Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa WAWER

Nasz gabinet w dzielnicy Warszawa Wawer nie został jeszcze otwarty. Skontaktuj się aby umówić wizytę u naszego specjalisty – podologa, który przyjmuje w dzielnicy Saska Kępa i Bielany.  

Pedicure leczniczy – Warszawa Wawer

Pedicure leczniczy może być stosowany zarówno na zdrowych stopach, jak i na takich, których stan jest daleki od idealnego. Zakres zabiegu jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta i kondycji stóp. Zwykle jednak obejmuje takie czynności jak skrócenie i opracowanie paznokci, usunięcie fizjologicznych zrogowaceń z podeszw stóp czy oczyszczenie wałów paznokciowych. Jeśli jest taka konieczność, podolog wdraża leczenie dokuczających pacjentowi dolegliwości.

Co odróżnia leczniczy pedicure od klasycznego wykonywanego w zwykłych gabinetach kosmetycznych?

Pedicure wykonywany przez podologa poprzedzony jest wywiadem i dokładną diagnostyką, co ma na celu postawienie trafnej diagnozy i dobór stosownej do problemu metody leczenia. Głównym celem zabiegu jest uwolnić pacjenta od bólu i przywrócić mu komfort chodzenia. Z kolei klasyczny pedicure prowadzi jedynie do upiększenia stóp – nawilżenia i wygładzenia skóry oraz przyozdobienia paznokci. Dlatego w przypadku wystąpienia problemów na stopach powinno zgłosić się do specjalisty – podologa, a nie do kosmetyczki.

Pedicure leczniczy – kiedy warto się na niego umówić?

Pedicure leczniczy jest dedykowany osobom, które chcą:

  • poprawić kondycję stóp, która np. jest sucha, szorstka i się łuszczy,
  • odżywić skórę stóp i zapobiec jej przesuszaniu oraz pękaniu,
  • usunąć zrogowaciały naskórek,
  • pozbyć się bolesnych zmian takich jak odciski, modzele czy kurzajki,
  • zadbać o paznokcie,
  • wyeliminować problem wrastających paznokci,
  • wyleczyć pękające pięty lub nadpotliwość stóp,
  • wykonać pedicure.

Warto mieć także świadomość, że na wizytę u podologa można umówić się również wtedy, gdy z naszymi stopami nie dzieje się nic niepokojącego, w ramach profilaktyki chorób stóp.

Warszawa Wawer – gdzie można skorzystać z profesjonalnych usług podologicznych?

Mieszkasz w Warszawie w dzielnicy Wawer i szukasz profesjonalnego podologa, któremu bez obaw będziesz mógł powierzyć zdrowie swoich stóp? Odwiedź jeden z naszych gabinetów znajdujący się na Saskiej Kępie (drugi funkcjonuje w dzielnicy Bielany).

Oferujemy kompleksową opiekę podologiczną. Oprócz pedicure’u leczniczego w zakresie świadczonych przez nas usług znajdują się także inne zabiegi podologiczne m.in. z zakresu terapii skóry i paznokci. Nie wiesz, jaki zabieg w Twoim przypadku będzie najbardziej odpowiedni? Zadzwoń do nas i uzyskaj profesjonalną poradę.

Każdy przypadek jest inny, więc decyzja w kwestii wykonania zabiegu lub przesunięcia go w czasie za każdym razem podejmowana jest indywidualnie w porozumieniu z pacjentem. W przypadku nieuregulowanej cukrzycy, grzybicy stóp, zmian na skórze o charakterze zapalnym lub alergicznym, trudno gojących się ran lub rozległych brodawek podolog może w danym momencie odradzić wykonanie zabiegu. Wtedy przed jego wykonaniem konieczne staje się wyleczenie dolegliwości. Wykonywanie pedicure’u „za wszelką cenę” mogłoby jedynie pogorszyć stan stóp, a przecież nie taki jest jego cel.

U niektórych osób problemy ze stopami występują znacznie częściej niż u innych. W tym gronie znajdują się m.in. sportowcy, osoby otyłe, osoby z wadami budowy stóp (np. haluksy, płaskostopie), osoby zmagające się z chorobami przewlekłymi (np. cukrzycą, żylakami), seniorzy cierpiący na różne uciążliwe dolegliwości, a także osoby często noszące niewygodne obuwie. Nawet jeśli u takich osób jeszcze nie doszło do żadnych anomalii w obrębie stóp to niewykluczone, że wkrótce się pojawią, a wykonywany profilaktycznie pedicure leczniczy może im zapobiec.

Przede wszystkim należy stosować się do zaleceń podologa, które przekazuje na koniec każdej wizyty. Trzeba wyzbyć się starych nawyków, pamiętać o codziennej pielęgnacji stóp i unikać chodzenia w niewygodnych butach. Jeśli istnieją ku temu wskazania, powinno się zaopatrzyć w robione na zamówienie wkładki do butów lub specjalistyczne odciążenia. Oprócz tego warto regularnie korzystać z zabiegów takich jak pedicure podologiczny, w odstępach czasowych ustalonych w porozumieniu ze specjalistą.