Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA MOKOTÓW

Nasz gabinet na Mokotowie nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy na konsultacje do naszego specjalisty, który przyjmuje w gabinecie na Saskiej Kępie i Bielanach. Nasz specjalista podolog pomoże Ci skutecznie pozbyć się problemu z kurzajkami i brodawkami.

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

Usuwanie kurzajek Mokotów 

Odparowanie kurzajek laserem chirurgicznym to obecnie jedna z najbardziej skutecznych metod pozbycia się nieestetycznych brodawek. Usuwanie kurzajek laserem zwykle prowadzi do pełnego wyleczenia, choć czasem zdarza się, że jest konieczność powtórzenia zabiegu po kilku tygodniach. Zabieg jest bezbolesny i bezkrwawy. Jak przebiega i jakie są jego największe zalety?

Jak przebiega laserowe usuwanie kurzajek?

Laser CO2 to typowy laser medyczny, który każdego dnia używany jest w praktyce dermatochirurgicznej. Emituje on niewidoczną dla ludzkiego oka falę elektromagnetyczną o długości 10 600 nm, która absorbowana jest przez płyn wewnątrz- i zewnątrztkankowy. Nowoczesne lasery operują światłem impulsowym, dzięki czemu czas trwania impulsu skrócony został do milisekund. Sprawia to, że laseroterapia w niektórych przypadkach nawet nie zostawia blizny. Zabieg usuwania kurzajek laserem przebiega następująco.

  • Znieczulenie miejscowe – kurzajki często występują w miejscach dobrze ukrwionych, czasami stosuje się więc znieczulenie, aby pacjent, szczególnie, gdy jest to dziecko, nie wykonywał gwałtownych ruchów. Aby znieczulić pacjenta, wstrzykuje się śródskórnie lub podskórnie. Czasami stosuje się również znieczulające plastry. Większość zabiegów u dorosłych przeprowadza się jednak bez znieczulenia.
  • Usunięcie brodawki laserem poprzez odparowanie – energia światła lasera zamienia się w ciepło, a zakażona tkanka jest odparowywana. Odparowywana powierzchnia jest cały czas jałowa.
  • Gojenie rany i pielęgnacja – już następnego dnia po zabiegu rany po kurzajkach zaczynają pokrywać niewielkie brązowe strupki. Ranę można traktować normalnie – można ją myć i powinno się dezynfekować. Jeśli usuwane były głębsze brodawki, można spryskiwać ranki roztworem ze spirytusem. Małe ranki nie wymagają opatrunku, większe dobrze jest zabezpieczyć suchym jałowym gazikiem. Całkowite wyleczenie ranki trwa 1-4 tygodni. 

Usuwanie kurzajek Mokotów – jakie zalety ma laser?

Przede wszystkim, zabieg usuwania kurzajek laserem nie jest bolesny – o to najczęściej pytają pacjenci. Wszystko zależy od rozmiaru kurzajki – pozbywanie się mniejszych jest praktycznie nieodczuwalne. Głębsze kurzajki można przez zabiegiem znieczulić. Dodatkowo laser CO2 to maksymalna precyzja, dzięki czemu zabieg jest skuteczny i bardzo bezpieczny. Nie ma ryzyka infekcji czy zakażenia, ponieważ jest nieinwazyjny. Dzięki temu i proces gojenia trwa krócej. Zapraszamy do gabinetów Satin na konsultacje z naszymi podologami.

[sp_easyaccordion id="10705"]

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek

opinie o Satin