Zaznacz stronę

Wrastające paznokcie

rozpoczęcie terapii od 300 zł
indywidualnie,
średnio od 2 do 5 wizyt
  1. Indywidualny dobór metody
  2. Doświadczenie poparte tysiącami terapii
  3. Skuteczne korygowanie wzrostu paznokcia

umów wizytę umów e-wizytę

ponad 18 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

PRZYCZYNY POWSTAWANIA

  • niewłaściwe obuwie: wysoki obcas, buty zbyt wąskie w palcach
  • nieprawidłowe obcinanie paznokci, regularne wycinanie „boków” płytek
  • nadmierna suchość lub potliwość skóry
  • deformacje ortopedyczne
  • uwarunkowania genetyczne
  • brak profilaktyki po zabiegu chirurgicznym wrastających paznokci – problem często powraca ze zwielokrotnioną siłą

SPRAWDŹ EFEKTY LECZENIA W NASZYCH GABINETACH

DEFINICJA

Gdy płytka paznokcia wrasta w skórę i uszkadza jej strukturę, powodując wrażliwość na dotyk, mamy do czynienie z problemem wrastającego paznokcia. Cechą tej przypadłości jest rośniecie paznokcia na boki lub zakrzywianie się oraz podwijanie płytki paznokcia. Temu problemowi zazwyczaj towarzyszą nieestetyczne zaczerwienienie i ból podczas chodzenia, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Ignorowanie tych symptomów i brak konsultacji ze specjalistą prowadzi do zaostrzenia bólu, a w konsekwencji do stanu zapalnego.

CO ZROBIĆ, GDY PAZNOKIEĆ WRASTA?

Wrastające paznokcie powstają wtedy, gdy twarda płytka paznokcia uszkadza miękką tkankę skóry. Nasz organizm, traktując wrastający paznokieć jak intruza, mobilizuje się do obrony. Dlatego wrastającym paznokciom towarzyszą ból, wrażliwość na dotyk, a niekiedy także stan zapalny. Niewłaściwe leczenie może szybko doprowadzić do infekcji bakteryjnych i co się z tym wiąże dużo poważniejszych konsekwencji.

W przypadku wrastających lub wkręcających się paznokci należy zgłosić się do podologa od razu, gdy poczujemy jakikolwiek ból lub dyskomfort. Zwłaszcza, jeżeli będzie się on utrzymywał. Takie objawy zazwyczaj sygnalizują bardzo poważny problem, który później może znacznie utrudniać chodzenie.

JEDEN GABINET RÓŻNE METODY

Wrastające paznokcie mogą mieć różne przyczyny: od źle dobranych butów, poprzez deformacje ortopedyczne i przerośnięte wały paznokciowe aż do mechanicznych urazów płytki. Problem wrastających lub wkręcających się paznokci jest niestety dość powszechny. Dotyka on prawie 15% populacji, a grupą najwyższego ryzyka są objęte osoby pomiędzy piętnastym a czterdziestym rokiem życia.

Istnieje wiele metod jego usunięcia: od klamer ortonyksyjnych, przez Kostkę Arkady, aż do chirurgicznego zabiegu. W gabinetach Satin oferujemy nieinwazyjne i bezpieczne metody leczenia, a sukces każdej prowadzonej przez nas terapii tkwi w doborze najlepszego rozwiązania do konkretnego problemu, z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa i higieny.

KLAMRY ORTONYKSYJNE

Klamry ortonyksyjne są jedną z najlepszych metod korekcji wrastających lub wkręcających się paznokci. Klamry najłatwiej porównać można do aparatu ortodontycznego zakładanego na zęby. Mają one za zadanie wyprostować paznokcie i przywrócić ich odpowiedni tor wzrostu. Wśród ich licznych zalet, warto wymienić bezbolesny proces aplikacji oraz skuteczne niwelowanie bólu – dolegliwości bólowe ustępują często już po pierwszym założeniu klamry na paznokieć. Dodatkowo klamry nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Można swobodnie chodzić, a nawet uprawiać sport.

METODA ARKADY

Metoda leczenia za pomocą kostki Arkady pozwala wyeliminować problem wrastających paznokci już w przeciągu 30-40 minut. Pierwszy zabieg z wykorzystaniem tej metody został wykonany w maju 2009 roku. W metodzie Arkady za pomocą urządzenia jakim jest Kostka Arkady stabilizuje się paluch. Następnie w delikatny sposób odkształca się płytkę paznokciową za pomocą manipulatorów. Odkształcenie utwardza się akrylem – specjalnie opracowanym na potrzeby metody Arkady. W tym przypadku bardzo ważne są wizyty kontrolne, podczas których wymienia się masę akrylową. Ogromną rolę pełni także regularne stosowanie serum Arkady, które zapobiega ewentualnym infekcjom bakteryjnym.

CZAS TERAPII

Czas leczenia wrastającego paznokcia jest uzależniony od rozwoju schorzenia. W niektórych przypadkach może zająć nawet kilka miesięcy. W przypadku noszenia klamer, czas uzależniony jest od stanu rozwoju schorzenia, w jakim zostało rozpoczęte leczenie. Przeważnie problem zostaje rozwiązany już po kilku, powtarzanych regularnie, zabiegach.
Również w przypadku leczenia metodą Arkady czas uzależniony jest od danego przypadku. Okres terapii zależy m.in. od stopnia deformacji płytki paznokciowej i rodzaju wykonywanych wcześniej zabiegów. Nie bez znaczenia jest również to, jak długo paznokcie wrastały. W niektórych przypadkach po wykonaniu zabiegu niezbędne są okresowe wizyty kontrolne (powtarzane od co dwóch do czterech tygodni). W tym czasie może zaistnieć potrzeba wykonania niewielkiego zabiegu korekcyjnego.

