Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA WŁOCHY

Nie posiadamy jeszcze gabinetu w dzielnicy Włochy. Zadzwoń i umów się na wizytę do naszego gabinetu podologicznego w dzielnicy Bielany lub na Saskiej Kępie. Nasi specjaliści od stóp leczą nie tylko grzybicę paznokci ale także i inne schorzenia w obrębie stopy i paznokci.

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

 • nieodpowiednia higiena
 • niewłaściwie obcinanie paznokci
 • urazy mechaniczne
 • nadmierna potliwość stóp
 • przesuszone stopy
 • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Włochy

Grzybica paznokci to zmiana chorobowa płytki paznokcia wywołana przez grzyby. Najczęściej za rozwój grzyba odpowiedzialne są dermatofity, ale nie tylko. Czasem do infekcji mogą przyczynić się grzyby z rodzaju Cancida (drożdżaki) bądź pleśniowce. Ciepłe i wilgotne środowisko to warunki sprzyjające rozwojowi grzybicy, dlatego właśnie częściej spotykamy się z grzybicą stóp niż dłoni.

Grzybica paznokci – rodzaje

Są różne typy infekcji. Z uwagi na różny rodzaj grzyba wywołującego grzybicę, miejsce występowania zmian oraz stopień ich nasilenia wyróżnia się pięć rodzajów grzybicy paznokcia. Wśród nich znajduje się:

 • grzybica podpaznokciowa dalsza i boczna – infekcja rozwija się w dalszym brzegu paznokcia i/lub od strony bocznej i szerzy dośrodkowo;
 • grzybica podpaznokciowa bliższa – infekcja rozwija się od bliższej części płytki (przy wale okołopaznokciowym);
 • grzybica powierzchowna – infekcja rozwija się na powierzchni płytki i nie przenika mocno w jej wnętrze;
 • grzybica wewnątrzpłytkowa – infekcja rozwija się bezpośrednio w płytce od wolnego brzegu;
 • grzybica dystroficzna – infekcja zajmuje cały paznokieć.

W rozpoznaniu typu infekcji pomaga badanie mykologiczne.

Wizyta u podologa – leczenie grzybicy

Podstawą leczenia grzybicy jest właściwa diagnoza. Dlatego podolog zawsze w pierwszej kolejności przeprowadzania stosowne badania, w tym przede wszystkim badanie mykologiczne. Najczęściej daje ono jednoznaczny wynik, jaki grzyb wywołał infekcję. W przypadku, gdy wynik badania mykologicznego jest ujemny, a obraz kliniczny wskazuje, że mamy do czynienia z grzybicą, badanie musi zostać powtórzone.

Po otrzymaniu wyników badań specjalista dobiera indywidualnie do przypadku metodę leczenia. Ponadto gwarantuje pełne wsparcie oraz informacje na temat tego, jak pielęgnować stopy na co dzień, aby skutecznie wyleczyć infekcję.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Włochy

Masz uzasadnione podejrzenia, że Twoje paznokcie zostały zajęte przez grzybicę? Nie czekaj, aż problem przybierze na sile, tylko jak najszybciej zasięgnij porady specjalisty. Mieszkańców dzielnicy Włochy w Warszawie serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów, które znajdują się na Bielanach i na Saskiej Kępie.

Oferujemy kompleksową opiekę podologiczną i niezbędną pomoc. W ramach wizyty wykonane zostaną specjalistyczne badania, które umożliwią postawienie diagnozy. Na jej podstawie podolog dobierze właściwą kurację i przeprowadzi Cię przez cały proces leczenia. Zadzwoń do nas i umów wizytę.

Do najczęściej występujących objawów grzybicy paznokci należą białe żółte i brązowe plamy występujące w obrębie płytki paznokciowej, zgrubienie i pofałdowanie paznokci, przy jego jednoczesnej kruchości i łamliwości, występowanie odkształceń oraz oddzielanie się płytki paznokciowej od łożyska. Wszystkim symptomom mogą towarzyszyć dolegliwości bólowe i nieprzyjemny zapach. Wokół paznokci zwykle pojawia się zaczerwienienie i obrzęk. W przypadku zaobserwowania u siebie wymienionych objawów powinno się umówić wizytę u podologa i podjąć leczenie.

Poprzez kontakt z osobą chorą na grzybicę lub z powierzchnią, z która ona sama wcześniej miała kontakt. Wystarczy zatem wytrzeć stopy ręcznikiem chorego lub założyć jego buty, a ryzyko rozwoju infekcji będzie bardzo duże. Do zakażenia najczęściej dochodzi u ludzi, którzy nie przestrzegają zasad higieny, przycinają paznokcie w niewłaściwy sposób, mają na stopach niezagojone rany lub cierpią na choroby autoimmunologiczne. Dlatego trzeba pamiętać, aby w miejscach takich jak baseny czy sauny zawsze chodzić w klapkach i dokładnie osuszać stopy po kąpieli.

Dobry podolog od razu rozpozna grzybicę paznokci. Musi jednak potwierdzić swoje przypuszczenia, wykonując badanie mykologiczne. Najczęściej potwierdza lub wyklucza ono wstępnie postawioną diagnozę. Czasem jednak zdarza się, że jego wynik jest niejednoznaczny. Wtedy dodatkowo trzeba wykonać badanie laboratoryjne. W tym celu pobrana zostaje próbka paznokcia, która następnie jest analizowana pod mikroskopem. Badanie to powinno już umożliwić postawienie właściwej diagnozy. Na podstawie wyników obu badań specjalista dobiera najskuteczniejszą w danym przypadku metodę leczenia.