Zaznacz stronę

Firma Satin działa na rynku podologicznym od ponad 13 lat. Przyczynia się do podnoszenia świadomości na tematy związane ze zdrowiem stóp, wyznaczając standardy i świadcząc usługi z zakresu podologii na najwyższym poziomie, przestrzegając przy tym zasad etycznych i bezpieczeństwa pracy.

Za sukcesem gabinetów Satin stoją ludzie – zespół podologów z Warszawy tworzą specjaliści z pasją, którzy posiadają nie tylko właściwe przygotowanie merytoryczne, ale też umiejętności w zakresie pracy z pacjentami. Wieloletnie doświadczenie umożliwia im stawianie właściwych diagnoz i prowadzenie skutecznych terapii nawet trudnych przypadków.

Co to jest podologia?

Podologia to dział medycyny skupiający się na kończynach dolnych, tkankach i narządach. Obejmuje wszelkie zabiegi wykonywane w obrębie stóp – począwszy od diagnostyki, na zabiegach skończywszy. Podologia łączy w sobie elementy kosmetologii, dermatologii, ortopedii, ale także chirurgii i diabetologii.

Z jakimi problemami pomoże podologia w Warszawie?

Pacjenci często nie zdają sobie sprawy, że wiele niepokojących zmian w obrębie stóp, które nie zostaną w odpowiednim momencie wyleczone, może doprowadzić do przykrych w skutkach konsekwencji.

Pretekstem do skorzystania z warszawskiej podologii powinny być:
• problemy paznokci (wrastające/wkręcające paznokcie, grzybica paznokci, zniekształcone paznokcie),
• problemy skóry (brodawki wirusowe tzw. kurzajki, odciski, modzele i zrogowacenia, pękające pięty, sucha skóra stóp, nadpotliwość stóp, pęcherze i nagniotki),
• deformacje palców (hallux valgus, paluch koślawy, palce młoteczkowate),
• deformacje stóp (płaskostopie poprzeczne, płaskostopie podłużne).

Podologia Warszawa – jak wygląda pierwsza wizyta?

Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś u podologa, nie musisz się niczego obawiać. Podczas pierwszej wizyty specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad, który pozwoli mu zebrać informacje na temat stanu Twojego zdrowia, przebytych chorób, obecnych dolegliwości i prowadzonego trybu życia.

Gdy zmiany w obrębie skóry lub paznokci, z którymi zgłosisz się do podologa, będą wymagać leczenia, zostanie ono przeprowadzone bezboleśnie, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Rezultaty terapii zauważysz już po pierwszej wizycie.

Przed wizytą u podologa często powstrzymuje nas wstyd. Zmian na stopach jednak nie należy się wstydzić, a tym bardziej ich lekceważyć. Tylko szybka reakcja, właściwa diagnoza i wdrożenie leczenia może uchronić nas przed poważnymi schorzeniami stóp, których leczenie jest żmudne i długotrwałe.

W przypadku stóp ze skłonnością do pojawiania się różnego typu zmian niezwykle ważna jest regularna opieka podologa oraz stosowanie preparatów chroniących przed potencjalnymi zakażeniami o różnym podłożu. Specjalista pod koniec każdej wizyty zarekomenduje najlepsze preparaty, które pomogą utrzymać skórę i paznokcie w lepszej kondycji i będą zapobiegać rozwojowi zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych.

Należy pamiętać, by przed wizytą u podologa oczyścić stopy i płytkę paznokci z lakieru. Odradza się obcinanie paznokci, gdyż może to mieć niekorzystny wpływ na postawienie właściwej diagnozy przez podologa oraz dobór stosownego do problemu leczenia.

Właściwa diagnostyka u podologa to podstawa skutecznego leczenia

Problemy ze stopami mogą mieć różnorakie podłoże. Właściwa diagnoza to pierwszy krok do podjęcia skutecznego leczenia. Dlatego, jeśli stan skóry stóp i paznokci budzi Twój niepokój, skorzystaj z podologii w Warszawie i znajdź przyczynę przykrych dolegliwości.

Celem konsultacji podologicznej jest ocena stanu Twoich stóp i ewentualna rekomendacja właściwej do zaobserwowanych objawów terapii. Podolog zaraz po rozpoznaniu choroby zaproponuje Ci możliwe formy leczenia – już na pierwszej wizycie. Możesz również liczyć na dobór kosmetyku lub preparatu do pielęgnacji odpowiedniego do rozległości i stopnia nasilenia zmian chorobowych.

Podologia Warszawa – badania

Zdarza się, że postawienie diagnozy wyłącznie na podstawie wyglądu samych zmian nie jest możliwe. W takiej sytuacji podolog doradza wykonanie specjalistycznych badań.

