: źle dobrane obuwie (wysoki obcas, wąskie czubki), nieprawidłowe obcinanie paznokci, a w szczególności wycinanie boków płytki, deformacje ortopedyczne oraz uwarunkowania genetyczne, jednak warto pamiętać, że problem może wystąpić również jako powikłanie po chirurgicznym zabiegu wrastających paznokci – kiedy był źle przeprowadzony lub gdy nie zadbaliśmy o odpowiednią pielęgnację po jego wykonaniu.

Skuteczne leczenie wrastających paznokci bez interwencji chirurgicznej

Najczęściej rekomendowaną metodą leczenia wrastających paznokci jest chirurgiczne usunięcie, ale coraz częściej odchodzi się od tego inwazyjnego zabiegu, na rzecz nowych rozwiązań. Jednym z nich są klamry ortonyksyjne na wrastające paznokcie, które można porównać do aparatu ortodontycznego zakładanego na zęby. Ich zadaniem jest wyprostowanie paznokci i przywrócenie im właściwego toru wzrostu, co nie tylko leczy, lecz także pozwala zapobiec pojawieniu się tego problemu w przyszłości. Klamry są naprawdę dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu, czy uprawianiu sportu, a dodatkowo skutecznie niwelują dolegliwości bólowe (często już po pierwszym założeniu). Całkowity czas leczenia jest indywidualny dla każdego pacjenta i zależy głównie od stopnia zaawansowania schorzenia oraz czasu, w którym paznokcie wrastały w skórę.

Kostka Arkady – innowacyjna metoda leczenia wrastających paznokci

Kostka Arkady jest jedną z najnowocześniejszych i najszybszych metod leczenia wrastających paznokci, którą można u nas wykonać. Nasi specjaliści przeszli specjalne szkolenia i z powodzeniem wykonali setki takich zabiegów.

Kostka Arkady to specjalistyczne urządzenie, wykorzystujące tzw. łopatki do stworzenia szkieletu płytki oraz utrzymania paznokcia w prawidłowej pozycji.

To zdecydowanie najszybciej działająca metoda, ponieważ czas wizyty to około 30-40 minut i najczęściej już wtedy otrzymuje się pożądany i trwały efekt. W niektórych przypadkach konieczne są comiesięczne kontrole, mające na celu korygowanie ukształtowania płytki. Po zakończeniu leczenia, niezbędne jest stosowanie się do zaleceń lekarza i przestrzeganie zasad pielęgnacji, a w szczególności prawidłowe skracanie paznokci. Przy takim postępowaniu, prawdopodobieństwo nawrotu problemu jest niemal równe zeru.

Hanna Suchecka

opinie o Satin