Porady

naszych specjalistów

Opinie

naszych pacjentów
Pan Andrzej wyleczył moje wrastające paznokcie, które wrastały od 10 lat. Jestem bardzo zadowolony, problem z głowy. Polecam, pełen profesjonalizm i miły kontakt z klientem.
Kamil

Jestem dopiero po pierwszej wizycie, ale na pewno już stałam się stałą klientką. Klamry działają od pierwszego momentu. Dziękuję za profesjonalizm i miłą atmosferę. Już polecam znajomym właśnie gabinet Satin, a boję się myśleć co będzie po kilku wizytach. (oby nie zabrakło miejsc…. ;))
Marzena

Witam. Od lat borykam się z problemem wrastających paznokci, chodziłam juz do różnych podologów, z lepszym, lub gorszym skutkiem. Jestem na tyle zdesperowana, że myślę o całkowitym zerwaniu paznokci. Czy wykonujecie takie zabiegi?
Nie wykonujemy i nigdy nie będziemy wykonywać zabiegu całkowitego zerwania płytki paznokcia, uważamy takie zabiegi z szkodliwe i nieskuteczne. Możemy za to po poznaniu w całej historii Pani przypadku zaproponować inne rozwiązania w celu zlikwidowania Pani problemu, w tym zabiegi czysto chirurgiczne.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Chciałabym umówić się do Państwa na pedicure i przy okazji chciałabym skonsultować z podologiem stan moich stóp. Trochę bolą mnie paznokcie, chyba mam problem z wrastaniem, chociaż pedicurzystka, do której chodzę od lat, twierdzi, że nie mam tego problemu. Dla mnie jest to jednak dość duży dyskomfort, zwłaszcza po całym dniu w butach, czy po siłowni, po bieganiu, ból jest bardzo dokuczliwy i mam czerwone palce. Chciałam też zapytać, czy mogę przyjść z lakierem hybrydowym na paznokciach, czy muszę go na własną rękę zdjąć przed wizytą i jak mam przygotować swoje stopy do wizyty w Państwa gabinecie.
Szanowna Pani!
Serdecznie zapraszam do gabinetów Satin, z pewnością odpowiednio zdiagnozujemy Pani problem z paznokciami i znajdziemy najlepsze rozwiązanie. Nie musi Pani w sposób szczególny przygotowywać swoich stóp przed wizytą. Nie ma potrzeby martwić się tym, że stopy nie będą umyte bezpośrednio przed wizytą, rozumiemy, że nie zawsze jest taka możliwość, np. po całym dniu pracy. W gabinecie zadbamy o świeżość Pani stóp i poczucie pełnego komfortu. Ważne jest, aby krótko przed wizytą, nie obcinać paznokci, zwłaszcza jeśli sprawiają problemy bólowe, dobrze również nie wygładzać pięt, najlepiej przez 2 -4 tygodnie nie wykonywać zabiegu pedicure ani na własną rękę, ani u innego specjalisty w tej dziedzinie. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie ocenić faktyczny stan Pani stóp i zaproponować najlepsze rozwiązania. Jeśli zaś chodzi o lakier hybrydowy, nie musi ściągać go Pani na własną rękę, wykonujemy taką usługę, jest ona jednak dodatkowo płatna. Chcę również poinformować, że kierując się jak najlepszymi intencjami, chcąc zadbać o stopy naszych pacjentów na jak najwyższym poziomie, nie rekomendujemy i nie wykonujemy żadnego malowania płytek paznokciowych.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Witam, jestem mamą półtorarocznego chłopca. Do tej pory nie miałam problemów z obcinaniem Stasiowi paznokci, ale ostatnio zrobiłam chyba coś nie tak. Duży palec lewej nogi, strona od drugiego palca zrobił się czerwony, syn nie daje się do niego dotknąć, chyba bardzo go to boli. Czy mogą mi Państwo jakoś pomóc? Maria z Warszawy
Pani Mario, czasami zdarza się tak, że w trakcie domowej pielęgnacji paznokci popełnimy jakiś błąd. Nasze gabinety mają bardzo duże doświadczenie w pracy z dziećmi, mali pacjenci są przez nas traktowani troskliwie i z bardzo dużą wyrozumiałością. Zapraszamy na wizytę jak najszybciej, aby ulżyć dolegliwościom bólowym Stasia.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Bardzo proszę o pomoc w imieniu mojego męża. Od ponad 3 tygodni bardzo boli go duży palec u prawej nogi. Palec jest bardzo spuchnięty z jednej strony, czerwony, cieknie z niego ropa i mówiąc szczerze potwornie śmierdzi. Czy mieli państwo takie przypadki bo ja czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Aneta z Warszawy.
Pani Aneto, z opisu wynika, że Pani mąż ma problem z wrastającym paznokciem. Podolodzy w naszych gabinetach mają ogromne doświadczenie w prowadzeniu tego typu terapii. Ze względu na zaawansowany stan zapalny i infekcję bakteryjną prosimy o niezwłoczne zapisanie się na wizytę.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Czy wrastający paznokieć można wyleczyć tylko klamrą ortonyksyjną?
Wszystko zależy od przyczyny wrastania paznokcia. Jeżeli wrastanie występuje np. z powodu nieprawidłowego obcięcia, można wyleczyć paznokieć specjalnymi opatrunkami i preparatami. Natomiast jeśli przyczyną jest wkręcanie się paznokcia, najlepszą formą terapii będzie założenie klamry ortonyksyjnej.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Czy podcięcie wrastającego paznokcia boli?
Przy wycinaniu i usuwaniu fragmentu paznokcia powodującego wrastanie może wystąpić dyskomfort. Natomiast jeżeli pacjent był w stanie funkcjonować i przyjść do gabinetu z kawałkiem paznokcia w ranie, to z pewnością nie będzie to większy ból niż miał dotychczas. Bezpośrednio po zabiegu pacjenci odczuwają znaczną ulgę.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Od kilku miesięcy pobolewają mnie duże palce u stóp. Byłam z tym u dermatologa, który stwierdził, że paznokieć się nie wrasta. Dostałam tylko maść zmiękczającą skórę, która niestety nie pomaga. Moim zdaniem paznokcie zmieniły swój kształt i są węższe. Czy można coś tym zrobić? Niestety w pracy często muszę chodzić w butach na wysokim obcasie i to właśnie wtedy palce najbardziej mnie bolą. Magdalena
Z opisu przedstawianego przez Panią wynika, że ma Pani problem z wkręcaniem się płytek paznokciowych. Oznacza to, że paznokieć pod wpływem np. źle dobranego obuwia zmienia swój kształt. Brzegi boczne płytki paznokciowej ze względu na nieprawidłowy nacisk opadają w dół i uciskają wały okołopaznokciowe. Powoduje to ból, szczególnie w momencie noszenia obuwia na wysokim obcasie. Jest to dość często spotykana dolegliwość. W celu korekcji wkręcających paznokci stosuje się klamry ortonyksyjne. Mają one za zadanie unieść brzegi boczne płytki paznokciowej, odbarczyć mocno uciskane wały okołopaznokciowe i spowodować prawidłowy tor wzrostu paznokcia. Aplikacja klamry jest bezbolesna, a przykre dolegliwości związane z wkręcaniem się paznokci mijają już po pierwszej aplikacji klamry. Podolog w trakcie wizyty przeprowadza dokładne badanie stopy i wywiad dotyczący pielęgnacji domowej, w celu wykluczenia czynników niekorzystnie wypływających na ukształtowanie płytki paznokciowej. Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów podologicznych w celu ustalenia planu terapii.

