Zaznacz stronę

Podologia to w naszym kraju stosunkowo młoda dziedzina medycyny, jednak ze względu na jej ogromną przydatność, z roku na rok wzrasta popyt na usługi podologów, a rynek potrzebuje coraz więcej specjalistów zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp oraz stawów skokowo-goleniowych. Wielu pracowników, zwłaszcza specjalistów w dziedzinach medycznych, którzy po ukończeniu szkolenia z zakresu podologii mogliby realizować się w tym zawodzie, nie zdaje sobie z tego sprawy. Fizjoterapeuta w roli podologa to bez wątpienia zawód, który zapewni Ci mnóstwo korzyści. Jakich? Sprawdź!

Czym zajmuje się podolog?

Zawód podologa nie bez powodu nazywany jest zawodem przyszłości. Zainteresowanie jego usługami rośnie – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, a wysokie zarobki oraz możliwość pomagania ludziom to bez wątpienia najważniejsze z korzyści, jakie oferuje. Zanim jednak podejmiesz decyzję czy warto realizować się w tym zawodzie, powinieneś dowiedzieć się, czego on dotyczy.

Podologia jest nauką o kończynach dolnych – zajmuje się badaniem tkanek i narządów, z których są zbudowane. Obejmuje wiele zagadnień – między innymi naukę o mięśniach, układzie kostnym, żylakach czy chorobach skóry. Podolog specjalizuje się w leczeniu chorób stóp – do jego obowiązków zaliczamy leczenie poważnych dolegliwości, takich jak np. stopa cukrzycowa, zwalczanie grzybicy stóp oraz pomoc pacjentom w przypadku odcisków, wrastających paznokci lub haluksów. Co więcej, fizjoterapeuta w roli podologa może pomagać w wyborze ortezy, odciążenia lub zakładać opatrunki.

W branży bardzo cenione są osoby posiadające wiedzę medyczną. Tacy specjaliści najlepiej sprawdzą się w pracy z pacjentem – dlatego też fizjoterapeuta w roli podologa to znakomite połączenie.

Dlaczego warto zostać podologiem?

Jak wspomnieliśmy na początku, podologia jest w naszym kraju młodą dziedziną, z której istnienia nie zdaje sobie sprawy wiele osób. Choć jej znajomość z roku na rok wzrasta, wciąż brakuje specjalistów zajmujących się leczeniem chorób stóp. To sprawia, że konkurencja w tej branży jest niska i znalezienie pracy w zawodzie okazuje się bezproblemowe. Również z tego względu zawód podologa nazywany jest zawodem przyszłości – w najbliższych latach tego typu usługi będą cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród pracodawców, jak i pacjentów.

dołącz do nas

Jeżeli więc jesteś fizjoterapeutą i chcesz dać sobie szansę rozwoju, zastanów się nad podologią – przez wzgląd na wykonywany przez Ciebie do tej pory zawód i posiadaną wiedzę, aby zostać podologiem wystarczy Ci tylko ukończenie specjalnego szkolenia. Dzięki niemu staniesz się fizjoterapeutą w roli podologa i zyskasz wiele korzyści. Oto te najważniejsze:

 • Atrakcyjne wynagrodzenie, zwykle przewyższające zarobki przeciętnego fizjoterapeuty. Zostań podologiem, jeżeli chcesz zarabiać znacznie więcej i marzysz o podniesieniu jakości swojego dotychczasowego życia!
 • Stabilność posady. Na rynku pracy brakuje podologów, dlatego nie musisz obawiać się o tę posadę. Brak rotacji i dużej konkurencji sprawia, że możesz związać się z renomowaną firmą na lata i nie martwić się o przyszłość.
 • Możliwość rozwoju. Podologia to bardzo szeroka dziedzina, w której stale można podnosić własne kompetencje. Co więcej, regularna współpraca ze specjalistami z innych dziedzin, jak dermatologia czy medycyna estetyczna, pozwala zdobywać nową wiedzę i praktyczne umiejętności.
 • Pomoc drugiemu człowiekowi. Z pewnością jednym z głównych powodów, dla których zostałeś fizjoterapeutą, była chęć niesienia pomocy innym ludziom. Świadcząc usługi podologiczne, będziesz w dalszym ciągu rozwiązywać ich problemy i zyskasz zarazem możliwość samorealizacji w zgodzie ze swoimi planami i marzeniami.
 • Pasjonujące doświadczenia. Pełniąc zawód podologa, możesz poznać wielu ciekawych i znanych ludzi. Przykładowo Satin jest oficjalnym partnerem podologicznym Legii Warszawa, co umożliwia współpracę ze sportowcami tego największego klubu piłkarskiego w stolicy.
 • Niewielka konkurencja. Podologia to intratna branża, jednak wciąż nie jest wystarczająco popularna, przez co interesuje się nią stosunkowo mało osób. To idealny moment, by skorzystać z szansy i zdobyć atrakcyjną posadę. Za chwilę może być za późno!

Zostań podologiem w Satin!

Satin to uznana firma, która zapewnia doskonałe warunki swoim pracownikom i jest w stanie w sposób kompleksowy zadbać o ich rozwój. Aktualnie rekrutujemy fizjoterapeutów, którzy chcieliby świadczyć usługi podologiczne. Zapewniamy pełne szkolenie z zakresu podologii, dzięki czemu zyskasz odpowiednie przygotowanie i będziesz mógł realizować się w nowym zawodzie.

Oprócz tego fizjoterapeutom w roli podologów oferujemy:

 • bardzo atrakcyjne zarobki – nawet 150.000 zł rocznie;
 • pracę w zespole najlepszych specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie;
 • współpracę z wieloma ośrodkami medycznymi w województwie mazowieckim;
 • współpracę z dużymi firmami, takimi jak New Balance czy Nike, a także wieloma profesjonalnymi sportowcami;
 • doskonałą atmosferę, dzięki której nasi pracownicy cenią sobie Satin.

Chcesz zmienić swoje życie i czerpać jeszcze większą satysfakcję z pracy? Zapraszamy do kontaktu – fizjoterapeuta w roli podologa to zawód przyszłości, a my pomożemy Ci w niego wkroczyć!

skontaktuj się z nami

opinie o Satin