Zaznacz stronę

Nie od dziś wiadomo, że kluczem do sukcesu jest profilaktyka i wczesne wykrywanie problemów. Nie inaczej dzieje się w przypadku naszych stóp. Najlepiej, od czasu do czasu poddać je profilaktycznemu zabiegowi kosmetycznemu u specjalisty, co pozwoli ocenić kondycję i stan zdrowia skóry naszych stóp. Zdarza się, że pewne symptomy bywają niezauważalne przez nas, ale czujne oko podologa, na pewno zwróci uwagę na niepokojące objawy. Możemy sprawdzić, czy nasze paznokcie nie zostały zaatakowane przez grzybicę, czy nie mamy odcisków, modzeli. Przekonać się, czy skóra jest odpowiednio nawilżona, a nie sucha czy nadmiernie pocąca się. Zauważone niedoskonałości zawsze można przedyskutować z ekspertem, który zaordynuje odpowiednie leczenie, zabiegi, kosmetyki. Dzięki profilaktyce będziemy mieć gwarancję, że nasze stopy zawsze będą zadbane, piękne i nie będą sprawiać nam żadnych kłopotów.

Co jest istotne w pielęgnacji stóp?

Podczas profilaktycznego zabiegu podologicznego, zostanie wykonane kilka czynności, które doprowadzą nasz stopy do idealnego stanu, a także pozwolą na wykrycie ewentualnych problemów.

 • prawidłowe obcięcie oraz oszlifowanie płytki paznokcia
 • usunięcie fizjologicznych zgrubień, zrogowaceń na podeszwie stopy
 • masaż stóp
 • dobranie odpowiedniego kosmetyku dla skóry naszych stóp
 • omówienie wszelkich wątpliwości

Jak zapewniają eksperci z gabinetów Satin, zabieg profilaktyczny jest bezpieczny i bezinwazyjny. Mogą korzystać z niego osoby najmłodsze i seniorzy. Przeprowadzany jest z użyciem narzędzi jednorazowych i sterylnych. Do szlifowania powierzchni spodniej stopy stosowana jest frezarka podologiczna. Zabieg pozwala zminimalizować wystąpienie przykrych dolegliwości, jaką są odciski, modzele, czy inne, dzięki regularnej kontroli. Z tego powodu zaleca się, by przeprowadzany był co kilka tygodni.

Ile trwa zabieg i czego się dowiem?

Zabieg podologiczny profilaktyczny trwa około 30 minut i jest czymś więcej niż zwykły kosmetyczny pedicure. Przeprowadzana jest wtedy analiza kondycji stopy oraz omówione zostają wszelkie sposoby dbania o jej zdrowie. Istotną kwestią jest prawidłowy sposób obcinania paznokci oraz kosmetyki, których używamy na co dzień. Zabieg profilaktyczny podologiczny dzielimy na trzy części, opowiadają specjaliści z gabinetów Satin, a są to:

 • profilaktyka
 • konsultacje
 • porady praktyczne

Zabiegi profilaktyczne przeznaczone są dla osób, które chcą zadbać o piękno i zdrowie swoich stóp. Zdarza się również, że nie mamy czasu ani możliwości zaopiekować się stopami w domu, albo po prostu nie umiemy robić tego fachowo. Warto poświęcić wtedy chwilę i wybrać się do specjalistycznego gabinetu, gdzie odpowiednio wykwalifikowane osoby będą zajmować się doprowadzeniem naszych stóp do formy.

Czemu możemy zapobiec stosując PZP?

Korzystając z możliwości wykonania zabiegów profilaktycznych i wcielenia w życie fachowej wiedzy i porad, możemy uniknąć wielu przykrych dolegliwości. Eksperci ocenią, czy grozi nam:

 • wrastanie paznokci
 • powstawanie odcisków i modzeli
 • przesuszenie skóry, co skutkuje m.in. pękaniem skóry na piętach
 • nadmierne pocenie się stóp
 • infekcje bakteryjne/ grzybicze

Wcześnie zauważone kurzajki, odciski, zakażenia mogą zostać zdiagnozowane, usunięte, wyleczone. Zapobiega to ich rozprzestrzenianiu się oraz przykrym skutkom, jakie niosą ze sobą. Pamiętajmy, że szybka reakcja skraca znacznie czas leczenia, a prawidłowa pielęgnacja i wyrobienie odpowiednich nawyków gwarantuje radość z posiadania zdrowych i pięknych stóp.

Zadbaj o piękne i zdrowe stopy! Umów się na wizytę i profilaktyczny zabieg podologiczny!

opinie o Satin