Izabela Jaszczur-Janus
specjalista-podolog

Dzień dobry, piszę w imieniu mojej mamy, która ma brzydkie, skręcone prawie w rurkę paznokcie, ponoć są to paznokcie „wkręcające się” . Czytałam dużo w Internecie o takich paznokciach i dowiedziałam się, że można na nie zakładać klamry. Niestety nie wiem jakie klamry byłyby najlepsze dla mojej mamy. Na zdjęciach widziałam takie klamry, które wyglądają jak cienkie paski plastiku przyklejone na górę paznokcia jak również takie, które wyglądają jak powykręcane druciki. Jakie klamry Państwo stosujecie? Które są najlepsze? Czy zakładanie takiej klamry jest bolesne? Czy można normalnie chodzić po zabiegu? Anna
W naszych gabinetach od dawna stosujemy klamry ortonyksyjne w celu korekcji wkręcających się paznokci. Tak jak już Pani sama zauważyła na rynku podologicznym istnieje dużo różnych rodzajów klamer. Oczywiście rodzaj stosowanej klamry jest uzależniony od dysfunkcji i rodzaju płytki paznokciowej. W naszych gabinetach stosujemy różne klamry dopasowywane indywidualnie do danego problemu, tak więc nie można jednoznacznie określić, które rozwiązania są najlepsze. Zakładanie klamry jest bezbolesne i nie utrudnia poruszania się. Pacjent bezpośrednio po zabiegu może wrócić do normalnej aktywności fizycznej. W przypadku Pani mamy, przy tak dużej dysfunkcji płytki należy zastosować klamry wykonane z drutu, który można idealnie dopasować do aktualnego ukształtowania płytki. Serdecznie zapraszamy na konsultację podologiczną i ustalenie planu terapii.

Izabela Jaszczur-Janus
specjalista-podolog

Po ostatnim obcinaniu paznokci mój paluch zaczął boleć, z jednej strony zrobił się czerwony i nabrzmiały, pod wieczór przy delikatnym dotknięciu poleciało z niego dużo ropy, ból nie jest już taki rozpierający, ale nadal jest. Czy mogą mi Państwo jakoś pomóc? Klaudia W.
Objawy, które Pani opisała świadczą o tym, że ma Pani problem z wrastającym paznokciem. Zapraszamy niezwłocznie na wizytę w gabinecie, w trakcie której wrastający fragment paznokcia zostanie usunięty oraz wykonane zostaną specjalistyczne opatrunki przyspieszające gojenie.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Problemy z paznokciami mam od zawsze. Do tej pory wystarczyły wizyty u kosmetyczki i umiejętne podcinanie boków paznokcia. Na ostatnim pedicure jednak ból był tak duży, że nie dałam się dotknąć, paznokcie na dużych palcach bolą mnie całe, nawet kołdra mnie drażni, co dziwne są tylko lekko zaczerwienione po bokach, nie ma żadnej ropy. Jak dobrze namoczę nogi to ból ustępuje, ale na krótko. Co robić? Milena K.
Wszystko wskazuje na to, że Pani paznokcie nie tyle wrastają co wkręcają się. Doskonałym sposobem na zlikwidowanie tych dolegliwości będzie założenie klamer ortonyksyjnych, które, umiejętnie założone, są w stanie zlikwidować dolegliwości bólowe do zera już po pierwszej wizycie. Zapraszamy do gabinetu.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Dzień dobry, od miesiąca mam dziwną zmianę obok paznokcia, przypomina dzikie mięso i bardzo boli już nie mogę chodzić. Czy powinienem skontaktować się z podologiem, czy z chirurgiem?
Pana opis wskazuje na toczący się proces ziarninowania tkanek miękkich, spowodowany wrastającym paznokciem. Na konsultacji będziemy w stanie zdiagnozować Pana problem i ustalić plan terapii. Prawdopodobnie już po pierwszej wizycie odczuje Pan ulgę. 

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Proszę o pomoc! Mój 15-letni syn ma dwie ogromne buły przy dużych palcach u stóp. Okropnie to wygląda. Nie wiemy co z tym robić, on nie da się tam dotknąć. Co robić? Anna, Warszawa
Prawdopodobnie Pani syn zaczął sam dbać o higienę stóp i obcinanie paznokci. Najpewniej wyciął paznokieć zbyt głęboko, zostawiając kolce i w ten sposób zaczął się problem wrastających paznokci. Opuchlizna, stan zapalny, ziarnina, ropa- to cechy charakterystyczne wrastających paznokci. W gabinetach Satin bardzo skutecznie radzimy sobie z tym problemem, dodatkowo edukując młodych ludzi w jaki sposób zapobiegać takim sytuacjom.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Czym objawia się stan zapalny przy wrastaniu paznokci?
Wrastaniem paznokci określamy stan, w którym płytka paznokci ewidentnie przebiła skórę, drażniąc ją i wywołując właśnie stan zapalny. W większości przypadków towarzyszy temu zaczerwienienie i obrzęk wału okołopaznokciowego. Gdy ten stan nie jest zaleczony, pojawia się wysięk (może być surowiczy lub ropny), opuchlizna, czasem tzw.ziarnina, w nieprawidłowym procesie gojenia sią rany, a sam palec jest bardzo tkliwy i bolesny. W takim przypadku jak najszybciej należy skonsultować problem ze specjalistą, aby nie dopuścić do nadkażenia bakteryjnego i nawracania wrastania paznokci.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

Dlaczego zdarza się, że dzieciom wrastają paznokcie?
W przypadku maluchów, które jeszcze nie chodzą, najczęściej jest to spowodowane zbyt ciasnymi pajacami lub skarpetkami, które ograniczają ruchy palców. Wpływ ma również samo ułożenie płytki paznokci względem skóry (najczęściej są głęboko osadzone), nieprawidłowe obcinanie lub brak obcinania paznokci. U nieco starszych dzieci zdarzają się urazy mechaniczne, po których płytka pęka w niekontrolowany sposób lub, jak wyżej, nieprawidłowe obcięcie paznokci czy też ciasne skarpetki i buty. W przypadku wątpliwości, warto skonsultować się ze specjalistą.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

