Zaznacz stronę

PLASTYKA WAŁÓW PAZNOKCIOWYCH

1800 zł za jeden palec,
każdy kolejny palec 1600 zł
każda wizyta opatrunkowa – 150 zł
Zabieg wymaga przedpłaty
1 h
  1. Zabieg poprzedzony konsultacją
  2. Bezpieczne i skuteczne metody leczenia
  3. Ścisła współpraca podologa i chirurga
umów wizytę

ponad 18 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

GDY PODOLOGIA ŁĄCZY SIŁY Z CHIRURGIĄ

Plastyka wałów paznokciowych jest zaliczana do tak zwanej chirurgii podologicznej. Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia chirurgii i podologii, opracowana została metoda, która w bezpieczny i skuteczny sposób pozwala raz na zawsze rozwiązać problem wrastających paznokci. W gabinetach Satin zabieg ten przeprowadzany jest zawsze przez chirurga, któremu towarzyszy doświadczony podolog.

PLASTYKA WAŁÓW PAZNOKCIOWYCH W SATIN KROK PO KROKU

Każdy zabieg plastyki wałów paznokciowych jest poprzedzony konsultacją – od tej zasady nie ma wyjątków. Podczas konsultacji przekazywane są szczegółowe zalecenia zarówno odnośnie przygotowania przed zabiegiem, jak i postępowania po plastyce wałów paznokciowych.
Sam zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego chirurga w asyście podologa. Plastyka wałów paznokciowych trwa około 1,5 h i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Po wycięciu wału paznokciowego, zakładane są szwy, które zdejmuje się po ok. 2 tygodniach, w zależności od przypadku od 10 do 20 dni. Po zabiegu możliwe jest odczuwanie bólu przez 2-5 dni.

PLASTYKA WAŁÓW PAZNOKCIOWYCH, CZYLI…

Plastyki wałów paznokciowych polega na chirurgicznym wycięciu wału paznokciowego. Zabieg obejmuje tylko tkanki miękkie. Chirurg usuwa nadmiar tkanek podskórnych, które niekorzystnie wpływają na kształt paznokcia i powodują jego ból oraz wrastanie. Podczas plastyki wałów paznokciowych nie ma ingerencji w struktury takie jak macierz czy łożysko paznokcia. Zabieg pozwala uzyskać bardzo dobry efekt estetyczny.

DLA KOGO PLASTYKA WAŁÓW PAZNOKCIOWYCH?

Plastyka wałów paznokciowych zalecana jest w przypadkach, gdy wrastanie paznokcia nie jest podyktowane problemami z samą płytką, tylko nadmiarem skóry wokół paznokci. Dzięki wycięciu nadmiaru tkanek podskórnych, płytka paznokciowa zostaje uwolniona, a tym samym jej wzrost przebiega prawidłowa i nie występują już negatywne objawy w postaci wrastania paznokci. Wskazaniami do zabiegu są zatem: nawracające wrastania paznokcia, stany zapalane w okolicy wałów paznokciowych czy wrastające paznokcie z towarzyszącymi dolegliwościami bólowym.

KOMPLEKSOWA OPIEKA

Zabieg plastyki wałów paznokciowych kończy się założeniem szwów i opatrunkiem. Po 2 dniach następuje wizyta, na której zmieniany jest opatrunek i udzielane są wskazówki odnośnie samodzielnego wykonania opatrunku. Po około 2 tygodniach (od 10 do 20 dni) ściąga się szwy. Po wykonaniu plastyki wałów paznokciowych zalecana jest regularna profilaktyka podologiczna.

