Usuwanie odcisków Warszawa Bielany
Cena: pierwsza wizyta 150 ZŁ
Czas: indywidualnie, od 1 do 3 wizyt
- skuteczne usunięcie już podczas pierwszej wizyty
- pomoc w doborze wkładek ortopedycznych
- szczegółowe zalecenia po zabiegu
Przyczyny powstawania
- stały, nadmierny, punktowy ucisk na skórze, przez co dochodzi do zwiększonego wytwarzania komórek rogowych
- nieodpowiednio dopasowane lub zbyt ciasne obuwie
- wady postawy
- nadwaga
DEFINICJA
Odciskamy nazywamy obszary zrogowaciałego naskórka. Odciski powstają jako reakcja obronna skóry na miejscowy ucisk, w wyniku którego komórki rogowe są wgniatane w głąb skóry, powodując silny ból. Problem odcisków najczęściej dotyczy osób z płaskostopiem podłużnym i poprzecznym. Odciski najczęściej pojawiają się na: przodostopiu (okolice stawów środstopno-paliczkowych), grzbietowej stronie palców (okolice stawów paliczkowych, zazwyczaj na małym palcu), między palcami stóp oraz sporadycznie w okolicy pięt. Odciski to reakcja obronna organizmu na długotrwały ucisk podłoża.
KIEDY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PODOLOGA?
Nieusuwane odciski są wgniatane coraz głębiej w skórę, powodując duży dyskomfort w postaci stałego bólu. Dodatkowo odciski mogą wniknąć poza skórę właściwą i być przyczyną stanów zapalnych. Dlatego powinny zostać one natychmiastowo usunięte ze stopy. Im wcześniej zgłosimy się do podologa, tym szybciej wyleczymy odciski. W trosce o zdrowie naszych stóp nie powinniśmy więc zwlekać z wizytą w gabinecie podologicznym.
CZAS TERAPII
Czas terapii i liczba zabiegów jest wprost proporcjonalna do okresu, jaki minął od momentu pojawienia się odcisków. Usuwanie odcisków powinno być przeprowadzone jak najszybciej po ich wykryciu, gdyż im dłużej zwlekamy z wizytą u podologa, tym trudniej usunąć odciski. Niestety to schorzenie jest często bagatelizowane przez pacjentów, dlatego rzadko kiedy udaje się pozbyć problemu podczas jednej wizyty.
CZY ODCISKI MOŻNA WYLECZYĆ?
Usuwanie odcisków w dużej części przypadków nie likwiduje przyczyn ich powstawania. Stałe zmiany w układzie kostnym stopy będą predysponować miejsca stałego ucisku i drażnienia do ponownego powstawania odcisków. Dobre efekty terapeutyczne przynosi: zmiana butów na właściwe, wkładki ortopedyczne, stałe stosowanie indywidualnych odciążeń lub amortyzacji, pielęgnacja stopy oraz stała opieka specjalisty. Sukces terapii usuwania odcisków w dużej mierze zależy także od odpowiedniej pielęgnacji w domu, przestrzegania zaleceń podologa czy stosowaniu indywidualnych odciążeń lub ortez, przygotowanych przez specjalistę.
Porady
naszych specjalistów
Mam zmianę na stopach, trochę boli i jest lekko nabrzmiała. Czy to kurzajka czy odcisk? Olga
Pani Olgo często odciski są mylone z kurzajkami i na odwrót. Najlepiej udać się na konsultacje do podologa. Jeśli nie ma Pni takiej możliwości, proszę skorzystać z opcji na naszej stronie „darmowe konsultacje on-line” i wysłać nam zdjęcie zmiany, wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej.
Od kilku lat mam problem z powracającymi odciskami. Co uda się wyleczyć, za chwilę znów powraca. Czy tak już będzie zawsze? Marcin
Panie Marcinie, odciski powstają jako reakcja obronna organizmu na stały ucisk. Źródeł nawracania może być wiele: zbyt ciasne obuwie lub wady postawa. Można jednak skutecznie zminimalizować ryzyko nawrotu odcisków poprzez przestrzeganie wszystkich zaleceń podologa: stosowanie odpowiednich preparatów, wkładki ortopedyczne, indywidualne odciążenia czy ortezy.
Opinie
naszych pacjentów
Dziękuję bardzo zespołowi podologów za profesjonalizm, zaangażowanie i świetne podejście do pacjenta. Dobra robota!