Dzień dobry, jestem kosmetyczką, ale u siebie w gabinecie wprowadziłam również podologię. Niestety nie potrafię sobie radzić z wrastającymi paznokciami, ortonyksją, czy brodawkami, często nawet jest mi ciężko zdiagnozować problem. Wiem, że w Satin radzicie sobie z najcięższymi przypadkami w bardzo szybkim czasie. Jaka jest złota metoda? Ania z Warszawy
Na wstępie chcielibyśmy podziękować za miłe słowa dotyczące naszych gabinetów. Staramy się ciągle rozwijać i udoskonalać stąd jesteśmy na bieżąco z ogólnoświatową wiedzą medyczną w zakresie podologii i podiatrii. Każdy z naszych podologów ma doskonałe zaplecze teoretyczne jeżeli chodzi o wiedzę medyczną, wykonywane zabiegi, rozumienie problemu- to są nasze filary. Kolejno szereg szkoleń praktycznych, uwieńczonych egzaminem dopełnia dopuszczenie do pracy z pacjentem. Doskonale wyspecjalizowana w tym kierunku kadra to podstawa.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Czy specjalne preparaty do wrastających paznokci działają?
Działanie takich preparatów polega głównie na zmiękczaniu płytki paznokciowej i wałów okołopaznokciowych, co może przynieść ulgę i dzięki obecności składników antyseptycznych, znieść stan zapalny. Nie rozwiążą one jednak problemu i nie należy ich traktować jako sposobu leczenia wrastających paznokci.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Mojemu 5-tygodniowemu synkowi chyba wrasta paznokieć. Czy to możliwe u tak małego dziecka? Duży palec jest spuchnięty, zaczerwieniony w okolicy paznokcia, widoczna jest ropa. Czy mogę przyjść z synkiem do Państwa gabinetu?
Tak, u tak małych dzieci, wbrew pozorom, dość często zdarza się, że paznokcie wrastają. Oczywiście, zapraszamy na wizytę, jesteśmy w stanie szybko, skutecznie i nieinwazyjnie pomóc.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Jakie zabiegi są wykonywane gabinecie na grube i twarde paznokcie?
W zależności od przyczyny zmiany struktury paznokci wykonujemy różne zabiegi. Najczęściej takie paznokcie są oczyszczane, czyli szlifowane przy pomocy odpowiednich frezów. Warstwa po warstwie oczyszczamy nadmiar płytki oraz zrogowacenia zbierające się na jej powierzchni, tak aby bezboleśnie poprawić stan paznokci.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Jakie zabiegi są wykonywane gabinecie na grube i twarde paznokcie?
W zależności od przyczyny zmiany struktury paznokci wykonujemy różne zabiegi. Najczęściej takie paznokcie są oczyszczane, czyli szlifowane przy pomocy odpowiednich frezów. Warstwa po warstwie oczyszczamy nadmiar płytki oraz zrogowacenia zbierające się na jej powierzchni, tak aby bezboleśnie poprawić stan paznokci.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Mam grube i twarde paznokcie. Ich obcinanie sprawia mi dużą trudność. Co powinienem zrobić?
Jeżeli ma Pan trudności z samodzielną pielęgnacją zapraszamy do naszego gabinetu. Specjalista wykona profilaktyczny zabieg podologiczny, podczas którego zostaną obcięte i oszlifowane Pana paznokcie. Taki zabieg zapewni komfort w codziennym funkcjonowaniu.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Czy problem wrastającego paznokcia można usunąć na jednej wizycie?
Problem wrastających paznokci, może mieć złożone podłoże. Na pierwszej wizycie zdecydowanie możemy pomóc w pozbyciu się dolegliwości bólowych, ale całkowite zaleczenie problemu może zająć więcej czasu. Wszystko zależy od stanu paznokci z jakimi mamy do czynienia na pierwszej wizycie.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Czy problemu wrastających paznokci można pozbyć się całkowicie?
Przy stosowaniu się do odpowiednich zasad postępowania w przypadku problemu z wyrastaniem paznokci, jesteśmy w stanie uniknąć nawrotów. Jest kilka czynników, na które musimy zwrócić uwagę żeby problem nie nawracał. Czynniki potęgujące problem wrastających paznokci to np. za małe obuwie, zbyt długie lub zbyt krótkie paznokcie, nieprawidłowe skrócenie płytki paznokciowej, gdzie zostaje kolec paznokciowy i inne.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Po tygodniu od ostatniego pedicure, obok górnej części paznokcia pojawiło się bolesne, czerwone miejsce. Wydaje mi się, że paznokieć prawdopodobnie został za mocno obcięty... Miejsce staje się coraz bardziej bolesne
Występujące podrażnienie może być związane z wrastaniem paznokcia, który został nieprawidłowo skrócony podczas pedicure’u. Należy sprawdzić, czy w obrębie wału skórnego nie został drażniący fragment paznokcia, który należy usunąć, a podrażnione miejsce zdezynfekować i zabezpieczyć opatrunkami odciążającymi. W przypadku braku poprawy zalecam konsultację podologiczną, w ramach której obejrzę palec i zaproponuję terapię uzależnioną od przyczyny występowania dolegliwości.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Zmagam się z problemem wrastającego paznokcia od 4 lat. Nie pomaga wycinanie paznokcia, moczenie w wodzie z szarym mydłem, woda utleniona. W dodatku skóra przy paznokciu zrobiła się twarda i bolesna. Czy jest możliwość by pozbyć się problemu?
Podcięcie paznokcia jest jedną z metod terapii paznokci wrastających. Ważnym elementem terapii jest prawidłowe zabezpieczenie przestrzeni po usunięciu drażniącego fragmentu płytki paznokcia, tak by zapewnić miejsce, na wzrost płytki paznokcia, która nie będzie drażniła wału skórnego. W takich przypadkach stosujemy tamponady oraz taping, które wspierają odrost paznokcia na pełną długość i szerokość. Czasami wskazane jest również zastosowanie klamry ortonyksyjnej, która nada właściwy kierunek wzrostu paznokcia. Zapraszam na konsultacje podologiczną, w trakcie której zaproponuję terapię oraz przekażę zalecenia pielęgnacyjne wspierające terapię.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Szukam specjalisty, który potrafiłby zadbać o moje stopy (mam wkrecajace paznokcie) i dać im drugie życie, czy macie jakieś takie zabiegi w swojej ofercie? Katarzyna, Piaseczno
Oczywiście wykonujemy profilaktyczne zabiegi podologiczne (Podocure), podczas których skupiamy się na obcięciu i oszlifowaniu paznokci, oczyszczaniu wałów okołopaznokciowych, opracowaniu podeszwy. Tak jak Pani wcześniej wspomniała, pielęgnacja i prawidłowe obcinanie wkręcających paznokci jest bardzo istotne, dodatkowo przygotowanie skóry pod pielęgnację domową pozwala na zachowanie ciągłości w dbaniu o piękne i zdrowe stopy.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Witam, po wizycie u kosmetyczki zaczęły mi wrastać paznokcie, a skórki są jakieś pozadzierane. Da się to jakoś naprawić przy regularnych wizytach u Was w gabinecie, zamiast wizyt u kosmetyczki? Ania T.
Przy Pani dolegliwościach wskazana jest profilaktyka w gabinecie podologicznym. Nasz zespół specjalistów pomoże Pani w osiągnięciu pięknych, a przede wszystkim zdrowych stóp. Podstawowy zabieg podologiczny zapewnia odpowiedni wygląd, ale również pozwala na stałą kontrolę stanu stóp i paznokci. Serdecznie zapraszamy.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Dzień dobry, od dłuższego czasu cierpię na bolesne wrastanie paznokci. Przy każdym kroku odczuwam ze coś jest nie tak, ostatnio zaczęła lecieć z nich ropa. Jest to bolesne, denerwujące i powoduje duże utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu. Są w stanie mi państwo pomóc ?
Jak najbardziej zajmujemy się takimi przypadkami. Na samym początku ulżymy w bólu, a następnie wedle bieżących wskazań, zastosujemy terapię klamrą ortonyksyjną, dzięki której uniesiemy krawędzie paznokcia, co sprawi, że nie będą one drażniły wałów okołopaznokciowych.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Dzień dobry, jakiś czas temu podciąłem nie umyślnie paznokieć zbyt głęboko. Teraz muszę to robić regularnie, inaczej paznokieć zaczyna mi wrastać. Dodatkowo zaobserwowałem, ze zaczyna zwijać się i jak tak dalej pójdzie będzie przypominać skorupkę ślimaka. Na ten moment jest to raczej upierdliwe bo muszę pamiętać aby go podciąć, i czasami bolesne. Wole zadziałać profilaktycznie niż później leczyć i naprawiać. Zajmują się Państwo takimi przypadkami?
Specjalizujemy się również w takich przypadkach. Jesteśmy w stanie zapewnić długotrwała ulgę w obrębie stóp. W Pańskim przypadku może się okazać, że najlepiej zadziała klamra ortonoksyjna (to będziemy w stanie ustalić po konsultacji). Będzie miała ona za zadanie rozprostować płytkę paznokci, aby te nie drażniły wałów paznokciowych. Uniesienie krawędzi płytki paznokcia ku górze zaprzestanie wrastaniu paznokci oraz zawijaniu się go. Zapewni to komfort oraz brak dolegliwości bólowych.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Dzień dobry, mojemu synkowi, który ma pięć miesięcy rosną pofalowane paznokcie. Po obcięciu, często robią mu się w kącikach zaczerwienione. Czy robię coś źle? Czy te paznokcie będą kiedyś wyglądały tak jak u mnie i męża?

