Zaznacz stronę

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłaś nieprzyjemności, związanych z pękaniem skóry pięt, to wiesz jak nieprzyjemne odczucia wywołuje ta dolegliwość. To niezwykle częsta przypadłość wśród Polaków. Ból i nieestetyczność to nie jedyne skutki tego kłopotu. To bardzo niebezpieczny problem zdrowotny. Może świadczyć o nadmiernej suchości skóry, nadwadze, złym dobraniu obuwia, ale również o poważnych chorobach, gdy szczeliny w pięcie sięgają skóry właściwej, krwawią i ropieją.

Domowe sposoby pielęgnacji stóp ograniczają się do robienia odpowiednich masek odżywczych oraz stosowania kremów nawilżających. Dbanie o stan pięt we własnym zakresie to fundamentalna kwestia. Skóra ma naturalne zdolności do regeneracji, więc czasem należy jej po prostu nieco pomóc i pobudzić jej tkanki do działania. Nie zawsze ścieranie naskórka i peeling pomagają. Metody tradycyjne całkowicie przestają być skuteczne, gdy problem pękających pięt jest poważniejszy, zdarza się często i powoduje dotkliwe niedogodności. Dla własnego dobra, niepokojące rany należy oddać w ręce specjalistów. Szybka reakcja gwarantuje satysfakcjonujący efekt.

Przyczyny pękających pięt

Problem powstaje, gdy:

  • występuje zapalenie grzybiczne,
  • występuje łuszczyca,
  • nosimy źle dopasowane obuwie,
  • stosujemy źle dobrane kosmetyki do stóp,
  • skóra pozbawiona jest optymalnego nawilżenia,
  • stopy są zbytnio obciążone (szczególnie dotyczy osób otyłych),
  • występuje deformacja ortopedyczna,
  • nawarstwiła się zbyt duża ilość twardego oraz suchego naskórka,
  • stopy nieprawidłowo się przetaczają,
  • uwarunkowane jest to genetycznie.

Pękające pięty stanowią idealne siedlisko dla bakterii

Zapewne zdajesz sobie sprawę, jak niebezpiecznym problemem stają się pękające pięty w momencie, gdy do rany dostaną się jakiekolwiek wirusy i wywołują infekcję bądź stan zapalny. Poraniona skóra kusi wszystkie typy bakterii, niektóre z nich mogą spowodować zakażenie. Nie wolno do tego dopuścić! Taka sytuacja sprzyja powstawaniu wielu groźnych chorób. Jeśli jednak stało się najgorsze i czujesz, że rany nie goją się prawidłowo, niezwłocznie udaj się do specjalisty! Każda minuta jest cenna. Im stan zapalny jest mniej rozwinięty, tym szybciej go wyleczysz.

Terapia na pękające pięty

Leczenie pękających pięt poleć ekspertom z gabinetów podologicznych i dermatologicznych. To najrozsądniejszy sposób walki z tą niewygodna dolegliwością. Szczegółowo zaplanowana terapia pozwoli na rozwiązanie problemu suchych stóp, skłonnych do uszkodzeń i pozwoli zapobiec w przyszłości powstawaniu ran. Przed zabiegiem, konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który musi dokładnie obejrzeć Twoje stopy i poznać ogólny stan Twojego zdrowia, aby odpowiednio dobrać rodzaj terapii do Twoich indywidualnych potrzeb oraz uwarunkowań. Dobra konsultacja to podstawa leczenia, na co zwracają uwagę eksperci z warszawskich gabinetów podologicznych Satin. Zabiegi należy wykonywać wielokrotnie, ponieważ regeneracja uszkodzonych pięt to długotrwały proces. Jednak już po pierwszym etapie kuracji odczujesz pozytywną zmianę.

Już dziś, zrób krok w stronę zdrowych i pięknie wyglądających pięt! Nie pozwól się ograniczać nieprzyjemnym, bolesnym dolegliwościom. Możesz cieszyć się gładkimi piętami! Decyzja należy wyłącznie do Ciebie.

Andrzej Piotrowski

opinie o Satin