Zaznacz stronę

Dolegliwość wrastającego paznokcia dotyczy ok. 15% populacji, a narażone na niego są osoby pomiędzy 15. a 40. rokiem życia. Jest to przykra i uciążliwa przypadłość, którą ciężko zredukować. Jedną z metod walki z problemem jest Kostka Arkady – nieinwazyjny zabieg z zakresu podologii i chirurgii. Na czym dokładnie polega?

Czym jest Kostka Arkady?

Kostkę Arkady wynalazł  Adrian Arkada; opracował on bezpieczny i nowatorski sposób dzięki któremu możliwe jest skuteczne utrzymanie płytki we właściwym kształcie. Leczenie obejmuje całą powierzchnię płytki paznokcia, nie tylko punktowe miejsca – dzięki metodzie możliwe jest skuteczne leczenie wrastających paznokci. Kostka w korpusie posiada pięć miejsc z otworami do ulokowania w nich ruchomych narzędzi potrzebnych do zabiegu. Jednym z ważniejszych elementów w budowie Kostki Arkady są łopatki, dzięki którym możliwe jest stworzenie szkieletu do przedłużenia bocznej strony płytki paznokcia i utrzymanie go w odpowiedniej pozycji, o należytej formie i kształcie. Do zabiegu wykorzystuje się materiały w postaci masy akrylowej. W jej składzie znajdują się między innymi cząsteczki srebra mineralnego, które posiadają właściwości bakteriobójcze. Dzięki temu stosowanie materiału do zabiegu jest bezpieczne, a płytka paznokcia ma naturalny wygląd. Wykonanie zabiegu możliwe jest w gabinetach podologicznych Satin, a także w gabinetach chirurgicznych. Zaletami niewątpliwie jest nieinwazyjność działań i zadowalające efekty, dzięki którym problem wrastającego paznokcia zostaje zniwelowany.

Wskazania

Zabieg przeznaczony jest dla osób borykających się z problemem wrastających paznokci. Jest to metoda szybka, nieinwazyjna, stosowana jako alternatywa dla zabiegu chirurgicznego. Często polecana jest jako ostatnia z metod po wcześniejszych zabiegach, które nie przyniosły rezultatów. Jedynymi przeciwwskazaniami do zabiegu jest występująca u pacjenta choroba nowotworowa i zanik płytki paznokcia. Zabieg można wykonywać nawet w przypadku grzybicy bądź neuropatii.

Szczegóły zabiegu

Zabieg Kostką Arkady trwa ok. 30-40 minut. Trwałe i pożądane efekty można zaobserwować już po jednej wizycie. Po zabiegu zaleca się kontrolę raz w miesiącu – liczba wizyt kontrolnych uzależniona jest od rodzaju płytki paznokcia, na której przeprowadzany był zabieg i zmian wynikających z procesu wzrostu paznokcia. Podczas kontroli lekarz będzie sprawdzał postępy i regenerację, ewentualnie korygował i kształtował płytkę w odpowiedni sposób. Dzięki zabiegowi Kostką Arkady pacjent uzyskuje trwałą poprawę estetyczną i znaczną, natychmiastową ulgę. Do wykonania zabiegu są powołani jedynie odpowiednio przeszkoleni do pracy ze sprzętem specjaliści, kompleksowo wykwalifikowani także przy wszelkich urazach i problemach z wrastającymi paznokciami. Oprócz tego lekarz musi przekazać pacjentowi odpowiednie wskazówki i zasady pielęgnacji, aby proces regeneracji i ostateczny efekt po zabiegu był jak najbardziej zadowalający – działania pacjenta po zabiegu mają znaczny wpływ na to czy płytka paznokcia się nie zdeformuje. Po każdym zabiegu dodatkowo pacjent dostaje specjalną broszurę informacyjną.

Magdalena Noskiewicz-Sieg

opinie o Satin