Witam, pofalowane paznokcie u dzieci to częsty „problem”, z którego dzieci szybciej lub wolniej wyrastają. Niepokojące są natomiast zaczerwienia po obcinaniu. Zapraszamy na konsultację do naszego gabinetu, w trakcie której ocenimy stan paznokci i skóry stóp dziecka i nauczymy Państwa jak prawidłowo obcinać paznokcie.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Dzień dobry, mój nastoletni syn uprawia wiele sportów. Ostatnio zauważyłam, że jest apatyczny i nie chce wychodzić do rówieśników. Okazało się że na jego dużych palcach u stóp dzieje się coś okropnego. Paluchy są napuchnięte, obrośnięte jakimis naroślami, sączy się z tego i wydziela nieprzyjemny zapach. Myślałam że padnę na zawał jak to zobaczyłam. Czy Wy też się zajmujecie takimi przypadkami? Monika
W Pani przypadku zapewne chodzi o wrastające paznokcie. Radzimy sobie z wieloma trudnymi przypadkami wrastających paznokci, prowadząc terapię leczeniem zachowawczym. Jeżeli widzimy, że konkretny pacjent nie nadaje się do takiego leczenia od razu informujemy o kolejnej możliwości jaką jest plastyka wałów okolopaznokciowych. Także jak już Państwo traficie w nasze ręce możecie być pewni że się Państwem kompleksowo zaopiekujemy.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Witam, mam od lat wkręcające się paznokcie. Wyglądają jak rurki i bardzo bolą. Przez to nie mogę założyć żadnych butów. Czy jest jakiś sposób na takie paznokcie?
Dzień dobry, po obejrzeniu i określeniu typu paznokcia podolog może zaproponować kilka metod poradzenia sobie z tym problemem, jedną z nich jest klamra ortonyksyjna. Warto pokazać się w gabinecie jak najszybciej, ponieważ czasami już po jednej wizycie odczuwa się ogromną ulgę.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Mojemu 3letniemu synkowi wrasta paznokieć. Czy u dzieci można założyć klamrę?
U tak małych dzieci nie aplikuje się klamer ortonyksyjnych. Są natomiast inne mało inwazyjne sposoby, chociażby tejpowanie wałów okołopaznokciowych. Oczywiście, w celu dobrania odpowiedniej terapii, zapraszam na konsultację.

Hanna Suchecka
specjalista podolog

Od pięciu lat mam problem z wrastającymi paznokciami, od tego czasu systematycznie mam zakładane klamry na wrastające paznokcie. Niestety, dość szybko po zdjęciu klamer, paznokcie znowu zaczynają wrastać. Miałem też robioną kostkę Arkady, efekt , jak po klamrach, po jakimś czasie znów wrastają Czy można zrobić coś innego, żebym na stałe pozbył się problemu?
Jeżeli powyższe metody nie rozwiązują Pana problemu trwale, może się okazać, że najlepszym rozwiązaniem będzie zabieg chirurgiczny plastyki wałów okołopaznokciowych. Jest to inny zabieg, niż klasyczne usuwanie, czy wycinanie klinowe płytki paznokciowej, których nie polecam. Plastykę wałów okołopaznokciowych wykonuje tylko kilku chirurgów w Polsce. W celu diagnozy i zakwalifikowania do zabiegu zapraszam na konsultację do naszego chirurga.

Hanna Suchecka
specjalista podolog

Witam, czy to możliwe aby mojemu dwumiesięcznemu synkowi wrastał paznokieć? Ostatnio zauważyłam, ze okolice paznokcia palucha jednej stopy są czerwone i jakby zbierała się tam ropa.
Jest to jak najbardziej możliwe, często zdążają się nam pacjenci w tym wieku. Czy syn miał ostatnio obcinane paznokcie? Czy aby nie wyrasta z niektórych śpiochów? Powodów takiego stanu może być kilka, zapraszam na konsultacje, na której ocenimy co jest przyczyną problemu i doradzimy jak go rozwiązać.

Michał Droszcz
specjalista podolog

Dzień dobry, od lat wrasta mi jeden paznokieć. Do tej pory udawało mi się podcinać go samemu, ale tym razem nie mogę sobie poradzić. Za bardzo boli, palec jest spuchnięty, leje się z niego ropa i na dodatek coś mi koło paznokcia urosło, takie dziwne mięso. Pomożecie?
Pomożemy! To dziwne mięso to hipergranulacja, która często pojawia się przy wrastających paznokciach. Zapraszam jak najszybciej do gabinetu na wizytę, na której paznokieć zostanie prawidłowo podcięty i wykonane zostaną opatrunki przyspieszające gojenie. W zależności od tego co jest przyczyną wrastania, zaproponowany zostanie plan terapii. Czasami wieloletnie problemy można rozwiązać w trakcie dwóch, trzech wizyt.

