Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa WOLA

Nasz gabinet podologiczny na Woli nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na wizytę do jednego z naszych specjalistów podologów, przyjmujących w dzielnicach: Saska Kępa i Bielany.  

Pedicure leczniczy – Warszawa Wola

Jednym z podstawowych zabiegów, wykonywanych w klinice Satin jest pedicure leczniczy. Ma on na celu przynieść natychmiastową ulgę obolałym i przemęczonym stopom, jednocześnie poprawiając ich wygląd i eliminując towarzyszące im problemy. Choć podolog pomaga pacjentowi w zachowaniu zdrowia stóp, to wiele zależy od niego samego i od tego, czy będzie stosować się do otrzymanych podczas wizyty zaleceń.

Pedicure leczniczy – zakres zabiegu

Standardowo podczas wizyty wykonywane są takie czynności jak skracanie i opracowanie paznokci, oczyszczanie wałów paznokciowych czy usuwanie nadmiernych zrogowaceń. Widać zatem, że działania te mają przede wszystkim utrzymać skórę i paznokcie w dobrej kondycji, a nie wyleczyć towarzyszące im dolegliwości. Jeśli jednak podolog uzna to za stosowne, może zmienić charakter zabiegu i podczas wizyty podjąć czynności prowadzące do wyleczenia schorzenia, z jakim zmaga się pacjent.

Najczęściej pedicure leczniczy uzupełniany jest o zabiegi z zakresu terapii skóry lub/i paznokci. W pierwszym przypadku jest to leczenie wrastających paznokci, rekonstrukcja płytki paznokciowej, leczenie grzybicy skóry i paznokci czy leczenie paznokci przerośniętych, z kolei w drugim usuwanie kurzajek i brodawek, leczenie pękających pięt, usuwanie modzeli i zrogowaceń, usuwanie pęcherzy, leczenie nadpotliwości stóp oraz usuwanie odcisków.

Jakie efekty daje leczniczy pedicure?

Rezultaty zabiegu zależne są przede wszystkim od tego, w jakim stanie były stopy pacjenta przed jego wykonaniem. Jeśli pacjent zgłosił się jedynie na opracowanie paznokci i usunięcie zrogowaciałego naskórka to zarówno skóra, jak i paznokcie po wizycie będą w stanie idealnym. Nieco gorzej będą się prezentować stopy osoby, która przyszła na wizytę do podologa z problemami w zaawansowanym stadium, których zlikwidowanie na jednej wizycie było zwyczajnie niemożliwe. Mimo to z pewnością będą wyglądać lepiej niż przed kuracją, a wraz z poprawą kondycji stóp pacjent odczuje natychmiastową ulgę.

Profesjonalne usługi podologiczne – Warszawa Wola. Gdzie umówić wizytę?

Od dłuższego czasu zmagasz się z kurzajkami lub pękające pięty utrudniają Ci chodzenie? Skorzystaj z pomocy podologa i zduś problem w zarodku, jeszcze zanim zdąży przybrać na sile. Mieszkańców dzielnicy Wola w Warszawie zapraszamy do naszych gabinetów, które znajdują się na Bielanach i na Saskiej Kępie.

Czujesz dolegliwości bólowe, ale nie wiesz, co je powoduje, przez co masz problem z wyborem zabiegu, na jaki powinieneś się zapisać? Zadzwoń do nas, a podpowiemy Ci, czy pedicure leczniczy rozwiąże Twój problem, czy może powinieneś skorzystać z innej usługi.

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że pedicure kosmetyczny a pedicure leczniczy to dwa zupełnie różne zabiegi, które mają inny cel i różny zakres. Tradycyjny pedicure docelowo ma poprawić wygląd skóry i przede wszystkim paznokci, a nie tak jak pedicure leczniczy wyleczyć towarzyszące stopom dolegliwości. Dlatego chcąc pozbyć się uporczywych zmian na skórze czy problemu wrastających paznokci powinno się umówić do podologa, gdyż kosmetyczka w takim przypadku nam nie pomoże.

Wszystko zależy od stanu stóp. Na początku każdej wizyty podolog przeprowadza z pacjentem wywiad i wizualnie ocenia stan stóp. Jeśli jednak uzna za stosowne, może wykonać badanie, które pomoże mu w postawieniu właściwej diagnozy i doborze skutecznej metody leczenia. W klinice Satin wykonywane są badania mykologiczne, histopatologiczne i bakteriologiczne, przy czym na ich wyniki trzeba nieco poczekać, dlatego zazwyczaj leczenie podejmowane jest dopiero na następnej wizycie.

W pierwszej kolejności w porozumieniu z pacjentem specjalista próbuje ustalić, co przyczyniło się do powstania niepożądanej zmiany. Jeśli uzna, że problem stanowią niewygodne buty, doradza ich zmianę lub zastosowanie specjalistycznych wkładek. To najczęściej wystarczy, aby odcisk czy modzel nie zrobił się ponownie w przyszłości. Sprawa nieco komplikuje się, jeśli za zmianami stoją np. wady w obrębie budowy stóp. Wtedy jedynym wyjściem jest podjęcie leczenia u ortopedy i usuniecie dysfunkcji. Podolog może jedynie dobrać pacjentowi odciążenia do butów, których stosowanie przyniesie chwilową ulgę.