Zaznacz stronę

Profilaktyczny zabieg podologiczny – brzmi groźnie? Niepotrzebnie! Mimo, że słowo podolog kojarzy nam się raczej z czymś nieprzyjemnym, warto na chwilę odłożyć stereotypy na bok.  Zabieg podologiczny to nie tylko usuwanie kurzajek czy usuwanie odcisków u podologa. Jak się okazuje, jest to także pielęgnacja stóp, wykonując pedicure leczniczy. Ale czy to wszystko? W poszukiwaniu odpowiedzi poprosiliśmy o pomoc gabinet podologiczny. Warszawa słynie z wysoko rozwiniętej podologii, być może ze względu na tak dużą liczbę mieszkańców. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, co tak naprawdę może czekać Cię u podologa!

Profilaktyczny zabieg podologiczny – co to takiego?

Profilaktyczny zabieg podologiczny to coś pomiędzy zabiegiem podologicznym,  a pedicurem leczniczym. Wykonywany jest w sterylnych warunkach, z użyciem narzędzi jednorazowego użycia. Podczas tego zabiegu, specjalista obcina paznokcie w prawidłowy sposób. Jak się okazuje, bardzo wiele ludzi wciąż nie wie jak poprawnie obcinać paznokcie. Podolog usunie także odpowiednie warstwy naskórka, pozbywając się jedynie tego zrogowaciałego i zbędnego, bez naruszania zdrowej skóry.

Profilaktyczny zabieg podologiczny – komu jest potrzebny?

Profilaktyczny zabieg podologiczny tak naprawdę składa się z trzech części.

  • Profilaktyka – to pierwsza składowa zabiegu. Regularne odwiedzanie specjalisty zapewni Ci utrzymanie stóp w jak najlepszej higienie, oraz sprawi, że nawet jeśli pojawi się jakiś problem, zostanie on bardzo szybko usunięty – dużo łatwiej niż w przypadku osób, które nie zauważają problemu same, lub które zwlekają z wizytą u eksperta.
  • Konsultacja – jeżeli czujesz, że na Twoich stopach pojawiają się niepokojące objawy, skóra zmienia kolor, lub pojawiają się na niej nieznane Ci symptomy, to najlepszy moment, aby skonsultować to ze specjalistą.
  • Praktyczne porady – podczas zabiegu podolog wyjaśni Ci w jaki sposób dbać o stopy.

Profilaktyczny zabieg podologiczny – czego się dowiem?

Ten zabieg jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie są do końca pewne jak dbać o stopy, a także wtedy, kiedy na naszych stopach pojawia się coś niepokojącego. Podolog wyjaśni Ci, w jakim stanie są Twoje stopy, oraz co ewentualnie Ci dolega. Dodatkowo, dowiesz się, między innymi, w jaki sposób obcinać paznokcie, a także jakie kosmetyki zapewnią Ci najlepszą pielęgnację stóp.

Profilaktyczny zabieg podologiczny według ekspertów

Poszukując szczegółowych informacji na temat profilaktycznego zabiegu podologicznego, natrafiliśmy na specjalistów z Satin Warszawa. Profesjonaliści informują, że przeciętny zabieg profilaktyczny trwa około 30 min. Pierwsze kilka minut przeznaczonych jest na podstawową analizę stóp, oraz wykrycie ewentualnych problemów. Następnie wykonywany jest zabieg właściwy. Podolog tłumaczy również jak wyglądać będzie dalsza terapia, a także w jaki sposób należy dbać o zdrowie stóp, w zależności od problemu, którym jesteśmy dotknięci. To idealne rozwiązanie, które pozwala na uniknięcie wielu nieprzyjemnych powikłań, związanych z chorobami stóp.

opinie o Satin