Michał Droszcz
specjalista podolog

Dzień dobry, przyjechałem z Azerbejdżanu i od roku mam jakas "zanakocicę" przy paznokciu bardzo boli i wycieka ropa. Mój Polski jest słaby, mówię troche po angielsku i rosyjsku. Chce wyleczyć palec ale nie wiem czy dobrze zrozumiem wszystko. Ajub, Wilanów
Z Pana opisu wynika, że prawdopodobnie paznokieć u stopy zaczął wrastać. W naszym gabinecie posługujemy się językami obcymi i dołożymy wszelkich starań, aby proces terapii był klarowny i przejrzysty. Dodatkowo wydamy wszelkie zalecenia na piśmie, aby zawsze mógł Pan do nich wrócić i je przeanalizować. Zapraszamy na wizytę.

Klaudia Tomaszewska
specjalista podolog

Witam, moje paznokcie na dużych palcach u stóp zaczęły wyglądać jak makarony. Dosłownie przypominają rurki, wygląda to okropnie, ale też boli niemiłosiernie po założeniu zamkniętego obuwia. Co robić? Gdzie się udać. Alina S.
Pani Alino, w naszym gabinecie rozwiązujemy problemy wkręcających paznokci. Od leczenia zachowawczego, przez ortonyksję, jak również chirurgię jesteśmy w stanie pacjenta, który się do nas zgłosi, poprowadzić tak, aby jak najbardziej zaopiekować się powierzonym nam problem. Specjalista-podolog dobierze metodę i najlepsza opcję terapii.

Klaudia Tomaszewska
specjalista podolog

Czy klamrę na wrastający paznokieć zakłada się w znieczuleniu?
Aplikacja klamry ortonyksyjnej jest zupełnie bezbolesna, dlatego nie stosuje się znieczulenia przed zabiegiem. Oczywiście, można zastosować znieczulenie miejscowe np. lidokainę. Jeśli palec jest bardzo bolesny, w dużym stanie zapalnym, w pierwszej kolejności stan zapalny wyciszamy i po kilku dniach możemy założyć klamrę na wrastający paznokieć.

Hanna Suchecka
specjalista podolog

Dzień dobry, mam problem - mój paznokieć zaczyna się zwijać i wygląda jak skorupa ślimaka, ściska naskórek wokół niego i zaczyna być bolesny. Czytałem, ze zakładają państwo klamry ortonoksynje, czy to mi pomoże uporać się z problemem?
Dzień dobry, z Pańskiego opisu wynika, że założenie klamry mogłoby poprawić kondycję paznokci i zwiększyć komfort podczas chodzenia. Klamra ma na celu rozprostować płytkę paznokcia, aby nie powodował on konfliktu z naskórkiem. Dokładny przebieg i rodzaj terapii zostanie dobrany już na pierwszej wizycie w gabinecie. Zapraszam!

Adam Kłopotowski
specjalista podolog

Witam, ostatnimi czasy mogę zaobserwować coraz głębsze i mocniejsze zawijanie się paznokcia w skórę. Momentami bywa to bolesne, a dodatkowo bardzo ciężko obciąć ten paznokieć. Są w stanie mi Państwo pomóc?
Dzień dobry, z Pańskiego opisu wynika, że paznokieć zaczyna się wkręcać. Na takie przypadki idealnym rozwiązaniem będzie klamra ortonoksyjna, której zadaniem będzie rozprostowanie płytki paznokcia tak, aby nie drażniła skóry. Po zmianie krzywizny paznokcia będzie też on zdecydowanie łatwiejszy do obcinania, co również zmniejszy dolegliwości bólowe.

Adam Kłopotowski
specjalista podolog

Mam założoną klamrę na paznokciu. Czy będę "piszczeć" przechodząc przez bramki bezpieczeństwa na lotnisku?
Dzięki możliwości dokładnej regulacji czułości bramek, nie reagują one sygnałem dźwiękowym na drobne przedmioty metalowe jak monety, guziki lub zamki wszyte w ubrania. Ze względu na wielkość klamer, prawdopodobnie nie będą one zarejestrowane w trakcie odprawy bezpieczeństwa.

Aleksandra Gajewska
specjalista podolog

Czy mając klamrę na wrastający paznokieć mogę przejść badanie tomografii komputerowej lub rezonansem magnetycznym?
W przypadku wykonania zdjęć obrazowych w tomografii komputerowej TK lub RTG należy zdjąć klamry, jeżeli obszar stopy oraz paluchy będą obiektem badania. W przypadku wątpliwości należy omówić je z osobą przeprowadzającą badania.
W przypadku rezonansu magnetycznego MRI należy usunąć wszystkie elementy o właściwościach magnetycznych przed badaniem. Materiały, z których wykonane są klamry (m.in. tytan, nikiel, chrom) posiadają słabe właściwości magnetyczne, stąd nie powinny stanowić przeszkody w badaniu, jednak przed badaniem należy skonsultować się z osobą przeprowadzającą procedurę medyczną, by wykluczyć czynniki mogące wpłynąć na bezpieczeństwo badania.

Aleksandra Gajewska
specjalista podolog

Mam spory problem z paznokciami. A mianowicie, są mega wkręcone, czuje ze mocno ściskają mi skórę pomiędzy końcami paznokcia - wyglądają już prawie jak rurka, czytałem o klamrach ortonoksyjnych, które maja za zadanie korygować je. Czytałem, ze wykonujecie takie usługi, są w stanie mi Państwo pomóc?
Dzień dobry, jak najbardziej, specjalizujemy się w takich przypadkach. Na pierwszej wizycie przyniesiemy trochę ulgi i zaplanujemy całą terapie związaną z korekcją wkręcającego paznokcia. Przyjrzymy się temu problemowi głębiej i dołożymy wszelkich starań, aby problem później nie powrócił. 

Adam Kłopotowski
specjalista podolog

Ostatnimi czasy paznokieć na paluchu zaczyna mi wrastać. Uważam ze jest to spowodowane wkręceniem się paznokcia w skórę. Kilka razy źle go obciąłem- pewnie za krótko i zaczęło być to problematyczne. Potrzebuję pomocy. Jakub
Zapraszamy do gabinetu. Specjalizujemy się w przypadkach podobnych do Pańskiego. Na wizycie najpierw podejmiemy działania, których celem będzie zniwelowanie dolegliwości bólowych i podejmiemy kolejne kroki. Być może będzie potrzebna klamra ortonoksyjna, która będzie miała za zadanie rozprostować paznokieć w newralgicznym miejscu, aby nie był później problematyczny. Ustalimy plan terapii i sukcesywnie będziemy go realizować. 

