Zaznacz stronę

Skóra stóp jest szczególnie narażona na różne podrażnienia czy uszkodzenia, ponieważ to na nich opiera się ciężar całego ciała. Stopy wymagają więc odpowiedniej pielęgnacji każdego dnia. Sprawdźmy, w jaki sposób należy o nie dbać i kiedy warto skorzystać usług podologa.

Codzienna pielęgnacja stóp – jak powinna wyglądać?

  • Krem do stóp to podstawa. Po każdej kąpieli należy dokładnie wysuszyć stopy i nawilżyć ich skórę odpowiednim kremem. Najlepiej wybierać te z zawartością mocznika i lanoliną. Wybierając krem, zawsze kierujemy się potrzebami naszej skóry. Regularne stosowanie kosmetyku pomoże cieszyć się pięknymi stopami przez cały rok.
  • Peelingi do stóp to doskonałe uzupełnienie pielęgnacji. Dzięki nim skóra stanie się miękka, delikatniejsza i pozbawiona nadmiaru martwego naskórka. Najlepsze będą peelingi z naturalnych składników, np. miodu czy soli morskiej. Z łatwością można wykonać domowy peeling, np. z brązowego cukru, cynamonu i miodu. Zawsze warto skorzystać także z gotowych produktów dostępnych w drogeriach i aptekach.
  • Wykonywanie kąpieli stóp to nasz obowiązek wobec nich. Pozwalają na odświeżenie, ujędrnienie i odżywienie skóry. Ponadto mają właściwości relaksujące, są szczególnie polecane, kiedy nasze stopy są zmęczone i obolałe. Należy wówczas do miski z ciepłą wodą wrzucić garść soli kosmetycznej, po czym moczyć nogi przez około 15 minut.
  • Pielęgnacja stóp to także regularne i, co ważne, prawidłowe obcinanie paznokci (najlepiej co 2-3 tygodnie, jest to jednak kwestia indywidualna). Paznokcie najlepiej obcinać na prosto, ponieważ tak wygląda ich naturalny tor wzrostu. Popularne obcinanie na półokrągło może niestety doprowadzić do problemu wrastających paznokci. Ostre zakończenia paznokcia można delikatnie spiłować pilnikiem.
  • Jeśli na skórze zbiera się zrogowaciały naskórek, to należy delikatnie spiłować go przy pomocy tarki do stóp lub pumeksu. Pamiętajmy jednak, aby nie trzeć zbyt mocno, bo możemy tylko doprowadzić do pogorszenia problemu.

Jak dbać o stopy? Na co zwracać uwagę?

Dbanie o stopy, to także noszenie wygodnego obuwia. Najlepsze jest oczywiście to wykonane ze skóry naturalnej. Zwracajmy uwagę, aby buty nie były za duże oraz, by nie uciskały stóp w żadnym miejscu. Pamiętajmy również o noszeniu skarpetek z naturalnych materiałów, które pozwalają skórze oddychać – to szczególnie ważne, jeśli przez kilka godzin dziennie musimy nosić obuwie. W zachowaniu zdrowia i dobrej kondycji stóp wskazane są także ćwiczenia i aktywność fizyczna pobudzająca krążenie.

Najczęstsze problemy ze stopami:

Masz problem ze stopami? Skorzystaj z naszej pomocy!

Podolog to specjalista od schorzeń stóp, dlatego jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy, najlepiej skorzystać z naszej pomocy. W naszym gabinecie podologicznym podjęte zostanie odpowiednie leczenie, mające na celu odzyskanie zdrowia i pięknego wyglądu stóp. Wykonamy profesjonalny zabieg, zlecimy stosowaną terapię oraz wskażemy na kosmetyki, jakie warto stosować w domowej pielęgnacji.

Hanna Suchecka

opinie o Satin