Zaznacz stronę

Każdy, kto zmaga się z nadpotliwością stóp wie, że jest to prawdziwy koszmar. Nadmierna potliwość, a co za tym idzie – przykry zapach stóp, sprawiają, że odczuwamy ogromne zakłopotanie i wstyd za każdym razem, gdy przychodzi nam złożyć komuś wizytę lub zdjąć buty. Takie położenie może odebrać nam pewność siebie oraz poczucie atrakcyjności w kontaktach z innymi. Bywa często, że chcemy pozbyć się nadpotliwości stóp samodzielnie, sięgamy wtedy po różne kosmetyki do higieny i preparaty dostępne bez recepty. Szkoda tylko, że zwykłe środki działają krótkotrwale i są w efekcie nieskuteczne. Dlatego w tej kwestii warto zwrócić się o pomoc do specjalistów w dziedzinie pielęgnacji stóp i odwiedzić gabinet podologiczny. Dowiedz się, dlaczego warto!

Jakie są przyczyny nadpotliwości stóp?

Pocenie się jest naturalnym procesem fizjologicznym, który chroni między innymi nasz organizm przed przegrzaniem. Problem zaczyna się wtedy, gdy gruczoły potowe pracują zbyt intensywnie, a ilość wytwarzanego potu wprawia nas w dyskomfort i sprawia, że czujemy się źle we własnej skórze. Za nadpotliwość stóp może odpowiadać kilka czynników, zarówno zewnętrznych jak i tych, które biorą się z naszego organizmu, są to m.in.:

  • noszenie obuwia i skarpet wykonanych z nieodpowiedniego tworzywa, sztucznych włókien, które ograniczają dostęp powietrza,
  • niewłaściwa higiena i pielęgnacja stóp, używanie preparatów niedopasowanych do potrzeb stóp,
  • źle leczone infekcje grzybicze i bakteryjne,
  • zaburzenia hormonalne, cukrzyca,
  • okres dojrzewania, silny stres,
  • zaburzenia emocjonalne, nerwica.

Dlaczego warto zwrócić się o pomoc do podologa?

Wiemy już, że przyczyny nadmiernej potliwości stóp mogą mieć bardzo różne podłoże. Nadpotliwość może być oznaką innej choroby, niepokojących zmian w organizmie, dlatego też tylko wykwalifikowany specjalista jakim jest podolog, będzie w stanie określić źródło naszego problemu i opracować skuteczną terapię. Już pierwsza wizyta w gabinecie podologicznym może okazać się przełomowa. Specjalista oceni stan naszych stóp i zaproponuje leczenie dopasowane do ich indywidualnych potrzeb.  Otrzymamy także dużo cennych wskazówek na temat właściwej pielęgnacji stóp, prawidłowej higieny i profilaktyki. Podolog podzieli się z nami również wiedzą na temat odpowiednich preparatów i kosmetyków do stóp. W Warszawie usługi podologiczne oferuje między innymi klinika Satin.

Czym jeszcze zajmuje się podolog?

Podolog pomoże nam nie tylko z problemem nadpotliwości stóp. W gabinecie podologicznym pacjenci mogą przywrócić swoim stopom zdrowie i zadbany wygląd oraz pozbyć się takich problemów jak odciski, kurzajki, modzele, zrogowacenia. Bardzo wiele osób korzysta leczenia wrastających paznokci oraz wsparcia w leczeniu zakażeń grzybiczych i bakteryjnych. Pod stałą opieką podologa znajdują się także osoby chorujące na cukrzycę, w celu zwalczania i zapobiegania ciężkiemu schorzeniu jakim jest tzw. stopa cukrzycowa. Oprócz tego możemy skorzystać z leczniczo – profilaktycznego zabiegu, jakim jest Podstawowy Zabieg Podologiczny, który zachowa nasze stopy w świetnej kondycji.

Więcej ciekawych informacji na temat podologii i pielęgnacji stóp można znaleźć na stronie internetowej: satin.pl

Adam Kłopotowski

opinie o Satin