Zaznacz stronę

Pękające pięty to często bardzo wstydliwy problem. O ile sucha skóra stóp wydaje się być możliwa do usunięcia poprzez odpowiednie nawilżenie, o tyle brzydkie pięty sprawiają więcej trudności. Popękane pięty to nie tylko nieatrakcyjny wygląd, ale nieraz także ból pięty. Jak poprawić ich stan? Domowa pielęgnacja stóp może nie wystarczyć. Dobry sposób na pękające pięty to przede wszystkim podolog i jego fachowa opinia. W tym artykule podpowiemy Ci, kiedy możesz walczyć o ładne pięty sama, a kiedy powinnaś oddać się w ręce specjalistów. Przekonaj się, co na ten temat mówią eksperci!

Pękające pięty – czyj to problem?

Przysłuchując się opiniom ludzi, nieraz możemy usłyszeć, że brzydkie, pękające pięty są efektem braku odpowiedniej higieny. Oczywiście trudno się z tym nie zgodzić, nie jest to jednak główny czynnik, który wywołuje taki stan rzeczy. Problem pękających piet może dotknąć także te osoby, które regularnie dbają o czystość stóp, a także wykonują szereg dodatkowych zabiegów. Jest to także objaw, który pojawić się może niezależnie od wieku czy płci, choć oczywiście trudno mówić o pękających piętach wśród dzieci.

Skąd biorą się pękające pięty?

Problemy skórne pięt mogą mieć swoje źródło nie tylko w braku odpowiedniej pielęgnacji, choć często też są wynikiem braku systematycznego pozbywania się nadmiaru twardego, suchego naskórka.

Przyczyną pękających stóp mogą być także:

  • infekcja grzybicza – zakażenie grzybicze może objawiać się także na piętach.
  • choroby autoimmunologiczne – przede wszystkim łuszczyca.
  • nieodpowiednie obuwie – najlepiej korzystać z wygodnego, skórzanego obuwia, w którym stopa może oddychać i nie jest narażona na powstawanie odcisków.
  • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków – także tych, które wywołują reakcje alergiczne.
  • brak nawilżenia – odpowiednie nawilżenie zapewnia jedynie codzienne stosowanie kremów.
  • otyłość – kiedy stopy są zbyt obciążone.

Domowe metody na pękające pięty

Pielęgnacja pięt w domu to przede wszystkim dobra profilaktyka, dzięki której możemy uniknąć powstawania zaburzeń. Do zabiegów wykonywanych w domu mogą należeć:

  • regularne ścieranie naskórka – nie rób tego zbyt często! W ten sposób możesz podrażnić lub zranić tkankę zdrową. Osoby nadużywające pumeksu często stają się ofiarami twardych i suchych stóp!
  • codzienne nawilżanie – kremuj stopy każdego dnia! W tym celu wybieraj preparaty o jak największym stężeniu mocznika, który nie tylko nawilża, ale także regeneruje.

Jak leczyć pękające pięty zdaniem specjalistów?

O zdanie zapytaliśmy ekspertów Satin Warszawa. Poinformowali nas oni, że konsultacja z podologiem jest potrzebna wtedy, gdy opisane powyżej domowe zabiegi nie przynoszą żadnych rezultatów. Podkreślają także, że nieleczone, zaniedbane pięty mogą doprowadzić do pojawienia się stanów zapalnych oraz zakażeń, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia! W gabinecie podologicznym dowiesz się, co jest przyczyną złej kondycji pięt, oraz otrzymasz fachową pomoc oraz porady do stosowania na co dzień.

Pamiętaj, że pękające pięty mogą być także skutkiem braku odpowiedniego nawilżenia skóry. Pij zatem co najmniej 1,5 litra wody każdego dnia!

opinie o Satin