Mam wrastający paznokieć, męczę się z nim już od 3 lat. Miałam jakieś klamry zakładane u mnie w Kutnie, przez chwilę było lepiej, ale problem powrócił. Moje paznokcie nie są tak bardzo krzywe, ale dookoła nich mam dużo skóry i przy każdym urazie męczę się ze stanami zapalnymi z ropą. Czy jest jakiś sposób żeby pozbyć się mojego problemu na zawsze? Monika 32 lata, Kutno
W przypadkach kiedy terapie zachowawcze nie spełniają oczekiwań pacjenta lub stan chorobowy przy wrastaniu paznokci jest bardzo zaawansowany możliwe jest wykonanie w naszych gabinetach zabiegu plastyki wałów paznokciowych. Nasz autorska metoda jest wynikiem wielu lat szkoleń, obserwacji i dążenia do poprawy komfortu życia naszych pacjentów.
Jej głównym założeniem jest brak inwazyjnego działania w obrębie tkanek paznokciotwórczych, jedynie korekta w obrębie skóry i innych tkanek miękkich. Pacjenci po zabiegach przeprowadzonych przez nasz zespół doceniają kompleksową opiekę i realnie szybki powrót do pełnej sprawności. Szczególną dumą napawa nas docenienie przez pacjentów wizualnych efektów naszych działań. Konsultacje kwalifikujące do zabiegu plastyki wałów paznokciowych oraz same zabiegi wykonywane są zawsze przez zespół w którego skład wchodzą specjaliści – podolog Andrzej Piotrowski oraz chirurg Łukasz Jarosz. Dzięki temu terapie zaplanowane są w najdrobniejszych szczegółach, uwzględniając m.in. indywidualną biomechanikę, typ skóry, anatomię oraz uprawiane sporty czy też ulubiony rodzaj obuwia. Nasze zabiegi umożliwiają pozbycie się problemu na zawsze, wskaźnik satysfakcji wśród pacjentów po zabiegach plastyki wałów okołopaznokciowych wynosi blisko 100%. Zapraszamy na konsultację chirurgiczno-podologiczną, podczas której dowie się Pani jakie są możliwości wykonania takiego zabiegu w Pani przypadku, jak się przygotować do samego zabiegu oraz jak wygląda rekonwalescencja.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Zmagam się z problemem wrastającego paznokcia, ale wciąż nie mogę wyleczyć infekcji bakteryjnej. Czy jest to przeciwwskazanie do zabiegu?
Zabieg plastyki wałów paznokciowych jak najbardziej można wykonać w przypadku zakażenia bakteryjnego przy wrastaniu paznokcia. Sam zabieg uwalnia brzegi paznokcia pozwalając mu docelowo na swobodny wzrost likwidując przy tym miejsca konfliktu z tkankami miękkimi. W przypadku zabiegów plastyki wałów paznokciowych przepisywany jest antybiotyk dobrany przez lekarza specjalistę chirurga indywidualnie do pacjenta.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Kiedyś byłam już u chirurga z wrastającym paznokciem, ale problem powrócił po roku. Czy jest szansa definitywnie pozbyć się problemu?
Jak dotąd zabiegi plastyki wałów paznokciowych i ogólnie chirurgii w obrębie aparatu paznokciowego cechuje stuprocentowa skuteczność.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Mam problem z wrastaniem paznokci w paluchach na obu stopach. Zdiagnozowano przerost wałów paznokciowych. Jestem zdecydowana na zabieg plastyki. Proszę powiedzieć - lepiej jest robić pojedynczo czy oba palce jednocześnie?
Korzyści wynikające z przeprowadzenia zabiegu od razu na dwóch palcach to m.in. konieczność brania leków przeciwbólowych i antybiotyków tylko raz a nie dwa razy, oraz oszczędność. Jeśli na jednej wizycie wykonywany jest zabieg na więcej niż jednym palcu, to koszt wykonania całości jest znacznie niższy.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Dzień dobry, mam problem z wrastającym paznokciem, boli mnie i chciałabym się pozbyć bólu, ale obecnie jestem w ciąży. Czy możliwe jest wykonanie zabiegu plastyki wałów paznokciowych w ciąży? Anita
Zabieg plastyki wałów paznokciowych wiąże się z przyjmowaniem leków przeciwbólowych, a często również antybiotyków, w związku z czym nie jest rekomendowany u osób ciężarnych. W takim przypadku rekomendujemy terapie zachowawcze (podcinanie, klamry, etc) przeprowadzone przez doświadczonych podologów z zespołu Satin Podologia.
Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog
Dzień dobry, jestem zdecydowany na przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego na wrastające paznokcie, ale problemem jest moje uczulenie na niektóre antybiotyki. Czy mimo to można wykonać plastykę wałów paznokciowych? Krzysztof
Specjalista chirurg po konsultacji z Pacjentem podejmuje decyzję odnośnie postępowania pozabiegowego, w tym czy i jakie leki mogą być przez Pacjenta przyjmowane. W przypadku alergii na niektóre leki można je zastąpić innymi, na które Pacjent nie ma uczulenia.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Czy zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych wykonuje się pod narkozą, czy w znieczuleniu dolędźwiowym?
Plastyka wałów okołopaznokciowych wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Znieczulony jest tylko palec poddawany zabiegowi. Dzięki takiemu znieczuleniu zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Jak szybko wrócę do pełnej sprawności po zabiegu plastyki walów okołopaznokciowych?
Proces gojenia rany po zabiegu jest osobniczy, szwy ściągane są po około 10-14 dniach, pełne wygojenie to średnio 2-3 miesiące. Kilka dni po zabiegu większość pacjentów funkcjonuje normalnie, tzn. można np. chodzić, prowadzić samochód. Kilku tygodni potrzeba na powrót do uprawiania sportów. W trakcie gojenia nie rekomenduję korzystania z basenów, sauny itp. obiektów, jak również wyjazdów na wakacje, pieszych wycieczek itp.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Dzień dobry, czy mogę umówić się od razu na zabieg plastyki wałów? Czy konsultacja jest konieczna przed zabiegiem?
Dzień dobry, konsultacja podologiczno-chirurgiczna jest konieczna – podczas konsultacji następuje klasyfikacja do zabiegu, chirurg także tłumaczy jak będzie wyglądał sam zabieg i proces gojenia.

