Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE

Nie posiadamy jeszcze gabinetu w Śródmieściu Warszawy. Ale już dziś zapraszamy na wizytę do naszych specjalistów podologów, którzy przyjmują w gabinetach: na Saskiej Kępie oraz na Bielanach. Przekonaj się jak skutecznie można usunąć kurzajki.

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

Usuwanie kurzajek – Warszawa Śródmieście

Niewielkie białe zmiany na podeszwach stóp, które nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale w dodatku powodują dolegliwości bólowe i utrudniają chodzenie, to mogą być kurzajki. Wywoływane są wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), są bardzo zaraźliwe i trudno się ich pozbyć. Dlatego, jeśli zauważymy je na swoich stopach, powinniśmy jak najszybciej umówić wizytę w gabinecie podologicznym.

Kurzajki – jak je rozpoznać?

Kurzajki wywoływane są przez kilkanaście różnych odmian wirusa HPV, dlatego zmiana może przybrać różnoraką formę. Najczęściej mamy do czynienia z brodawkami zwykłymi. Przybierają one stosunkowo niewielki rozmiar i mają gładką powierzchnię. Zazwyczaj występują w grupach i mogą pojawić się tak naprawdę wszędzie, najczęściej jednak lokują się na stopach.

Nieleczone zmiany z biegiem czasu stają się coraz większe, a ich powierzchnia robi się szorstka. Ulegają także wgłębieniu. Kurzajki na stopach mogą powodować ból podczas chodzenia, momencie kontaktu stopy z obuwiem w miejscu, gdzie występuje kurzajka. 

Metody usuwania kurzajek

Dostępne są różne metody leczenia kurzajek. Biorąc pod uwagę, że każda brodawka wirusowa jest zupełnie inna, można wybrać taką, która przyniesie najlepsze efekty. Do najczęściej wykorzystywanych sposobów walki z kurzajkami należą:

  • krioterapia – polega na wymrażaniu kurzajek przy zastosowaniu ciekłego azotu;
  • laseroterapia – polega na usuwaniu kurzajki przy wykorzystaniu wiązki zogniskowanego światła lasera, nie naruszając zdrowej tkanki;
  • zabieg chirurgiczny – polega na usunięciu kurzajki tradycyjnym skalpelem.

Metod leczenia kurzajek jest oczywiście znacznie więcej. To podolog decyduje, która z nich w danym przypadku sprawdzi się najlepiej. Może także zastosować kilka z nich jednocześnie.

Leczenie w gabinecie jednak na nic się zda, jeśli pacjent nie będzie stosować się do zaleceń podologa. Chcąc skutecznie pozbyć się kurzajek i uniknąć ponownego zakażenia, trzeba regularnie nakładać na zmiany wskazane przez specjalistę preparaty i przestrzegać podstawowych zasad higieny.

Usuwanie kurzajek – Warszawa Śródmieście. Gdzie wykonać zabieg?

Mieszkasz w dzielnicy Śródmieście i szukasz dobrego podologa w obrębie Warszawy, który uwolni Cię od kurzajek? Serdecznie zapraszamy do kliniki podologicznej Satin. Jeden z naszych gabinetów znajdziesz na Saskiej Kępie, a drugi na Bielanach. Wybierz ten, do której jest Ci bardziej po drodze i już dziś umów wizytę.

[sp_easyaccordion id="10875"]

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek

opinie o Satin