Zaznacz stronę

Rewolucyjna metoda korekcji wrastających paznokci. Ulga już po pierwszej wizycie.

Na czym polega zabieg Kostką Arkady?

Chory palec umieszczany jest w korpusie kostki, w którym znajduje się pięć miejsc z otworami przeznaczonymi do ulokowania w nich ruchomym narzędzi do korekcji wrastających lub zdeformowanych paznokci. Jednym z najważniejszych elementów Kostki Arkady są łopatki, które pełnią dwie istotne dla prawidłowego przebiegu terapii funkcje.

Cena wykonania zabiegu kostką Arkady zaczyna się już od 300 zł.

Pierwszą z nich jest stworzenie szkieletu, na bazie którego przedłuża się boczną stronę płytki, co pozwala na nadbudowanie masą akrylową brakującego fragmentu paznokcia. Masa akrylowa została stworzona w laboratoriach Arkada International. Dzięki temu, że w jej składzie znajdują się m.in. cząsteczki srebra mineralnego o bakteriobójczych właściwościach, można bezpiecznie stosować ją podczas zabiegu. Dodatkowo precyzyjnie opracowany skład masy akrylowej pozwala uzyskać efekt naturalnej płytki paznokcia.

Drugą zaś funkcją łopatki jest utrzymanie paznokcia w prawidłowej pozycji. W przypadku leczenia zdeformowanego paznokcia umieszcza się odpowiednio wyprofilowane łopatki i odkształca brzeg płytki paznokciowej. Następnie krawędź paznokcia dodatkowo blokowana jest haczykami, uzyskując prawidłową formę i kształt paznokcia.

Dzięki temu jednocześnie tworzony jest prawidłowy szkielet płytki i formułowany jest wał paznokciowy, co umożliwia otwarty tor wyrastającego paznokcia. Rekonstrukcja płytki stanowi blokadę dla wału okołopaznokciowego, co z kolei gwarantuje prawidłowe ukształtowanie płytki i jednocześnie uniemożliwia ponowną deformację.

Dla kogo zabieg Kostką Arkady?

Zabieg Kostką Arkady to najszybsza, nieinwazyjna i wykorzystująca innowacyjne narzędzia metoda leczenia wrastających paznokci. Dlatego zalecana jest ona wszystkim, których dotyczy ten problem. Często stosuje się ją jako alternatywę zabiegów chirurgicznych lub po wykonaniu innych zabiegów, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Korekcja metodą Arkady nie jest zalecana tylko w przypadku zmian nowotworowych lub w sytuacji zaniku płytki paznokcia.

Czas leczenia

Czas wykonywana zabiegu to przeważnie ok. 30-40 minut. W przeważającej większości przypadków już jedna wizyta przynosi pożądany i trwały efekt. Czasem konieczna jest comiesięczna kontrola, która umożliwia wykonanie ewentualnych minimalnych ruchów korygujących i ukształtowanie płytki do momentu uzyskania oczekiwanych rezultatów. Liczba wizyt kontrolnych jest uzależniona od rodzaju płytki i zmian towarzyszących wrastaniu. Zabieg Kostką Arkady jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta, nawet w przypadku występowania neuropatii i grzybicy.

Tylko dla specjalistów

Zabieg Kostką Arkady powinien być wykonywany tylko w gabinecie chirurgicznym lub podologicznym. Do wykonania tego zabiegu niezbęde jest szkolenie z zakresu pielęgnacji specjalistycznej i wiedza na temat leczenia wrastających paznokci. Każdy specjalista, wykorzystujący metodę Arkady, musi odbyć również specjalne szkolenie z zakresu obsługi narzędzia. W celu utrzymania efektów zabiegu i zniwelowania ryzyka ponownej deformacji niezwykle ważne jest stosowanie się do zaleceń lekarza lub podologa na temat sposobu odpowiedniego skracania i pielęgnacji paznokci. Dodatkowo po wykonanym zabiegu każdy pacjent otrzymuje broszurę informacyjną.

Problem wrastających paznokci dotyka prawie 15% populacji, a grupą najwyższego ryzyka są objęte osoby pomiędzy piętnastym a czterdziestym rokiem życia. Metoda Arkady to rewolucyjny sposób leczenia tego schorzenia. Jej niepodważalnym atutem jest szybka, skuteczna i co najważniejsze bezinwazyjna terapia. Korekcja paznokcia za pomocą Kostki Arkady to natychmiastowa ulga i znaczna oraz trwała poprawa estetyki paznokcia.

Wynalazca Kostki Arkady

Wynalazcą bezpiecznej i nowatorskiej Kostki Arkady jest Adrian Arkada. Punktem wyjścia podczas projektowania narzędzia było opracowanie skutecznego sposobu utrzymania właściwego kształtu płytki paznokcia. Kostka Arkady zaprojektowana została więc tak, by leczeniem została objęta cała powierzchnia płytki paznokciowej, a nie tylko punktowe miejsca. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi możliwe jest bezpieczne i bezinwazyjne leczenie wrastających paznokci.

opinie o Satin