Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA MOKOTÓW

Nasz gabinet na Mokotowie nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy na konsultacje do naszego specjalisty, który przyjmuje w gabinecie na Saskiej Kępie i Bielanach. Nasz specjalista podolog pomoże Ci skutecznie pozbyć się problemu z kurzajkami i brodawkami.

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

Usuwanie kurzajek Mokotów 

Odparowanie kurzajek laserem chirurgicznym to obecnie jedna z najbardziej skutecznych metod pozbycia się nieestetycznych brodawek. Usuwanie kurzajek laserem zwykle prowadzi do pełnego wyleczenia, choć czasem zdarza się, że jest konieczność powtórzenia zabiegu po kilku tygodniach. Zabieg jest bezbolesny i bezkrwawy. Jak przebiega i jakie są jego największe zalety?

Jak przebiega laserowe usuwanie kurzajek?

Laser CO2 to typowy laser medyczny, który każdego dnia używany jest w praktyce dermatochirurgicznej. Emituje on niewidoczną dla ludzkiego oka falę elektromagnetyczną o długości 10 600 nm, która absorbowana jest przez płyn wewnątrz- i zewnątrztkankowy. Nowoczesne lasery operują światłem impulsowym, dzięki czemu czas trwania impulsu skrócony został do milisekund. Sprawia to, że laseroterapia w niektórych przypadkach nawet nie zostawia blizny. Zabieg usuwania kurzajek laserem przebiega następująco.

  • Znieczulenie miejscowe – kurzajki często występują w miejscach dobrze ukrwionych, czasami stosuje się więc znieczulenie, aby pacjent, szczególnie, gdy jest to dziecko, nie wykonywał gwałtownych ruchów. Aby znieczulić pacjenta, wstrzykuje się śródskórnie lub podskórnie. Czasami stosuje się również znieczulające plastry. Większość zabiegów u dorosłych przeprowadza się jednak bez znieczulenia.
  • Usunięcie brodawki laserem poprzez odparowanie – energia światła lasera zamienia się w ciepło, a zakażona tkanka jest odparowywana. Odparowywana powierzchnia jest cały czas jałowa.
  • Gojenie rany i pielęgnacja – już następnego dnia po zabiegu rany po kurzajkach zaczynają pokrywać niewielkie brązowe strupki. Ranę można traktować normalnie – można ją myć i powinno się dezynfekować. Jeśli usuwane były głębsze brodawki, można spryskiwać ranki roztworem ze spirytusem. Małe ranki nie wymagają opatrunku, większe dobrze jest zabezpieczyć suchym jałowym gazikiem. Całkowite wyleczenie ranki trwa 1-4 tygodni. 

Usuwanie kurzajek Mokotów – jakie zalety ma laser?

Przede wszystkim, zabieg usuwania kurzajek laserem nie jest bolesny – o to najczęściej pytają pacjenci. Wszystko zależy od rozmiaru kurzajki – pozbywanie się mniejszych jest praktycznie nieodczuwalne. Głębsze kurzajki można przez zabiegiem znieczulić. Dodatkowo laser CO2 to maksymalna precyzja, dzięki czemu zabieg jest skuteczny i bardzo bezpieczny. Nie ma ryzyka infekcji czy zakażenia, ponieważ jest nieinwazyjny. Dzięki temu i proces gojenia trwa krócej. Zapraszamy do gabinetów Satin na konsultacje z naszymi podologami.

Zdecydowanie się z tym nie zgadzamy. Choć rzeczywiście część kurzajek znika samoistnie, może dojść do samozakażenia i przeniesienia kurzajek na inne części ciała. Poza tym cały czas jesteśmy nosicielami, mogącymi zarazić np. członków rodziny. Najbardziej narażeni na zakażenie wirusem HPV są młodzi ludzie, których układ immunologiczny nie jest w pełni przygotowany na ataki wirusów.  Dlatego brodawki należy usuwać i koniecznie konsultować się w tym celu ze specjalistą, aby zabieg przeprowadzić jak najwcześniej i jak najskuteczniej.

Koszt usunięcia kurzajki laserem nie zawsze jest taki sam. Wszystko zależy od tego, jak głęboko umiejscowiona jest kurzajka, jaka jest duża oraz w jakim miejscu na ciele się znajduje. Zdarza się też, że jeden zabieg obejmuje kilka brodawek. Ciężko jest podać uśredniony koszt usuwania kurzajek laserem, ale ceny usunięcia jednej zaczyna się od około 150 złotych. Każda kolejna usuwana podczas tego samego zabiegu to koszt około 30 złotych.

Kurzajki należą do łagodnych zmian skórnych i ryzyko zachorowania na raka z ich powodu na ciele jest minimalne. Brodawki wywoływane są przez wirusa HPV – jest aż 200 szczepów tego wirusa i zdecydowana większość z nich nie powoduje nowotworów. Istnieje jednak kilka typów wirusa, które określane są przez lekarzy jako zmiany wysokiego ryzyka – te odmiany mogą prowadzić do powstania nowotworu. Typy wirusa, które nie powodują raka, wywołują natomiast brodawki. Zawsze warto jednak odwiedzić dermatologa, aby poprawnie zdiagnozował Twój przypadek. Tylko specjalista może prawidłowo ocenić zagrożenie.

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek