Zaznacz stronę

Codzienność stóp piłkarza może przypominać o sobie w bardzo przykry sposób.Nieustanne bieganie, szybkie zwroty oraz strzały mogą powodować zarówno u zawodowców jak i amatorów znaczne problemy. Gabinet podologiczny Satin ma w swojej ofercie zabiegi, które pokonają te dolegliwości i zapewnią, że gra w piłkę nożną nie przerodzi się w uciążliwy ból.

Od czego zacząć leczenie?

Leczenie należy zacząć od konsultacji ze specjalistą. Dzięki temu podolog będzie mógł:

  • ocenić stan zdrowia stóp pacjenta
  • zarekomendować odpowiednie formy leczenia
  • udzielić cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji stóp

Jak wyleczyć niebezpieczne urazy?

  • Rekonstrukcję paznokcia należy wykonać w momencie, w którym pojawi się krwiak paznokciowy, będący skutkiem ostrego urazu, typu: kopnięcie piłki, liczne nadepnięcia i mikrourazy przewlekłe powstałe podczas treningów. Im wcześniej rozpoczniemy proces odbudowy płytki paznokcia, tym bezpieczniej i szybciej zostanie on zakończony.
  • Odciski mogą powstać wskutek stałego, nadmiernego i punktowego naciskania na stopę.Aby je usunąć, gabinet Satin zrobi to profesjonalnie i trwale. Jednak należy to robić jak najszybciej, tuż po zauważeniu i nie bagatelizować problemu.
  • Grzybica stóp to również częsty problem nóg piłkarzy. Największe ryzyko zakażenia jest w momencie, w którym sportowiec przebywa w miejscach publicznych, takich jak: siłownia, szatnia bądź sauna. Po wcześniejszej konsultacji z podologiem, najczęstszą formą, która jest jednocześnie zalecana przez specjalistów z gabinetu podologicznego Satin są doustne antybiotyki. Jednak osobom starszym zalecane jest, by po prostu odwiedzały specjalistów regularnie, ponieważ ich żołądków nie należy obciążać dodatkowymi lekami.
  • Nadpotliwość stóp piłkarzy to codzienny problem. Podstawową przyczyną jest przede wszystkim obuwie, które nie przepuszcza powietrza oraz stresogennych sytuacji, które szczególnie wpływają na potliwość ciała, a szczególnie okolic stóp. W tym przypadku, bardzo dużo zależy od zaangażowania pacjenta. Specjalista proponuje specjalny preparat, który pacjent musi aplikować w domu.
  • Wrastające paznokcie są skutkiem noszenia za ciasnego obuwia, częstych urazów i kopnięć. Pierwszymi objawami są przede wszystkim ból, zaczerwienienie, a z boku paznokcia pojawia się stan zapalny. Wtedy należy niezwłocznie zgłosić się do podologa. Najczęstszą rekomendacją leczenia wrastającego paznokcia jest jego usunięcie. Jednak klinika Satin, która jest propagatorem nieinwazyjnego leczenia ma inne, równie skuteczne sposoby leczenia. Gabinet Satin oferuje pacjentom specjalistyczne klamry ortonyksyjne, które są specjalnie dobrane do potrzeb. Umożliwiają one skorygowanie wzrostu paznokcia. Jest to metoda przyszłościowa. Natomiast, jeśli to nie przyniesie pożądanych skutków, to również trwałą, bezinwazyjną i nowoczesną metodą jest metoda Arkady, która pozwala pozbyć się problemu nawet w ciągu 30 minut.
  • Bolesne odciski to chyba najczęstsza uciążliwość piłkarzy. Niestety problem ten, jest bardzo często bagatelizowany. Jednak im dłużej zwlekamy z wizytą u podologa, to odciski trudniej jest usunąć. Dobre efekty terapeutyczne przynoszą odpowiednie obuwie i wkładki ortopedyczne, ale przede wszystkim stała pielęgnacja stóp i regularne odwiedzanie gabinetu podologicznego.

Sportowcu chroń swoje stopy!

Należy pamiętać o odpowiedniej ochronie i pielęgnacji stóp. Skarpetki, które należy nosić podczas treningów czy meczów, powinny być wykonane włókien bawełnianych, bambusowych, lub z jonami srebra, które dodatkowo działają antybakteryjnie. Te tkaniny powinny zmniejszyć ryzyko powstawania nowych schorzeń już i tak przemęczonych stóp. Warto zaopatrzyć się w preparaty dezynfekujące, regenerujące naskórek, zmniejszające potliwość. Jednak najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Gabinet podologiczny Satin zapewni Ci opiekę nad stopami dzięki konsultacjom i regularnym, podstawowym zabiegom, które mają na celu profilaktyczne dbanie o narząd pracy piłkarza.

Monika Bąbiak

opinie o Satin