Izabela Zych
koordynator gabinetu

Czy po zabiegu plastyki mogę prowadzić samochód?
Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, więc podczas jego trwania i chwilę po zabiegu nie czuć bólu, natomiast jako że przecinane są powłoki skórne, to normą są dosyć silne dolegliwości bólowe występujące po zabiegu. Pacjentom zalecamy silne leki przeciwbólowe, często na receptę, po których niewskazane jest prowadzenie auta. Sugerujemy powrót do domu z kimś kto będzie prowadził samochód lub jazdę taksówką.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Jak mam dbać o higienę w domu po zabiegu plastyki wałów paznokciowych?
Dokładna instrukcja jest wysyłana mailem przed zabiegiem. Pierwsza wymiana opatrunków zazwyczaj odbywa się w gabinecie pod kontrolą lekarza lub podologa i wtedy też omawiane jest dalsze postępowanie z raną. Zalecane jest mycie mydłem pod bieżącą wodą i codzienna wymiana opatrunków aktywnych.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Kto musi podpisać zgodę na zabieg w przypadku dziecka 17lat?
W przypadku osób małoletnich 16-18 lat niezbędna jest zgoda rodzica/opiekuna prawnego i dziecka którego zabieg dotyczy. W każdym polu powinny znaleźć się dwa podpisy.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Czy przy plastyce wałów paznokciowych stosowane są szwy rozpuszczalne?
Nie, przy plastyce wałów stosujemy szwy nieresorbowalne. Pozwala to na osiągnięcie optymalnego rezultatu pozabiegowego.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Czy po zabiegu mogę kąpać się w morzu?
Do czasu pełnego wygojenia (minimum 2 tygodnie – do zdjęcia szwów) zalecane jest wykonywanie jedynie zabiegów higienicznych wskazanych przez zespół Satin podologia. Kąpiele w akwenach wodnych lub inne niewskazane aktywności mogą bardzo negatywnie wpłynąć na procesy gojenia, a co za tym idzie całkowicie zepsuć oczekiwany rezultat zabiegu. Należy ściśle trzymać się zaleceń lekarza.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

W jaki sposób dbać o higienę po zabiegu plastyki wałów paznokciowych?
Po pierwszej kontroli i zmianie opatrunków w gabinecie należy postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty. Wskazane jest mycie palca pod bieżącą wodą, najlepiej za pomocą preparatów o odpowiednim pH. Po prysznicu spray na rany, opatrunek aktywny, gazik i bandaż. Procedurę należy powtarzać codziennie.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Mój syn ma problem z wrastającym paznokciem i jedzie na obóz sportowy za 2 tygodnie. Chciałabym zrobić zabieg przed wyjazdem. Czy jest to wskazane?
Czas gojenia ran po zabiegu jest indywidualny. Zazwyczaj jest to 2-5 tygodni. Po 2 tygodniach od zabiegu zdejmowane są szwy. Nie mamy pewności jak będzie przebiegało gojenie u syna i czy będzie można bezpiecznie puścić go na obóz.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Dzień dobry, mam pytanie w sprawie 13 letniego syna. Od 2 lat leczymy się na wrastające paznokcie. Widziałam na Państwa stronie informację o plastyce wałów paznokciowych. Czy przeprowadzacie Państwo takie zabiegi u dzieci? Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Dzieci w wieku 13-17 lat stanowią dosyć dużą grupę pacjentów u których wykonujemy plastykę wałów paznokciowych. Zabieg możemy przeprowadzić u pacjenta, który rozumie na czym on polega, godzi się na znieczulenie i wie, że bezpośrednią konsekwencją zabiegu jest dosyć duża bolesność (oczywiście włączone jest leczenie przeciwbólowe). Dziecko musi wiedzieć na czym polega cała procedura i jaki jest jej przebieg oraz cel. Pacjent musi mieć świadomość tego, jak ważna będzie pielęgnacja ran po zabiegu i utrzymanie higieny. W większości przypadków młode osoby przy respektowaniu procedur pozabiegowych bardzo szybko wracają do pełnej sprawności. Zabieg traktujemy jako ostateczny, jak wskazują nasze doświadczenia ryzyko nawrotu jest minimalne.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Już kiedyś miałam zabieg chirurgiczny na paznokciu kiedy wrastał, było ok, ale od około roku zaczął wyrastać mi z boku dziwny ostry paznokieć i chce wbijać się w skórę. Póki co wycinam go, ale chciałabym go trwale usunąć.
Z opisu wynika, że nie wszystkie komórki macierzy w miejscu zabiegu zostały trwale usunięte. Zorganizowały się prawdopodobnie za blizną i zaczęły produkować rozszczepiony od reszty płytki ostry fragment. W Pani przypadku niezbędna będzie rewizja palca i ustalenie jaki zakres zabiegu będzie optymalny. Zazwyczaj rekomendujemy pełną ablację macierzy zdegenerowanego fragmentu i dokładne wyłyżeczkowanie zbędnych tkanek Zabieg odbywa się w miejscowym znieczuleniu, zakładane są szwy które zazwyczaj po 2 tygodniach zdejmujemy podczas wizyty kontrolnej.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

opinie o Satin