Adam Kłopotowski
specjalista podolog

Mam zaczerwienioną skórę dookoła paznokcia, co to może być? Nie przypominam sobie żadnego urazu.
Zaczerwieniona i opuchnięta skóra wokół paznokcia, może świadczyć o rozwoju stanu zapalnego. Stan zapalny może być spowodowany wbijaniem się płytki paznokcia w miękkie tkanki. Mógł zostać fragment paznokcia który drażni wał lub zbyt ciasne obuwie mogło spowodować taki wygląd wałów. Najlepszym rozwiązaniem jest pojawienie się w gabinecie podologicznym w celu oceny sytuacji i kontroli wałów w celu ich zabezpieczenia przed drażniąca płytka paznokciowa, oraz dalsza instrukcja jak postępować w takiej sytuacji w domu.

Monika Bąbiak
specjalista podolog

Czy mając klamrę na paznokciu mogę pływać?
Klamra paznokciowa nie wyłącza z aktywności fizycznej. Jak najbardziej, w przypadku terapii wkręcających się paznokci za pomocą klamry można korzystać z basenów. W przypadku pojawienia się dolegliwości bólowych, należy skonsultować się z podologiem.

Monika Bąbiak
specjalista podolog

Witam, ostatnio mój trzynastoletni syn zaczął samodzielnie obcinać paznokcie, w ostatnich dniach zaczął skarżyć się na ból palucha stopy lewej. Palec jest zaczerwieniony i dwa razy pociekła z niego ropa. Czy mojemu synowi wrasta paznokieć?
Wszystko wskazuje na to, że tak. U nastolatków, którzy dopiero zaczynają przygodę z samodzielnym obcinaniem, wrastanie spowodowane nieprawidłowym obcięciem zdarza się stosunkowo często. Zapraszamy na wizytę do gabinetu w celu wyleczenia palca i nauki prawidłowego obcinania paznokci, aby takie rzeczy nie zdarzały się w przyszłości.

Michał Droszcz
specjalista podolog

Dzień dobry, jakiś czas temu moja córka zaczęła na tle nerwowym bardzo mocno wyskubywać paznokcie, zarówno u rąk jak i stóp. Problem jest już opanowany, córka już nie skubie. Paznokcie u rąk odrosły bez problemu, natomiast u stóp, przy paluchach jest dosyć duży problem. Palce są czerwone, bolesne i leje się z nich ropa, czasami z krwią. Czy są państwo w stanie pomóc?
Jak najbardziej, bardzo często jest tak, że zbyt mocno skrócone paznokcie (w tym wypadku wyskubane), odrastając wchodzą w konflikt z wałami okołopaznokciowymi, przerywają ciągłość naskórka i doprowadzają do bolesnych stanów zapalnych. Zapraszamy na wizytę do gabinetu w trakcie, której usuniemy drażniące fragmenty paznokcia i stworzymy jak najlepsze warunki do gojenia. Przy okazji zadbamy o prawidłowe odrośnięcie wyskubanych paznokci.

Michał Droszcz
specjalista podolog

Mam uczulenie na nikiel, czy mogę założyć klamry na wrastające paznokcie?
W ofercie gabinetów Satin są klamry ortonyksyjne bezniklowe. Jeżeli w Pana przypadku jest wskazanie do założenia klamry, nie musi się Pan obawiać o zawartość niklu i potencjalne uczulenie. Ponadto klamrę można zaaplikować w taki sposób, aby nie miała kontaktu ze skórą, co w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko reakcji alergicznej.

Hanna Suchecka
specjalista podolog

Czy z klamrą na wrastający paznokieć mogę chodzić na basen i uprawiać inne sporty np. tenis?
Klamra w żaden sposób nie ogranicza naszych aktywności. Z klamrą ortonyksyjną można uprawiać każdy rodzaj sportu i chodzić na basen. Ponadto możemy jechać z klamrą na wakacje, nawet te bardzo aktywne, gdzie dużo chodzimy, wspinamy się, nurkujemy itp. Aplikacja klamry ma na celu zdjęcie bólu, który towarzyszy wrastającym, czy wkręcającym się paznokciom, co w ostateczności ułatwia nam codzienną aktywność.

Hanna Suchecka
specjalista podolog

Dzień dobry, czy jeżeli cierpię na stwierdzoną Aichmofobię, czyli bardzo boję się spiczastych, ostrych przedmiotów, jest szansa założenia jakiejś klamry bez haczyków, bez używania ostrych narzędzi, bez dotykania nimi mojej skóry wokół paznokcia? Mam zalecenia od dermatologa i chirurga na założenie klamer, ale bardzo się boję, nikomu nie ufam... Piotr K.
Panie Piotrze, jeżeli przed zabiegiem poda Pan taką informację i Pana przypadek tego wymaga, to podolog prowadzący zrobi wszystko co może, żeby Panu pomóc bez użycia ostrych narzędzi. Są systemy klamer ortonyksyjnych, które nie wymagają użycia ostrych narzędzi, wszystko można przygotować wcześniej przed wizytą, a w gabinecie tylko umiejscowić klamrę na płytce i przytwierdzić ją do płytki bez użycia ostrych narzędzi. Proszę podczas rejestracji podać taką informację naszej konsultantce.

Klaudia Tomaszewska
specjalista podolog

Mam problem, bo mój podolog z innego gabinetu zakłada mi ciągle klamrę, która odskakuje, mam wrażenie, że jest zupełnie nieelastyczna. Podolog mówi, że nie ma innej klamry niż taka, to taki metalowy drucik prosty, który podczas zginania się nie zmienia. Czy Wy może macie jakąś alternatywę dla tej klamry? Alicja
Z Pani wypowiedzi wynika, że miała Pani stosowaną klamrę tytanową. Oczywiście jest wiele alternatywnych rodzajów i systemów klamer ortonyksyjnych. W zależności od przypadku specjalista-podolog dopasowuje system do aktualnej potrzeby oraz trybu życia pacjenta. Obecnie szeroko-wachlarzowo działającymi systemami klamer jakimi się posługujemy są: system ORA, system UniBrace, klamra tytanowa, system mieszany i inne. Zapraszamy na konsultację, w celu dopasowania odpowiedniej klamry.

Klaudia Tomaszewska
specjalista podolog

Moje dziecko ma 2 tygodnie i przy dużych paznokciach u stopy jest zaczerwieniona skóra i sączy się ropa, co to może być?
Z opisu najprawdopodobniej wynika, ze mamy do czynienia z wzrastającymi paznokciami. Wrastające paznokcie mogą pojawić się już u noworodków, wszystko zależy od tego jak płytka paznokciowa wykształciła się w życiu płodowym oraz od wielkości wałów okolopaznokciowych, które otaczają paznokieć. Dodatkowym czynnikiem po urodzeniu, który może potęgować stan zapalny i wrastanie paznokci mogą być za małe śpioszki lub zbyt ciasne skarpetki, które będą zbyt mocno uciskać palce. Zapraszam do jednego z naszych gabinetów, w celu konsultacji.

