Zaznacz stronę

Zawód pielęgniarki zaliczany jest do jednych z najbardziej wymagających, co więcej, nadmiar obowiązków oraz wysoki stopień ich trudności często nie idą w parze z satysfakcjonującym wynagrodzeniem lub dobrymi warunkami pracy. Dlatego warto poszukać alternatywnej ścieżki rozwoju, która pozwala cieszyć się wykonywaną pracą – jedną z nich jest pielęgniarka w roli podologa. To zawód przyszłości, który cieszy się w Polsce stale rosnącą popularnością zarówno wśród pacjentów, jak też pracowników służby zdrowia. Dlaczego warto przejść szkolenie i zostać podologiem? Sprawdź!

Pielęgniarka w roli podologa – czym się zajmuje?

Praca podologa polega głównie na profilaktyce oraz leczeniu patologicznych zmian w obrębie stóp. Dlatego wiedza z zakresu medycyny jest niezbędna do jego efektywnego wykonywania. Podolog zajmuje się leczeniem różnego rodzaju chorób; pomaga pacjentom w zwalczaniu grzybicy, odcisków czy kurzajek, zakłada opatrunki, wykonuje indywidualne ortezy. Pielęgniarka w roli podologa powinna zatem posiadać odpowiednią wiedzę z zakresu medycyny, dermatologii, ortopedii, a nawet diabetologii (leczenie tzw. stopy cukrzycowej).

Aby móc wykonywać ten zawód, należy przejść specjalne szkolenie z zakresu podologii – w firmach takich jak Satin, które potrzebują specjalistów z tej dziedziny, możesz liczyć na pełne wsparcie w tym zakresie. Dzięki temu skorzystasz z darmowego szkolenia i zyskasz niezbędną wiedzę oraz umiejętności, aby pomagać osobom mającym problemy ze stopami.

Dlaczego pielęgniarka w roli podologa to zawód przyszłości? Przede wszystkim z tego powodu, iż zainteresowanie tego rodzaju usługami jest coraz większe. Choć podologia jest w Polsce dziedziną stosunkową młodą, niebawem z możliwości, jakie oferuje, korzystać będzie jeszcze więcej kobiet i mężczyzn. Jest to zatem idealny czas na poszerzenie swoich kwalifikacji.

Jakie korzyści daje zawód podologa?

Zanim podejmiesz decyzję czy warto zostać podologiem, dobrze jest dowiedzieć się, jakie korzyści daje świadczenie tego typu usług. Jako pielęgniarka, która pragnie nieść wsparcie innym – wciąż będziesz mieć możliwość pomagania pacjentom i poprawiania jakości ich codziennego życia. Zapewni Ci to nie tylko ogrom satysfakcji, ale również pozwoli na lżejszą pracę, bez tak dużych wyrzeczeń jak dotychczas. Praca podologa nie jest równie wymagająca co praca pielęgniarki, a zapewnia o wiele więcej korzyści. Jakich?

  • Wysokie zarobki. Nie ulega wątpliwości, że praca pielęgniarki nie jest najlepiej opłacana. W przypadku podologii jest zupełnie inaczej – zdobywając odpowiednie uprawnienia i pełniąc funkcję pielęgniarki w roli podologa, masz możliwość zwielokrotnienia swoich zarobków, zwłaszcza po podjęciu pracy w cenionej firmie, takiej jak Satin.
  • Duże możliwości. Będąc podologiem zyskujesz duże możliwości zatrudnienia. Nie bez powodu wspomnieliśmy, że jest to zawód przyszłości – specjaliści z tej dziedziny są potrzebni w poradniach i gabinetach rehabilitacyjnych, domach opieki, hospicjach, sanatoriach, a nawet ośrodkach SPA. W połączeniu z niewielką konkurencją na rynku pracy, pozwala to na znalezienie wymarzonej posady.
  • Wiele ścieżek rozwoju. Podologia jest dziedziną niezwykle szeroką, która oferuje duże możliwości w zakresie podnoszenia swoich kompetencji. Świadcząc usługi z tego zakresu, będziesz współpracować z dermatologami, specjalistami z zakresu medycyny estetycznej, a nawet z chirurgami (np. w gabinetach Satin). Umożliwi Ci to nie tylko korzystanie w praktyce ze swoich umiejętności pielęgniarskich, ale również pozwoli zdobyć nowe kwalifikacje.
  • Stabilizacja. Pielęgniarka w roli podologa nie musi obawiać się dużej rotacji czy konkurencji na rynku pracy, w efekcie czego zyskasz stabilną posadę i będziesz mogła planować swój rozwój długoterminowo, co daje zarazem bardzo duży komfort psychiczny.
  • Satysfakcjonująca praca. Zawód podologa pozwoli Ci jak do tej pory pomagać innym, a poziom trudności pełnionych obowiązków nie jest tak wysoki jak w przypadku pracy pielęgniarki.

Warto dodać, że w chwili obecnej rozpoczęcie pracy jako podolog nie należy do najbardziej skomplikowanych – wystarczy przejść szkolenie, oferowane przez pracodawcę, dzięki któremu zdobędziesz wszelkie niezbędne kwalifikacje. Niewielka konkurencja na rynku daje natomiast możliwość łatwego znalezienia satysfakcjonującej oraz intratnej posady – np. w Satin.

dołącz do nas

Chcesz pracować jako podolog? Zapraszamy do Satin!

Jeżeli chcesz zostać pielęgniarką w roli podologa i zmienić swoje życie na lepsze, zapraszamy do kontaktu z Satin. W naszych gabinetach prowadzimy aktualnie rekrutację i zapewnimy Ci pełne wsparcie, dzięki któremu zdobędziesz nowe kwalifikacje. Oferujemy:

  • pełne szkolenie z zakresu podologii;
  • bardzo atrakcyjne zarobki – nawet 150.000 zł rocznie;
  • możliwość pracy w zespole najlepszych specjalistów, którzy dysponują wieloletnim doświadczeniem;
  • współpracę z różnymi ośrodkami medycznymi w województwie mazowieckim;
  • współpracę z cenionymi na rynku firmami, takimi jak New Balance czy Nike, a także z wieloma profesjonalnymi sportowcami.

Zachęcamy do przesłania nam swojej aplikacji – w Satin otworzymy przed Tobą nowe perspektywy na przyszłość!

skontaktuj się z nami

opinie o Satin