Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa OCHOTA

Obecnie gabinet podologiczny na Ochocie nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy do naszych specjalistów, którzy przyjmują w gabinetach na Saskiej Kępie oraz na Bielanach. Wszystkie oferowane przez nas usługi są na najwyższym poziomie.

Pedicure leczniczy – Warszawa Ochota

Leczniczy pedicure to zabieg dedykowany osobom, które zmagają się z bolesnymi przypadłościami takimi jak odciski, modzele, nagniotki, wrastające paznokcie czy pękająca skóra pięt. Podczas wizyty specjalista z zakresu podologii nie tylko wykona zabieg mający na celu poprawę kondycji i wyglądu stóp, ale dodatkowo doradzi, jak dbać o stopy na co dzień, aby problem nie powrócił w przyszłości.

Dlaczego zdrowie stóp jest ważne?

Wielu problemów zdrowotnych można uniknąć, dbając o stopy i natychmiast reagując, jeśli tylko w ich obrębie pojawią się niepokojące zmiany. Kondycja stóp wpływa na cały organizm, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę.

Załóżmy, że na podeszwie stopy pojawił się odcisk. Chodząc, staramy się stawiać stopę tak, aby uniknąć bólu. Wskutek tego nienaturalnie obciążamy kręgosłup i stawy. Jeśli zlekceważymy problem w nadziei, że odcisk sam prędzej czy później zniknie, najprawdopodobniej podolog nie będzie jedynym specjalistą, jakiego przyjdzie nam odwiedzić.

Dlatego w momencie, gdy zauważymy, że na skórze stóp pojawił się odcisk, modzel lub nagniotek albo paznokieć zaczął wrastać czy w płytce pojawiły się ubytki, należy jak najszybciej umówić wizytę w gabinecie podologicznym. Pedicure leczniczy pomoże pozbyć się dolegliwości i zapobiegnie tworzeniu się kolejnych.

Pedicure leczniczy – na czym polega?

Profesjonalnie wykonany pedicure leczniczy jest całkowicie bezbolesny, nie ma się zatem czego obawiać. Na początku wizyty podolog przeprowadza z pacjentem wywiad i omawia szczegóły terapii. Dopiero później rozpoczyna się właściwa część zabiegu. Specjalista prawidłowo obcina i oszlifowuje paznokcie, a także opracowuje wały paznokciowe. Usuwa modzele, nagniotki i odciski, jeśli takowe występują, a w razie konieczności leczy wrastające paznokcie. Zabieg kończy wygładzenie i nawilżenie skóry. Przed wyjściem pacjent otrzymuje jeszcze szereg rad i wskazówek, do których powinien stosować się na co dzień, aby zachować piękne i zdrowe stopy przez długi czas.

Warszawa Ochota – gdzie wykonać pedicure leczniczy?

Mieszkasz w dzielnicy Ochota w Warszawie i zastanawiasz się, gdzie znajdziesz gabinet podologiczny, w którym wykonasz profesjonalny pedicure leczniczy? Zapraszamy do gabinetów podologicznych Satin. U nas znajdziesz fachową pomoc i zrozumienie. Mamy dwa gabinety – jeden znajduje się na Bielanach, a drugi na Saskiej Kępie. Zadzwoń do nas, poznaj szczegóły i umów się na wizytę!

Od razu po zabiegu skóra stóp jest przyjemnie miękka i idealnie gładka w dotyku. Jeśli przed wizytą u podologa pacjent odczuwał jakiekolwiek dolegliwości bólowe, stopień ich nasilenia jest zdecydowanie niższy, a w najlepszej sytuacji nie odczuwa ich wcale. Każdy przypadek jest indywidualny i czasem jedno spotkanie nie wystarcza, aby całkowicie pozbyć się dolegliwości. W przypadku dużych zaniedbań trzeba liczyć się z koniecznością odbycia kilku wizyt, gdyż leczenie przypadłości odbywa się etapami. Wszystko w trosce o zdrowie i samopoczucie pacjenta.

Trzeba mieć świadomość, że pedicure leczniczy a pedicure kosmetyczny to dwa różne zabiegi. Ten drugi ma za zadanie poprawić wygląd stóp, a nie wyleczyć występujące w ich obrębie schorzenia. Kosmetolog najczęściej nie ma wystarczającej wiedzy na temat leczenia chorób stóp, dlatego w przypadku niepokojących zmian swoje kroki należy skierować do podologa, który jest specjalistą w tym zakresie. Wykona pełną diagnostykę, oceni stan stóp i przeprowadzi wywiad z pacjentem. Dopiero mając kompletny obraz sytuacji, zaplanuje leczenie. Podolog nie tylko ma fachową wiedzę, jak postępować w określonych przypadkach, to w dodatku ma dostęp do narzędzi, którymi nie dysponuje kosmetolog.

Zakres naszych usług jest bardzo szeroki. Wykonujemy szereg zabiegów z zakresu terapii skóry i paznokci, a także chirurgii podologicznej. Oferujemy pełną diagnostykę – przeprowadzamy różne badania, jeśli istnieją do tego wskazania. Aby dowiedzieć się, który zabieg w danym przypadku przyniesie oczekiwane efekty, najlepiej umów się na konsultację podologiczną i zasięgnij fachowej porady specjalisty od stóp. Jeśli tylko będzie taka możliwość, dokuczającej Ci dolegliwości pozbędziesz się już na pierwszej wizycie.