Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA Ursus

Nasz gabinet w dzielnicy Ursus nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy do skontaktowania się w celu umówienia wizyty w naszych gabinetach, które znajdują się na Saskiej Kępie lub na Bielanach. Nasz specjalista podolog wykonuje zabiegi usunięcia kurzajek i brodawek.

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

 

 

Usuwanie kurzajek Ursus

Zauważyłeś/aś zmiany na skórze, które wyglądem przypominają brodawki, zwane potocznie kurzajkami? Nie ma na co czekać – pora jak najszybciej je usunąć, zanim rozdrapane rozprzestrzenią się na inne części ciała. Jakie są najbardziej popularne metody usuwania kurzajek? Która z nich jest najbardziej skuteczna? Czy można usuwać kurzajki samodzielnie w domu?

Metody usuwania kurzajek – Warszawa Ursus 

Bardzo często stosowaną metodą leczenia kurzajek jest krioterapia, czyli tak zwane wymrażanie. Krioterapię stosuje się, gdy są spore lub jest ich dużo. Zabieg polega na naniesieniu na zmiany skórne ciekłego azotu przez podologa – najczęściej natryskowo, ale czasem korzysta się z aplikatorów. Zabieg wiąże się z lekkim dyskomfortem pacjenta. Po zabiegu kurzajki ciemnieją, tworzy się strup, a po 1–2 tygodniach kurzajki powinny odpaść samoistnie. Należy pamiętać, aby do odpadnięcia kurzajek regularnie zmieniać opatrunki. 

Łyżeczkowanie kurzajek

Jest to najbardziej inwazyjna metoda usuwania brodawek. Stosowana jest przede wszystkim do usuwania zmian na stopach, ponieważ zabieg pozostawia na skórze niewielką bliznę lub przebarwienie, pacjent może również przez jakiś czas odczuwać ból. Zabieg polega na wycięciu kurzajki wraz z korzeniem. 

Laserowe usuwanie kurzajek

Laserowe usuwanie kurzajek jest uznawane za jedną z najbardziej skutecznych metod – średnio 70% to wyleczenia całkowite, w przypadku których nawrót nie następuje po roku od zabiegu. Zabieg wiąże się z niewielkim dyskomfortem pacjenta, należy liczyć się również z lekkim bólem podczas gojenia się rany. Zabieg laserowego usuwania kurzajek może również pozostawiać niewielkie blizny.

Czy można leczyć kurzajki domowymi sposobami?

Choć żadna z domowych metod usuwania kurzajek nie została przez lekarzy uznana za w pełni skuteczną, naturalne środki mogą posłużyć za środek poprawiający skuteczność leczenia zmian skórnych. Bardzo popularnym środkiem stosowanym w leczeniu kurzajek jest mający silne działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne czosnek, który hamuje rozmnażanie zakażonych komórek. Wystarczy jeden ząbek czosnku obrać i rozgnieść, a następnie nanieść na kurzajkę i zakleić ją plastrem. Regularne stosowanie tej metody może sprawić, że kurzajka ulegnie zmniejszeniu. Popularnym środkiem jest też sok z jaskółczego ziela, czyli glistnika. Sok mleczny z glistnika nakłada się na zmiany skórne, szczególnie we wczesnych fazach tworzenia się kurzajek. Glistnik blokuje podział komórek w obrębie zmiany skórnej i ogranicza replikację wirusa.

Najlepszą metodą usuwania kurzajek jest zaufanie specjaliście. Kurzajki to niestety problem bardzo powszechny, ponieważ wirusem HPV niezwykle łatwo się zarazić. Wystarczy mieć kontakt z przedmiotem , którego używała zakażona wirusem osoba. Nasz układ immunologiczny nie zawsze samodzielnie radzi sobie z brodawkami. Czasem rzeczywiście organizm sam zwalcza kurzajki, jednak zwykle nieleczone utrzymują się latami i jest ich coraz więcej. W tym czasie zarażamy nie tylko siebie, ale i innych. Nie warto czekać, aż kurzajek będzie więcej. Należy jak najszybciej udać się do specjalisty.

Nie ma powodu do wpadania w panikę. Jeśli jesteś właśnie w trakcie leczenia kurzajek i niektóre z nich zaczynają zmieniać kolor na coraz ciemniejszy, a nawet stają się czarne, to dobry znak. Naturalnym objawem tego, że kurzajka zaczyna przemieniać się w strup, jest zmiana koloru. Jeśli jest coraz ciemniejsza, możesz spodziewać się, że wkrótce odpadnie.

Laseroterapia to obecnie jedna z najczęściej stosowanych i jednocześnie najbardziej skutecznych metod usuwania kurzajek. Do usuwania zmian skórnych używa się wiązki zogniskowanego światła lasera – laser nie narusza jednak zdrowej tkanki. Około godziny przed zabiegiem pacjentowi na kurzajki nakleja się plaster ze środkiem znieczulającym. Czasem używa się także zastrzyków znieczulających. Zabieg usuwania kurzajek laserem jest praktycznie bezbolesny i trwa maksymalnie kilkanaście minut. Po zabiegu powstaje strup, który po kilku dniach sam odpadnie. Zdarza się, że zabieg laseroterapii trzeba powtórzyć po kilku tygodniach. Usuwanie kurzajek laserem może pozostawiać niewielkie blizny, jednak często po zabiegu nie ma żadnego śladu.

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek