Zaznacz stronę

PĘKAJĄCE PIĘTY

od 250 zł
od 30 do 50 minut
  1. Znaczne spłycenie pęknięć
  2. Zauważalne efekty już po pierwszej wizycie
  3. Indywidualny dobór preparatów pielęgnacyjnych

umów wizytę  umów e-wizytę

ponad 18 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

PRZYCZYNY POWSTAWANIA

  • zbyt duże nawarstwienie się twardego, suchego naskórka w okolicy pięt
  • deformacje ortopedyczne, nieprawidłowe przetaczanie stopy
  • zbyt duże obciążenie stóp (problem częściej występuje u osób otyłych)
  • nieodpowiednie nawilżenie skóry – suchy, nieelastyczny naskórek o wiele szybciej ulega  pęknięciom
  • zła pielęgnacji w domu, stosowanie niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji stóp
  • złe obuwie
  • łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, rogowiec
  • zakażenia grzybicze, alergie
  • zmiany endokrynologiczne, choroby metaboliczne

Przyczyna może również leżeć w genach. Takich przypadków jest jednak zdecydowanie mniej i dotyczą głównie osób starszych, które przyjmują duże dawki leków oraz osób cierpiących na reumatyzm czy choroby złuszczające naskórek.

SPRAWDŹ EFEKTY LECZENIA W NASZYCH GABINETACH

DEFINICJA

Pękające pięty są problem najczęściej związanym bezpośrednio z przesuszeniem skóry. Mimo, że przyczyn ich powstawania jest wiele, łączącym je elementem jest brak lub niewłaściwa pielęgnacja stóp, w wyniku czego skóra traci elastyczność. Wyróżniamy pęknięcia wilgotne i suche. Pierwsze związane są z potliwością lub nadpotliwością stóp. Natomiast drugie, zdecydowanie częstsze, są nierozerwanie związanie z nadmiernie suchą skórą. Pęknięcia, jako rany, mogą być bramą dla zakażeń grzybiczych, bakteryjnych oraz wirusowych.

KIEDY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PODOLOGA?

Jeśli zabiegi, które możesz wykonywać samodzielnie w domu takie jak: ścieranie naskórka, peeling, nawilżanie skóry nie pomagają, dobrze skonsultować się z podologiem. Nieleczone, zaniedbane, spękane pięty mogą prowadzić do powstania stanów zapalnych oraz zakażeń. Nie wolno bagatelizować tego problemu. Pamiętajmy, że im wcześniej zgłosimy się z problemem do podologa, tym szybsza i mniej uciążliwa będzie sama terapia.

SPOSOBY LECZENIA PĘKAJĄCYCH PIĘT

Podczas leczenia pękających pięt podolog zajmuje się głównie wyrównaniem krawędzi pęknięć i nałożeniem odpowiednich preparatów czy odciążeń. Należy pamiętać, że w przypadku problemu pękających pięt istotną rolę pełni pielęgnacja domowa oraz profilaktyka. Ważną rolę odgrywa stosowanie się do specjalistycznych zaleceń w kontekście odpowiedniego obuwia, wkładek ortopedycznych czy skarpet z naturalnych materiałów. Jeśli mamy do czynienie z pękającymi piętami, które krwawią i są bolesne, podolog prowadzi leczenie z użyciem odpowiednich opatrunków. W niektórych przypadkach zalecane jest skierowanie do specjalisty.

DOBRZE WIEDZIEĆ, WARTO STOSOWAĆ

Często już nawet sama konsultacja pomaga w rozwiązaniu problemu. Odpowiednia ocena stanu stopy, dopasowanie preparatów do struktury Twojego naskórka czy zabiegi pielęgnacyjne pomogą Ci uzyskać upragniony efekt i pozbyć się tej przypadłości. Podstawowe rady naszych podologów dla pacjentów z tym problemem to: spożywanie odpowiedniej ilości wody, noszenie obuwia oraz skarpetek z naturalnych surowców, codzienna higiena oraz pielęgnacja odpowiednio dopasowanym preparatem.

 

Porady

naszych specjalistów

Opinie

naszych pacjentów
Już pierwsza wizyta przyniosła znaczną ulgę! Dziękuję
Wiesława

Od ponad roku jestem pacjentem Satin, regularne wizyty i stosowanie się do zaleceń znacznie podniosły mój komfort życia. Zdecydowanie polecam ten gabinet.
Tadeusz

Mam problem z pękającymi piętami, czasami skóra tak pęka, że nie mogę chodzić a na skarpetkach, na pietach, widać ślady krwi. Problem miałem od zawsze, ale ostatnio złapałem parę kilo i jest dramat. Smaruje różnymi kremami, byłem u dermatologa i nic lepiej. Proszę o pomoc.
Panie Wojciechu,
Nie pozostaje nic innego jak zaprosić Pana do naszego gabinetu w celu opracowania Pańskich podeszew i ewentualnych rozpadlin. W trakcie wizyty usuniemy namiar zrogowaciałego naskórka, zabezpieczymy rozpadliny opatrunkami i wykonamy odciążeniu redukujące bolesność przy chodzeniu. W razie konieczności możemy wykonać dla Pana wkładki, pomożemy też w doborze odpowiedniego obuwia.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Moja babcia na piętach ma bardzo twardą i grubą skórę, która jej pęka. Czasami, szczególnie latem, pięty tak jej pękają, że ma rany. Bardzo się o nią martwię, bo babcia od dawna choruje na cukrzycę. W lato, kiedy na stopach pojawiają się rany babcia ma duże trudności z poruszaniem się i zakładaniem opatrunków. Czy leczycie Państwo takie przypadki? Jak mogę pomóc babci? Z góry dziękuję za odpowiedź. Anna
W naszych gabinetach od dawna zajmujemy się leczeniem pęknięć skóry na piętach. Z Pani opisu wynika, że uszkodzenia skóry związane są z występowaniem zbyt grubej i mało elastycznej warstwy naskórka. W takich przypadkach podolog usuwa pogrubiały naskórek oraz spłyca i wyrównuje brzegi pęknięć, co pozwala na szybsze ich gojenie. Jeśli pęknięcia są głębokie, to powstałe rany są dokładnie odkażane i zabezpieczane opatrunkiem. W niektórych przypadkach podolog aplikuje na piętę specjalistyczne odciążenie, które zmniejsza dolegliwości bólowe jak również przyspiesza proces gojenia się zmian. Pacjent dostaje zalecenia odnośnie pielęgnacji domowej oraz doboru odpowiedniego obuwia. Większość zalecanych przez podologa produktów jest dostępnych bezpośrednio w naszych gabinetach. Serdecznie zapraszamy na pierwszą wizytę w celu ustalenia planu terapii.

Izabela Jaszczur-Janus
specjalista-podolog

Od wielu lat w czasie lata mam problem z piętami, które mi pękają. Nie wygląda to estetycznie szczególnie kiedy chodzę w japonkach lub sandałkach bo w miejsce pęknięć dostaje się brud. Czy jest na to jakiś sposób? Czy możecie mi Państwo jakoś pomóc?
W naszych gabinetach od wielu lat pomagamy osobom borykającym się z problemem pękających pięt. Często zmiany na skórze stóp są wynikiem złej pielęgnacji domowej, źle dobranego obuwia bądź powikłań w przebiegu chorób ogólnoustrojowych. Na pierwszej wizycie podologicznej ważne jest zatem ustalenie przyczyny powstawania zmian i edukacja w zakresie pielęgnacji domowej. Podolog również spłyca pęknięcia i usuwa pogrubiały naskórek dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna co przyspiesza proces gojenia i zapobiega powstawaniu nowych zmian. Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów w celu ustalenia przyczyny zmian i wdrożenia skutecznej terapii.

