Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa Wesoła

Nasz gabinet podologiczny w dzielnicy Warszawa Wesoła nie został jeszcze otwarty. Serdecznie zapraszamy na wizytę u naszych specjalistów w gabinetach podologicznych w dzielnicy Bielany i Saska Kępa. 

Pedicure leczniczy – Warszawa Wesoła

Wielu osobom pedicure kojarzy się wyłącznie z malowaniem paznokci i rzeczywiście taką czynność również obejmuje, ale ten o charakterze leczniczym ma znacznie szerszy zakres. Pedicure wykonywany w gabinecie podologicznym obejmuje przede wszystkim diagnozowanie i leczenie schorzeń stóp. Podobnie jak pedicure kosmetyczny również uwzględnia pielęgnację, ale priorytetem jednak jest pozbycie się bolesnych dolegliwości.

Pedicure leczniczy – na czym polega?

Na początku wizyty podolog przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad i ocenia ogólną kondycję stóp. Następnie ustala przebieg wizyty i omawia, jakie czynności muszą zostać podjęte, aby stan skóry i paznokci uległ poprawie. Dopiero gdy pacjent zostanie o wszystkim poinformowany, rozpoczyna się właściwa część zabiegu.

Wykonywane procedury obejmuję takie czynności jak prawidłowe obcięcie i oszlifowanie paznokci, opracowanie wałów paznokciowych, usunięcie zmian skórnych takich jak odciski i modzele czy usunięcie bolesnych pęcherzy. Na koniec specjalista stosuje profesjonalne preparaty do pielęgnacji.

Jakie efekty daje pedicure leczniczy?

Od razu po zabiegu skóra stóp jest przyjemnie miękka i idealnie gładka w dotyku, a uporczywy ból, który towarzyszył pacjentowi jeszcze w drodze do gabinetu, zniknął albo ma dużo mniejsze nasilenie. Niektóre problemy stóp mogą wymagać kilku wizyt u podologa, gdyż zaniedbanych modzeli, nagniotków czy odcisków zwyczajnie może nie udać się usunąć podczas pierwszej wizyty. Mimo wszystko jeden zabieg wystarczy, aby poczuć ulgę.

Pedicure leczniczy – czy podczas zabiegu czuć ból?

Profesjonalnie wykonany zabieg pedicure jest całkowicie bezbolesny, dlatego nie ma powodu, by w strachu przed bólem wciąż odkładać wizytę w gabinecie podologicznym na później. Nowoczesne urządzenia, jakimi dysponujemy, umożliwiają delikatne usunięcie stwardniałej skóry. Wykorzystywane kiedyś, w tym momencie przestarzałe już techniki, które rzeczywiście mogły powodować silne dolegliwości, nie są już stosowane, więc nie ma się czego obawiać.

Warszawa Wesoła – gdzie można wykonać specjalistyczny pedicure leczniczy?

Mieszkasz w dzielnicy Wesoła w Warszawie i zastanawiasz się, gdzie najbliżej swojego miejsca zamieszkania znajdziesz profesjonalny gabinet podologiczny? Serdecznie zapraszamy do naszej kliniki Satin na Saskiej Kępie. Z naszą pomocą pozbędziesz się bolesnych dolegliwości i poprawisz wygląd swoich stóp. 

Pedicure leczniczy to nie jedyny zabieg, jaki widnieje w naszej ofercie. Jeśli więc sytuacja będzie tego wymagać, zaoferujemy wykonanie innych zabiegów, tak aby stan Twoich stóp widocznie się poprawił. Zadzwoń do nas i umów się na wizytę!

Zabieg polecany jest każdemu, kto chce, aby jego stopy wyglądały estetycznie i schludnie, a w dodatku były wolne od bolesnych dolegliwości. Warto zdecydować się na niego szczególnie wtedy, gdy pojawi się problem wrastającego paznokcia, pękających pięt, odcisków, modzeli, nagniotków czy kurzajek. Nie da się ukryć, że najlepsze efekty widać u osób, które regularnie korzystają z pomocy podologa w zakresie pielęgnacji skóry i paznokci stóp. Jednorazowe skorzystanie z zabiegu poprawi kondycję stóp, ale jeśli zaniedbamy pielęgnację, to wrócą do stanu, w jakim były przed wizytą w gabinecie podologicznym.

Każdy przypadek jest inny, dlatego w dużej mierze wpływa na to ogólna kondycja stóp. Podolog w czasie wizyty oceni, po jakim czasie najlepiej powtórzyć zabieg i chcąc utrzymać stopy w dobrym stanie, warto się do tej rady zastosować. Trzeba też mieć świadomość, że to, jak będą się prezentować stopy, zależy także od tego, czy sumiennie stosujemy się do zaleceń specjalisty. Aby efekt zabiegu utrzymał się możliwie jak najdłużej, trzeba przestrzegać zasad higieny, nosić odpowiednie obuwie i regularnie stosować wskazane przez podologa preparaty.

Na życzenie pacjenta podolog może pomalować paznokcie. Dysponujemy profesjonalnymi lakierami do paznokci (także hybrydowymi), dlatego nie stanowi to żadnego problemu. Nie jest to jednak standardowa usługa, którą obejmuje pedicure leczniczy, dlatego bardzo prosimy, aby podczas umawiania się na wizytę zaznaczyć, że zabieg ma obejmować malowanie paznokci.