Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA Wesoła

Nasz gabinet w dzielnicy Wesoła nie został jeszcze otwarty. Skontaktuj się z nami w celu umówienia wizyty u naszego specjalisty, który przyjmuje w gabinecie na Saskiej Kępie i Bielanach. Profesjonalnie wykonane zabiegi usunięcia kurzajek pozwolą Ci skutecznie pozbyć się problemu.

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

Usuwanie kurzajek Wesoła 

Wiele osób zastanawia się, skąd tak naprawdę biorą się kurzajki. Są to zmiany skórne, które powstają pod wpływem infekcji wirusem brodawczaka ludzkiego. Pod powierzchnią skóry namnażają się drobnoustroje, co zaburza podziały komórkowe i przyczynia się do nieprawidłowego rozrostu komórek skóry. Komórki te deformują się w kształt kurzajki czy też brodawki. Najłatwiej zarazić się poprzez bezpośredni kontakt z osobą zarażoną (np. poprzez podanie ręki), ale również pośredni – np. przez używanie tego samego ręcznika, chodzenie boso po tym samy dywanie lub dotykanie pieniędzy.

Jakie czynniki zwiększają ryzyko zakażenia się wirusem?

Niektóre czynności sprzyjają zarażeniu się wirusem odpowiadającym za powstawanie kurzajek. Niewiele osób wie, że jedną z nich jest… obgryzanie paznokci lub skórek. Uszkodzenie naskórka w okolicach paznokci może wywołać infekcję zlokalizowaną pod paznokciami. Skutkiem mogą być bolesne kurzajki, które cały czas uciskane są przez płytkę paznokcia. Usuwanie kurzajek w takim miejscu jest bardzo trudne. Ryzyko zakażenia zwiększa też korzystanie z ręcznika i innych przedmiotów należących do innych osób, a także korzystanie z czyjegoś obuwia – nawet chwilowe założenie cudzych klapek może narazić nas na zakażenie, które będzie musiało skończyć się usuwaniem kurzajek. 

Powinniśmy również starać się unikać korzystania z przedmiotów, które używane są przez dużą ilość osób, w szczególności w miejscach publicznych. Częste mycie i dezynfekowanie rąk może natomiast zmniejszyć ryzyko pojawienia się nieestetycznych brodawek na ciele. Dermatolodzy nie zalecają też korzystania z solariów i gabinetów kosmetycznych, jeśli nie ma się pewności, że personel po każdej wizycie odkaża powierzchnie, z którymi będzie miał kontakt kolejny pacjent.

Najpopularniejsze metody usuwania kurzajek

Aby usunąć kurzajki, koniecznie zgłoś się do doświadczonego lekarza podologa. Tylko specjalista odpowiednio doradzi Ci, jaki sposób będzie najlepszy w Twoim przypadku. Do najbardziej popularnych metod usuwania brodawek należą: 

  • krioterapia, czyli zamrażanie ciekłym azotem lub podtlenkiem azotu. Proces gojenia po takim zabiegu trwa maksymalnie dwa tygodnie;
  • łyżeczkowanie, czyli usuwanie za pomocą specjalnej łyżki dermatologicznej. Metoda łyżeczkowania jest bardzo skuteczna, choć pozostawia niewielkie blizny;
  • laser – odparowanie kurzajek za pomocą lasera CO2 przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Tej metody nie używa się w przypadku kurzajek w okolicach dłoni i paznokci;
  • elektrokoagulacja – usuwanie kurzajek prądem. Rana po takim zabiegu goi się do siedmiu dni i pozostaje po niej mała blizna.
[sp_easyaccordion id="10702"]

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek

opinie o Satin