W gabinecie Satin wykonuje się badania:
• bakteriologiczne,
• histopatologiczne,
• mykologiczne.

Zwykle na wynik poszczególnych badań czeka się od 2 do 6 tygodni.

Popularne zabiegi z zakresu podologii

Nasza podologia w Warszawie obejmuje 3 popularne zabiegi z zakresu podologii:
• profilaktyczny zabieg podologiczny (pzp),
• leczniczy zabieg podologiczny (lzp),
• obcięcie i szlifowanie paznokci.

Profilaktyczny zabieg podologiczny zalecany jest osobom, dla których ważne jest zdrowie i wygląd stóp. Specjalista-podolog podczas takiego zabiegu może w bardzo wczesnej fazie zapobiec problemom stóp, które mogłyby wystąpić, jeśli pacjent zlekceważyłby pierwsze symptomy. Regularne wizyty u podologa to gwarancja skutecznej profilaktyki w obrębie stóp, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Kolejnym zabiegiem, który można wykonać u podologów, jest leczniczy zabieg podologiczny. Jest on dedykowany osobom, u których na stopach pojawiły się modzele. Nawet jeśli modzele nie są bolesne, konieczne jest ich usunięcie. Do gabinetu podologicznego należy zgłosić się od razu, gdy tylko zaobserwujemy niepokojące zmiany na podeszwie stopy. Warto być świadom, że nieleczone modzele nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale mogą również sprawiać ból, jak i być przyczyną zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych.

Wydawać by się mogło, że obcinanie paznokci to prosta czynność, z którą nikt nie powinien mieć większego problemu. Okazuje się jednak, że wiele osób robi to nieprawidłowo, przez co dochodzi np. do wrastania paznokci. By uniknąć przykrych dolegliwości z tym związanych, najlepiej regularnie korzystać z usług podologii w Warszawie, aby obcinać paznokcie we właściwy sposób.

Terapie podologiczne w gabinecie podologicznym Satin

Czasem problem okazuje się poważniejszy, niż się na pierwszy rzut oka wydawało. Wtedy podolog proponuje pacjentowi właściwą dla niego metodę leczenia.

Terapie paznokci

Terapie paznokci zalecane są pacjentom, u których zdiagnozowano:
• wrastające i wkręcające paznokcie,
• grzybicę paznokci,
• paznokcie przerośnięte/zgrubiałe,
• krwiaki podpaznokciowe.
W gabinecie podologicznym wykonuje się też rekonstrukcję płytki paznokciowej.

Na wrastające paznokcie stosuje się jedną z najlepszych metod korekcji, czyli klamry ortonyksyjne. Klamry można przyrównać do aparatu ortodontycznego zakładanego na zęby. Ich zadaniem jest wyprostowanie paznokci i przywrócenie im odpowiedniego toru wzrostu.

Terapie skóry

W gabinecie Satin podolodzy dobiorą właściwe terapie na:
• kurzajki i brodawki,
• modzele i zrogowacenia,
• pękające pięty,
• odciski,
• suchą skórę stóp,
• nadpotliwość stóp,
• pęcherze.

Ból stóp utrudnia Ci chodzenie? Umów się na dobór wkładek!

Stopy niektórych osób są bardziej wymagające niż innych. Noszenie niewygodnych butów może prowadzić do powstania deformacji w ich obrębie, czego skutkiem są poważne problemy ortopedyczne. Nawet wysokiej jakości buty, specjalnie wyprofilowane, mogą nie sprostać wymaganiom stóp.

Dlatego dobrym rozwiązaniem dla osób, którym chodzenie w każdych butach sprawia niemały dyskomfort, są wkładki ortopedyczne. U podologa można skorzystać z usługi indywidualnego doboru wkładek.

Stopy każdego z nas są inaczej zbudowane, przez co narażone są na inne problemy. Specjalistyczna aparatura diagnostyczna znajdująca się w gabinetach podologicznych Satin umożliwia zrobienie badania, które pozwala wykonać wkładki specjalnie dla pacjenta, z uwzględnieniem jego indywidualnych uwarunkowań. Wkładki wykonywane są podczas jednej wizyty.

Podologia w Warszawie – jak się zapisać i ile kosztuje wizyta?

Najlepszym sposobem na zapisanie się do jednego ze specjalistów jest kontakt telefoniczny bezpośrednio do wybranego gabinetu podologicznego Satin. Można też skontaktować się z podologiem przez internet za pomocą specjalnego formularza kontaktowego, który można znaleźć na stronie www.

Koszt wizyty uzależniony jest od jej przebiegu – cena samej konsultacji podologicznej wynosi 100 zł.

Podologia w Warszawie

Podologia Warszawa

Warszawska podologia

opinie o Satin