Zaznacz stronę

Wrastający w skórę paznokieć to bardzo uciążliwy i bolesny problem. Paznokieć z różnych przyczyn może zacząć rosnąć na boki, a jego płytka nieestetycznie się podwijać. Do tego najczęściej dochodzi opuchlizna i zaczerwienienie na skórze wokół niego. Wrastająca płytka paznokcia uszkadza strukturę skóry, a w konsekwencji powoduje silny ból, który uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie. Nigdy nie powinno się bagatelizować takiego stanu, ponieważ może on doprowadzić do powstania poważnego zapalnego i wówczas konieczna będzie interwencja chirurgiczna. Warto więc zapoznać się z nowoczesnymi metodami korekcji i leczenia wrastających paznokci, jakie oferują nam gabinety podologiczne.
Wrastający paznokieć – przyczyny:

  • noszenie niewłaściwego obuwia,
  • nieprawidłowe obcinanie paznokci (zbyt głębokie obcinanie boków paznokcia),
  • suchość skóry stóp,
  • potliwość skóry stóp,
  • nieprawidłowo przeprowadzony zabieg chirurgiczny na wrastający paznokieć,
  • deformacje ortopedyczne,
  • uwarunkowania genetyczne,
  • urazy mechaniczne paznokci.

Jeśli tylko zauważymy u siebie jakieś niepokojące objawy związane z wrastaniem paznokci, nie zwlekajmy i od razu udajmy się na wizytę do gabinetu podologicznego. Specjaliści są dziś w stanie w skuteczny sposób skorygować kształt paznokcia, co może uchronić nas przed leczeniem chirurgicznym. W warszawskich gabinetach podologicznych Satin stosuje się dwie nowoczesne metody korekcji wrastających paznokci: klamry ortonyksyjne oraz kostkę Arkady.

Klamry ortonyksyjne na wrastający paznokieć

Wrastający paznokieć można skutecznie wyprostować przy pomocy klamer ortonyksyjnych. Ich zadaniem jest skorygowanie kształtu paznokcia i przywrócenie mu odpowiedniego toru wzrostu. Aplikacja klamer na paznokcie jest bezbolesna, a także szybko poprawia komfort podczas chodzenia oraz codziennego funkcjonowania. Klamry należy nosić nawet przez kilka miesięcy, aż do momentu całkowitego wyprostowania się paznokcia.

Kostka Arkady na wrastający paznokieć

Kostka Arkady jest najnowszą i zarazem bardzo skuteczną metodą leczenia wrastających paznokci. Podolog przy pomocy specjalnych narzędzi (kostka Arkady) unosi brzegi paznokcia w celu ich wyprostowania. Ten nieinwazyjny zabieg pozwala na rozwiązanie problemu wrastających paznokci już podczas jednej wizyty. Oprócz natychmiastowej ulgi, metoda ta daje także efekt estetyczny leczonego paznokcia, ponieważ jego płytka zalewana jest specjalną akrylową masą. Paznokieć zyskuje naturalny kształt oraz zdrowy wygląd. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet, ponieważ bez problemu mogą pomalować rekonstruowany paznokieć.

Jeśli cierpisz na problem wrastających paznokci, to warto wiedzieć, że współcześnie coraz łatwiej i skuteczniej można go wyleczyć. Nowoczesne metody, jakie oferują nam podolodzy są bezpieczne, nieinwazyjne, a co najważniejsze potrafią uratować płytkę paznokcia przed poważniejszą interwencją chirurgiczną. W przypadku klamer ortonyksyjnych, jak i kostki Arkady bardzo ważne jest odbywanie regularnych wizyt kontrolnych do momentu całkowitego wyprostowania paznokcia. Odwiedź profesjonalny gabinet podologiczny , a specjaliści dobiorą odpowiednią metodę korekcji wrastających paznokci dla Ciebie.

Monika Bąbiak

opinie o Satin