Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa REMBERTÓW

Nie otworzyliśmy jeszcze gabinetu podologicznego w dzielnicy Rembertów. Skontaktuj się i umów na wizytę u naszego specjalisty – podologa, który przyjmuje w dzielnicach Saska Kępa i Bielany.  

Pedicure leczniczy – Warszawa Rembertów

Czasem z nie do końca oczywistych względów na naszych stopach pojawiają się odciski, modzele czy nagniotki. Z jednej strony zmiany te nieestetycznie wyglądają, z drugiej powodują bolesne dolegliwości. Dlatego, zamiast ukrywać stopy przed światem i liczyć, że problem prędzej czy później sam zniknie, najlepiej od razu umówić wizytę u podologa i zwalczyć go szybko i skutecznie.

Z jakimi dolegliwościami powinno się zgłosić do podologa?

W społeczeństwie panuje błędne przekonanie, że wizytę u specjalisty u stóp należy umówić dopiero wtedy, gdy w obrębie paznokci lub skóry wystąpiły pewne anomalie. W rzeczywistości zabiegom podologicznym powinno się poddawać regularnie w ramach profilaktyki chorób stóp.

Jeśli jednak dojdzie do zaniedbań w zakresie pielęgnacji, to w obrębie stóp mogą pojawić się bolesne zmiany. Bezpośrednim wskazaniem do poddania się podstawowemu zabiegowi podologicznemu są takie dolegliwości jak:

 • kurzajki i brodawki,
 • odciski,
 • modzele i zrogowacenia,
 • wrastające paznokcie,
 • zmiany grzybicze,
 • ubytki w paznokciu,
 • nadpotliwość stóp,
 • sucha skóra,
 • pękające pięty.

Każdą z tych anomalii najłatwiej i najszybciej wyleczyć w początkowym stadium. Jeśli zlekceważymy problem, może dojść do jego eskalacji, a wtedy leczenie z pewnością będzie wymagać więcej niż jednej wizyty u podologa.

Pedicure leczniczy – jakie czynności obejmuje?

Wykonywany w klinice Satin podstawowy zabieg podologiczny obejmuje takie czynności jak:

 • skrócenie paznokci,
 • opracowanie paznokci,
 • usunięcie nadmiernych zrogowaceń,
 • oczyszczenie wałów paznokciowych,
 • dobranie odpowiedniego preparatu do stóp.

Pedicure leczniczy pomaga utrzymać stopy w dobrej kondycji i zapobiega powstawaniu bolesnych dolegliwości. Wystarczy tak niewiele, aby cieszyć się zdrową skórą i pięknymi paznokciami.

Warszawa Rembertów – gdzie wykonać pedicure leczniczy?

Rembertów w Warszawie to Twoja dzielnica? Szukasz dobrego podologa w okolicy? Odwiedź nasz gabinet na Saskiej Kępie. Drugi nasz gabinet znajduje się na Bielanach, dlatego, jeśli np. pracujesz w pobliżu, to tam możesz umówić wizytę.

Świadczymy profesjonalną opiekę podologiczną w zakresie leczenia i profilaktyki chorób stóp. W naszej ofercie znajdziesz szereg zabiegów, w tym najczęściej wykonywany pedicure leczniczy. Chcesz, aby w ramach zabiegu podolog pomalował Ci paznokcie? Koniecznie zgłoś to podczas umawiania wizyty. Zadzwoń już dziś i ustal najbardziej dogodny dla siebie termin.

Wizyta podczas której wykonywany jest pedicure leczniczy zwykle trwa ok. 40 minut. Nie ma jednak gwarancji, że czas ten się nie wydłuży, gdyż wszystko zależy od charakteru wizyty. Na podstawie stanu skóry i paznokci podolog podejmuje decyzję, jakie czynności muszą zostać wykonane. Jeśli uzna, że oprócz zabiegów o charakterze pielęgnacyjnym i profilaktycznym konieczne stanie się wdrożenie specjalistycznego leczenia, to spotkanie może trwać znacznie dłużej. Dla bezpieczeństwa lepiej więc zaplanować sobie nieco więcej wolnego czasu, aby później niepotrzebnie się nie stresować, że zabieg się przedłuża.

Kwestia ta podobnie jak czas trwania zabiegu uzależniona jest wykonywanych czynności. Standardowy koszt wizyty to 150 zł. Jeśli jednak podolog za konieczne uzna założenie klamry ortonyksyjnej celem wyleczenia wrastającego paznokcia albo zastosowanie specjalistycznych preparatów, by pozbyć się problemu nadpotliwości stóp lub pękających pięt, to cena usługi bez wątpienia wzrośnie. O wszystkich działaniach pacjent jest informowany na bieżąco i zawsze ma prawo odmówić świadczenia. 

Przed umówioną wizytą pacjent powinien zadbać o czystość stóp. W tym celu powinien je dokładnie umyć i osuszyć, pamiętając o wytarciu przestrzeni między palcami. W tym dniu trzeba zrezygnować z nakładania preparatów do pielęgnacji skóry i paznokci takich jak kremy, dezodoranty czy zasypki. Nie należy także malować ani obcinać paznokci tuż przed wizytą. Lakieru najlepiej pozbyć się kilka dni wcześniej. Jakąkolwiek inferencję w stan stóp najlepiej ograniczyć do minimum, aby nie zaburzyć obrazu stóp i przypadkiem nie utrudnić podologowi pracy. Jakiekolwiek zamaskowaniu problemu może bowiem prowadzić do postawienia nietrafionej diagnozy i tym samym zastosowania niewłaściwej metody leczenia.