Zaznacz stronę

Paznokcie u stóp najczęściej pokazujemy w okresie letnim. Buty z odkrytymi palcami, pomalowane paznokcie to częsty widok u pań. Mężczyźni również chętniej zakładają sandały. Co w przypadku, kiedy nie możemy pochwalić się pięknym wyglądem paznokci, a mamy z nimi bardzo bolesny problem- wrastające paznokcie? Warto udać się wtedy do specjalisty.

Czym charakteryzuje się problem z wrastającymi paznokciami?

Wrastająca w skórę paznokcie uszkadzają jej strukturę. Obszar naskórka jest w tym miejscu bardzo wrażliwy, nawet na dotyk Przy tej dolegliwości, paznokieć rozrasta się na boki lub się zakrzywia, podwija się. Pojawiają się zaczerwienienia, które są nieestetycznie. Występuje także ból podczas poruszania się.Jeśli nie zareaguje się szybko i nie skonsultuje się ze specjalistą, doprowadzi to do zaostrzenia bólu, a nawet do stanu zapalnego.

Jakie są przyczyny tworzenia się problemu wrastających paznokci?

Przyczyny powstawania schorzenia mogą być różne. Wymienić można tutaj np.deformację ortopedyczną. Może to być również związane z uwarunkowaniami genetycznymi. Nadmiernie sucha lub skłonna do potliwości skóra może przyczynić się do wrastania paznokci. Jeżeli został wykonany chirurgiczny zabieg wrastających paznokci z nieodpowiednią profilaktyką, dolegliwość może wrócić ze zdwojoną siłą. Zabieg, który nie został wykonany w sposób prawidłowy także nie pomaga w walce z problemem. Często nie zwraca się na to uwagi, ale przyczyną może być też źle dobrane obuwie. Także nieodpowiednie obcinanie paznokci, jak i notoryczne wycinanie “boków” płytek paznokcia są podwaliną do pojawienia się problemu.

W jakim momencie warto zgłosić się do podologa?

Specjaliści z gabinetu Satin zalecają wizytę u podologa w chwili, kiedy zaczniemy odczuwać jakikolwiek dyskomfort, bądź ból. Zwłaszcza, gdy będzie bardzo odczuwalny i długo utrzymujący. Te objawy mogą sygnalizować poważny problem. Trzeba pamiętać, że wszystko to przyczynia się do uniemożliwiania chodzenia.

Metody leczenia wrastających paznokci.

Najczęściej po prostu usuwa się wrastający paznokieć. Można też użyć bezinwazyjnych metod leczenia, które są dobierane indywidualnie do każdego przypadku. Mogą to być na przykład specjalnie dobrane klamry ortonyksyjne. Pomagają one skorygować wzrost paznokcia. Zapobiega to wrastaniu paznokci w przyszłym czasie. Kolejnym nieinwazyjnym, aczkolwiek skutecznym rozwiązaniem jest metoda Arkady. Dzięki niej można uwolnić się od problemu już w przeciągu 30 minut.

Pozbycie się problemu w pół godziny? Czy kostki Arkady działają?

Nowoczesna technologia walki z wrastającymi paznokciami za pomocą kostki Arkady umożliwia bezpieczne oraz skuteczne pozbycie się uporczywej dolegliwości. Daje to natychmiastowe efekty, które można zauważyć już po około 30 minutach. Technika ta powoduje ulgę i przywraca zdrowy wygląd płytce paznokcia. Po tym zabiegu panie spokojnie mogą zacząć zdobić swoje paznokcie u stóp.

Metoda walki za pomocą klamer ortonyksyjnych prawie jak prostowanie zębów.

Jest to jedna z najlepszych i bardziej popularnych metod walki z tym problemem. Klamry działają jak aparat ortodontyczny. Korygują one paznokcie. Prostują je i przywracają odpowiedni kierunek ich wzrostu. Zakłada się je bez odczuwania żadnego bólu. Satysfakcjonująco usuwają dolegliwości bólowe, które ustępują już po pierwszym założeniu ich na paznokcie. Klamry nie powodują dyskomfortu codziennych czynności. Nie utrudniają życia podczas  chodzenia, czy uprawiania sportu.

Jaki może być czas terapii na wrastające paznokcie?

Zależy to przede wszystkim od rozwoju schorzenia. Czasem może trwać to nawet kilka miesięcy. Kiedy zakładane są klamry, czas leczenia zależny jest od zastanego rozwoju choroby u pacjenta. Także w zastosowaniu metody Arkady zwraca się uwagę na stopień wytworzenia się problemu w danym przypadku. Warunkuje to na przykład stopień deformacji paznokcia, wykonane wcześniej zabiegi. Znaczący jest też czas wrastania paznokci. Czasami zaleca się wizyty kontrolne, aby sprawdzić, czy nie zachodzi potrzeba wykonania zabiegu korekcyjnego.
Więcej o problemie i walce z wrastającymi paznokciami: https://satin.pl/zabiegi-podologiczne/wrastajacy-paznokiec-leczenie

Adam Kłopotowski

opinie o Satin