Zaznacz stronę

Rekonstrukcja paznokcia to zabieg bardzo popularny. Szczególnie w lato chcemy nosić odkryte buty i cieszyć się pięknymi dłońmi. Nie da się tego ukryć, dlatego często decydujemy się na zabieg rekonstrukcji paznokcia. Ważne, aby zabieg był wykonany w profesjonalnym gabinecie podologicznym. Mimo, że zabieg jest prosty potrzebna jest specjalistyczna wiedza i umiejętności, które nam pomogą, a nie zaszkodzą. Z różnych przyczyn np: chorób lub przyjmowania leków nasze ciało traci swój dawny wygląd, a niekiedy odbija się to na paznokciach. Eksperci gabinetu podologicznego Satin w Warszawie opowiadają, na czym polega i jak wygląda zabieg!

Komu poleca się zabieg rekonstrukcji paznokcia?

Szczególną uwagę na zabieg powinny zwrócić osoby, które chcą przywrócić swoim dłoniom i stopom dawny wygląd. Co to znaczy? Różne uszkodzenia mechaniczne, które spowodowały deformację paznokcia mogą stanowić poważny problem na przyszłość. Paznokieć oderwany od łożyska jest siedliskiem bakterii. Powoduje to rozwój grzybów, stanów zapalnych i może prowadzić do poważnych chorób. To także dyskomfort przy zwykłych, codziennych czynnościach. Każdy ruch i dotyk powoduje ból. Ubytek w paznokciach, który budzi w nas niepokój, powinien zostać dokładnie obejrzany przez podologa. Innymi wskazaniami do zabiegu są ubytki spowodowane przyjmowaniem leków. Paznokcie po różnych substancjach mogą mieć problem z prawidłowym odrastaniem lub mogą w ogóle nie rosnąć. Osoby z łuszczycą, grzybicą i innymi chorobami skóry pod wpływem silnych leków doznały zmian na paznokciu, tzn płytka zmienia kolor na żółty, zielony, siny lub niekiedy czarny. Zabieg rekonstrukcji polecany jest także w przypadku obgryzania paznokci czy to w dzieciństwie, czy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Zgrubiała płytka przestaje rosnąć swoim prawidłowym torem, staje się szorstka. U niektórych osób może być cienka, elastyczna i bardzo łamliwa.

Jak wygląda zabieg rekonstrukcji paznokcia?

Zanim zostanie wykonany zabieg, w pierwszej kolejności płytka jest szlifowana za pomocą specjalnej frezarki. W ten sposób pozbywa się uszkodzonej płytki. Kolejnym etapem jest zadbanie o łożysko. Specjalne preparaty pobudzają wytwarzanie sieci naczyń, które w przyszłości będą utrzymywać zdrowy paznokieć. Do zabiegu rekonstrukcji paznokcia używa się specjalnego żelu, który ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Żel akrylowy, który jest wykorzystywany, to nie ten sam żel, którego używa się w gabinetach kosmetycznych przy przedłużaniu paznokci. Innym sposobem jest użycie akrylu lub specjalnej masy. Niezależnie od wybranej metody w kolejnych etapach zabieg będzie wyglądał podobnie. Wszystkie trzy substancje mają specjalne właściwości, dzięki czemu nie pękają i możemy swobodnie przejść do naszych codziennych obowiązków. Nakładanie żelu, akrylu lub masy powtarza się jeszcze raz, a następnie frezarką nadaje się odpowiedni kształt paznokcia.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Jak podają eksperci podologii z www.satin.pl przyczyną, z której zabieg rekonstrukcji nie może zostać wykonany jest trwająca grzybica paznokcia. W pierwszej kolejności grzybicę należy wyleczyć. W tym miejscu zaleca się leczenie farmakologiczne, laserowe lub różne terapie podologiczne. Warunkiem uczestniczenia w zabiegu jest chociaż niewielka część naturalnej płytki, aby wybrana masa miała na czym zastygać.

opinie o Satin