Zaznacz stronę

Firma Satin powstała w 2006 roku w Warszawie i stała się prekursorem tajemniczej dziedziny medycyny, jaką jest podologia, którą w tamtym czasie jeszcze nikt w Polsce nie zajmował się na poważnie. Mgr Izabella Piotrowska, zainspirowana rozwojem podologii za naszą zachodnią granicą, postanowiła założyć pierwszy tego typu gabinet i szerzyć wiedzę o podologii. Przy ogromnym wsparciu rodziny, pomysł ten doczekał się realizacji, a co więcej, osiągnął niespotykany sukces. W tym roku Satin obchodzi już 10 rocznicę swojego powstania i cały czas się rozwija!

Czym jest podologia?

Jeszcze kilka lat temu nie było w Polsce jasnej definicji tej dziedziny medycyny. Zazwyczaj traktowano ją pomocniczo względem kosmetologii, co było błędne i krzywdzące. Obecnie poszerza się świadomość w kwestii podiatrii, stało się tak w dużej mierze właśnie dzięki Satin. Firma to nadal niekwestionowany lider w tym temacie.

Podologia zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp oraz specjalistyczną pielęgnacją tzw. stopy problemowej. To dziedzina medycyny, która najpierw musiała sobie wywalczyć równą pozycję pośród innych, dużo od niej starszych. Walka była zacięta. Proces informowania Polaków o podologii jest żmudny i długotrwały, trwa bowiem do tej pory, ale po 10 latach widać już znaczne postępy.

Krótka historia Satin

Zanim idea się urzeczywistniła, Izabella Piotrowska borykała się z wieloma przeciwnościami. Podstawowy problem był ze znalezieniem pracowników. W kraju brakowało wykwalifikowanych podologów. Trzeba więc było ich wykształcić. Dlatego Satin wypracował autorski system szkoleń, gdzie pracownik ma możliwość osiągać kolejne stopnie i poziomy nauczania. Rozwiązanie okazało się genialne, a “mini uniwersytet” funkcjonował w satysfakcjonujący sposób. Usystematyzowana wiedza teoretyczna i warsztaty praktyczne pozwoliły na zdobycie niezbędnych umiejętności wielu osobom. Długie lata ciężkiej pracy zaowocowały tysiącami udanych zabiegów.

Właścicielka błyskotliwie połączyła europejską wiedzę o podologii z nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki czemu pomogła już tysiącom osób i znacznie rozszerzyła kompetencje podologa, który wreszcie stał się partnerem do dyskusji dla lekarza. Obecnie gabinet oferuje indywidualne konsultacje podologiczne, a także usuwanie kurzajek, brodawek, odcisków, modzeli i zrogowaceń. Ponadto, leczy się tu wrastające paznokcie, grzybicę paznokci i stopę cukrzycową, z którą duży problem mają diabetycy. Specjaliści zajmują się również rekonstrukcją paznokcia i od lat zapewniają skuteczną terapię na pękające pięty oraz suchą skórę stóp. Satin walczy też z potliwością stóp. Dodatkowo, podolodzy troszczą się jeszcze o zdrowie dzieci, świadcząc im profesjonalne usługi i ucząc odpowiedniej pielęgnacji stóp od najmłodszych lat. Satin to naprawdę wyjątkowe miejsce, gdzie pacjenci zawsze mają zapewnioną kompleksową opiekę, ponieważ nieustannie czuwa nad nimi grupa wybitnych ekspertów.

Niezawodna firma, w której liczy się przede wszystkim jakość. Tak najprościej można opisać Satin. W gabinetach wykonywane są różnorodne zabiegi o odmiennym stopniu zaawansowania. Zawsze na pierwszym miejscu stawia się bezpieczeństwo pacjenta, mając przy tym na względzie rezultat leczenia. Doświadczona kadra medyczna gwarantuje satysfakcjonujące efekty wszystkich zabiegów.

Satin to także rodzinna firma, dla której ważne są wartości. Pani Izabelli pomaga w pracy jej córka Ewa, która wcześniej szczegółowo zgłębiła wiedzę o podologii. Ta działalność to doskonały przykład na to, że prawdziwy biznes nie opiera się wyłącznie na zarabianiu pieniędzy, ale na czymś znacznie więcej – jest trwaniem przy szlachetnej idei oraz dzieleniem się swoimi umiejętnościami z innymi ludźmi. Niezmiernie cieszymy się z powodu 10 rocznicy powstania Satin i czekamy na kolejne jubileusze! Dalsze rewolucyjne pomysły tej firmy oraz ich spektakularne realizacje to zapewne tylko kwestia czasu.

Katarzyna Menkała

opinie o Satin