Monika Bąbiak
specjalista podolog

Moj 8 letni syn zaczął obcinać sam paznokcie od niedawna i wtedy również pojawił się problem z wrastaniem, co można zrobić w takiej sytuacji?
Bardzo ważnym elementem poprzedzającym samodzielną pielęgnację stóp u nastolatków, jest nauka prawidłowego obcinania paznokci. Dziecko mogło zbyt mocno wyciąć paznokieć, lub zostawić fragment płytki paznokciowej w wale okolopaznokciowym, który drażni i powoduje stan zapalny. W takim przypadku najlepiej udać się na wizytę do podologa, który poinstruuje dziecko jak radzić sobie ze skracaniem paznokci oraz zajmie się wrastającym paznokciem i dobierze odpowiednią formę terapii do stopnia zaawansowania problemu.

Monika Bąbiak
specjalista podolog

Jaka jest najczęstsza przyczyna wrastania paznokci u niemowlaków?
Płytka paznokci u niemowlaków jest bardzo cienka i elastyczna – w przypadku nieprawidłowej pielęgnacji czy też fizjologicznego rozwoju ruchowego dzieci może dochodzić do uszkodzeń paznokci predysponujących do wrastania. Najczęstszymi przyczynami wrastania paznokci u małych dzieci są: zbyt krótkie obcinanie paznokci oraz głębokie wycinanie rogów paznokci, co prowadzi do nachodzenia wałów skórnych na tor wzrostu paznokcia i drażnienia. Kolejną kwestią mogą być dobrane zbyt ciasne, dopasowane śpiochy, skarpetki lub buciki, które uciskają paluch oraz płytkę paznokciową, zaburzają swobodny ruch stopy w ubranku czy buciku.

Aleksandra Gajewska
specjalista podolog

Słyszałam, ze u niemowlaków często wrastają paznokcie. Co mogę zrobić, by u mojego synka nic się nie stało?
Podstawą w profilaktyce wrastających paznokci u małych dzieci jest prawidłowa technika obcinania paznokci: skracamy tak, by paznokieć nie wychodził poza opuszek palca zachowując kształt dopasowany do opuszki palca. Nie podcinamy, nie wycinamy i nie zaokrąglamy nadmiernie paznokci. Do skracania paznokci warto wyposażyć się w nożyczki do paznokci dla niemowląt, które posiadają bezpiecznie zaokrąglony koniec, są odpowiednio zaostrzone. W profilaktyce należy zwrócić też uwagę na odpowiedni rozmiar ubranek (śpiochy, skarpety, czy buciki), tak by zapewniały odpowiednią swobodę ruchu stópkom dziecka, nie opinały się na paluchach.

Aleksandra Gajewska
specjalista podolog

Dzień dobry, u mojego taty zaobserwowałam, że ma duży problem z obcinaniem paznokci. A mianowicie - paznokcie na dużych paluchach są bardzo mocno zawinięte, prawie jak rurka. Widać ze jest to dla niego problematyczne, są w stanie Państwo mu pomoc?
Dzień dobry, jak najbardziej zajmujemy się takimi rzeczami. Z Pani opisu wynika ze są to paznokcie wkręcające. Na tego typu paznokcie zakładamy najczęściej klamry ortonyksyjne, które maja za zadanie rozprostować paznokieć, aby później nie był problematyczny. Zapraszam do gabinetu Satin.

Adam Kłopotowski
specjalista podolog

U mojego 6 - miesięcznego synka zauważyłam obrzęk przy paznokciu, jest też ropa, widzę, że go boli. Czy to możliwe, żeby u tak małego dziecka wrastał paznokieć?
Oczywiście, wrastające paznokcie u kilkumiesięcznych, a nawet kilkutygodniowych dzieci, są możliwe. Zdarzają się również sytuacje, gdy dziecko rodzi się już z wrośniętymi paznokciami i towarzyszącymi stanami zapalnymi wałów okołopaznokciowych. Podolodzy wiedzą, jak postępować w takich przypadkach. U tak małych dzieci, można pomóc nieinwazyjnie. Zapraszam do wizyty w jednym z gabinetów Satin Podologia. Nasi podolodzy mają doświadczenie w takich przypadkach. Znajdziemy dla Pani synka najlepsze, najszybsze i niebolesne rozwiązanie problemu.
Hanna Suchecka
specjalista podolog
Mojej 10 - letniej córce wrósł paznokieć. Konsultowałam to z chirurgiem. Powiedział, że najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie chirurgiczne. Obawiam się, że po zabiegu, paznokieć będzie brzydki. Nie chciałabym oszpecać palca córce. Czy są inne rozwiązania? Czy jednak powinnam zgodzić się na zabieg u chirurga, aby pomóc córce?
Zabieg chirurgiczny w przypadku wrastających paznokci, jest zabiegiem ostatecznym. Ponadto, jeśli faktycznie jest on konieczny, podolog poleci chirurga, który ma doświadczenie w takich przypadkach, i który zadba o to, aby usunąć problem wrastania paznokci z dbałością o estetykę płytki i wałów okołopaznokciowych. Zapraszam na wizytę do gabinetu Satin Podologia, podczas której podolog oceni problem i jego przyczynę u Pani córki oraz zaproponuje i omówi wszystkie możliwe (w tym niechirurgiczne) rozwiązania.

Hanna Suchecka
specjalista podolog

Dzień dobry, palec mojej młodszej córki jest cały czerwony, podpuchnięty, mam wrażenie ze zaczyna się coś z niego sączyć. Zrobiło się tak po ostatnim obcinaniu paznokci,- miało to miejsce około tydzień temu i z każdym dniem jest gorzej. Potrzebuje pomocy i ulgi w bólu dla mojego dziecka. Pomogą mi Państwo?
Dzień dobry, zajmujemy się takimi przypadkami na co dzień. Na wizycie sprawdzimy czy paznokieć jest prawidłowo obcięty, dodatkowo zdiagnozujemy co jest przyczyna bólu i sączenia się z okolic paznokcia.

Adam Kłopotowski
specjalista podolog

Chciałabym umówić się na zabieg podcięcia wrastającego paznokcia. Czy konieczna jest wcześniejsza konsultacja?
Nie ma potrzeby umawiania się na oddzielną konsultację. Zabieg może być wykonany już podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej, należy tylko poinformować o tym w momencie zapisu.

Agata Abratkiewicz
koordynator gabinetu

opinie o Satin