Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa PRAGA-POŁUDNIE

Nasz gabinet na Pradze-Południe nie został jeszcze otwarty. Skontaktuj się z nami w celu umówienia wizyty u naszych specjalistów, którzy przyjmują w gabinetach podologicznych w dzielnicy Saska Kępa i Bielany.  

Pedicure leczniczy – Warszawa Praga Południe

Pedicure leczniczy ma za zadanie wyleczyć towarzyszące stopom dolegliwości, przywracając im zdrowie i estetyczny wygląd. Zakres zabiegu jest różny i w dużej mierze zależy od konkretnego przypadku. Jeśli pojawi się taka konieczność, może zostać rozszerzony np. o korektę wrastającego paznokcia lub leczenie pękających pięt.

Pedicure leczniczy – na jakie problemy?

Profesjonalny zabieg podologiczny taki jak pedicure leczniczy nie tylko leczy różnego rodzaju dolegliwości stóp, ale przede wszystkim zapobiega ich powstawaniu. Jest skuteczny przy leczeniu m.in. takich problemów, jak:

  • odciski – zazwyczaj przybiera postać tzw. czopu rogowego (stożka o żółtawym zabarwieniu) i jest reakcją obronną skóry na miejscowy ucisk;
  • modzele – rozwijają się na podeszwie stóp i przybierają kolisty kształt, często wywołują ból i utrudniają chodzenie;
  • kurzajki – przybierają postać bezbolesnej, grudkowej zmiany skórnej na podeszwie stopy,
  • pękające pięty – pęknięcia wyglądają jak szczeliny i występują w zrogowaciałej części naskórka,
  • wrastający paznokieć – bolesne wbijanie się płytki paznokciowej w skórę.

Zaniedbania w zakresie pielęgnacji stóp mogą również prowadzić do chorób (np. grzybica) i innego typu infekcji.

Dlaczego na stopach robią się zmiany?

Problemy skórne stóp mogą mieć różnorakie podłoże. Niekiedy odpowiedzialna jest za nie specyficzna budowa ich skóry. Jest nieco grubsza i nie ma gruczołów łojowych, zamiast których występuje duża ilość gruczołów potowych. Taka budowa sprzyja powstawaniu różnych zmian skórnych. Bezpośrednią przyczyną dolegliwości u stóp może być również wady stopy. U osób, u których występuje płaskostopie lub halluks, stopa obciążana jest w nienaturalny sposób, wskutek czego na jej podeszwie robią się modzele i nagniotki. Czasem to my sami jesteśmy odpowiedzialni za wystąpienie anomalii, choć zwykle nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy. W jaki sposób możemy przyczynić się do pojawienia się w obrębie skóry stóp zmian? Okazuje się, że za różnymi problemami tego typu często stoi niewygodne obuwie.

Warszawa Praga Południe – pedicure leczniczy. Gdzie można wykonać zabieg?

Na Twoich stopach pojawiły się bolesne zmiany, które utrudniają Ci chodzenie? Nie lekceważ problemu i nie czekaj, aż sam się rozwiąże, bo tak się nie stanie, a dolegliwość jedynie przybierze na sile. Mieszkasz w Warszawie w dzielnicy Praga Południe? Umów się na pedicure leczniczy w naszej klinice Satin na Saskiej Kępie lub na Bielanach. Oferujemy kompleksową opiekę podologiczną.  Zadzwoń już dziś i ustal termin wizyty!

[sp_easyaccordion id="10755"]
opinie o Satin