Izabela Jaszczur-Janus
specjalista-podolog

Bardzo pękają mi pięty, do krwi i bardzo bolą. Ścieram codziennie tarką, ale to nie pomaga. Co mogę zrobić, aby przestały pękać?
Przede wszystkim, proszę nie ścierać pięt tarką, pumeksem itp. Zapraszam na konsultację do gabinetu, aby zdiagnozować problem, znaleźć jego przyczynę oraz dobrać odpowiednią terapię oraz omówić pielęgnację domową.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Od kilku lat borykam się z problemem pękających pięt, naskórek jest bardzo gruby i pęka. Nie boli ale wygląda bardzo nieestetycznie. Smaruje dwa razy dziennie bardzo tłustym kremem i nie pomaga.
W pierwszej kolejności, należy pozbyć się nadmiaru warstwy rogowej naskórka, w przeciwnym razie składniki aktywne kremu nie będą się wchłaniały odpowiednio głęboko i nie zadziałają. Następnie, należy dobrać odpowiedni preparat do codziennej pielęgnacji, tłuste kremy do stóp, często nie przynoszą pożądanych efektów. Na wizycie w naszym gabinecie, zadbamy o prawidłowe zdjęcie nadmiaru naskórka z pięt oraz dobierzemy odpowiedni do Pani skóry stóp preparat.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Dzień dobry, mam ogromny problem z suchością i pękaniem pięt, co mogę zrobić żeby poprawić ich kondycję? Łukasz
Suchość pięt często wiąże się nie tylko z defektem wizualnym, ale również z homeostaza całego organizmu i biomechaniką stopy. Bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja stóp z pękającymi piętami. W gabinecie podolog udzieli wszelkich informacji dotyczących problemu jak również opracuje pęknięcia, i przedstawi plan terapii.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Mam strasznie bolące pęknięcia na piętach przeszkadzają mi w chodzeniu i funkcjonowaniu, nie wspomnę o tym, że nie ma opcji pokazania stop w odkrytych butach. Pomocy! Ania
Zapraszamy do gabinetu gdzie podolog najpierw opracuje bolesne pęknięcia, zrobi opatrunki i zastosuje odpowiednie odciążenia. Dodatkowo kompleksowo zdiagnozuje problem biorąc pod uwagę wszystkie aspekty i kierując się tym dostosuje odpowiednie preparaty do pielęgnacji.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Jaka jest różnica miedzy pękającymi piętami a zrogowaceniami?
Zrogowacenia naskórka i pękające pięty są jednymi z częstszych powodów wizyt w gabinecie podologicznym i dolegliwości występujących u pacjentów. Zrogowacenia skóry objawiają się suchością, szorstkością i łuszczeniem naskórka. Skóra jest też mniej elastyczna. W przypadku nadmiernego nagromadzenia się zrogowaceń skóry, mogą pojawiać się modzele, odciski czy pękające pięty.
Pękające pięty są to linijne ubytki naskórka w obrębie pięt widoczne na powierzchni skóry, które występują na tle nadmiernej suchości i zrogowaceń skóry. Niekiedy zmiany te mogą być głębokie i bolesne.
Przyczyną obu problemów mogą być: nadmierna suchość skóry i obciążenia, nieprawidłowa pielęgnacja skóry stóp, źle dobrane obuwie czy też choroby pierwotne takie jak atopowe zapalenie skóry czy zaburzenia pracy tarczycy. Zapraszam na konsultację, na której ocenię zmiany skóry i zaproponuję indywidualną terapię skóry.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Proszę o pomoc – mam pięty pokryte zgrubiałą skórą, która pęka. Próbowałam moczyć je w wodzie z dodatkiem oliwy z oliwek i myła, ścierać z użyciem pumeksu i tarki, ale nic nie pomaga. Co robić?
W przypadku nadmiernych zrogowaceń pielęgnacja preparatami powierzchownymi czy ścieranie może nie być wystarczająca do usunięcia zmienionego naskórka. Najskuteczniejszym sposobem jest opracowanie skóry w gabinecie podologicznym, gdzie w bezpieczny i kontrolowany sposób usuwa się jej nadmiar i zabezpiecza preparatami o działaniu złuszczającym i regenerującym.
Zapraszam na konsultację, na której ocenię zmiany skóry i zaproponuję indywidualną terapię skóry.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Dzień dobry, mam problem z suchością skóry, stosuje kosmetyki z dużą ilością mocznika, ale mam wrażenie, że skóra jest w jeszcze gorszym stanie niż przed smarowaniem, zaczęła się łuszczyć i okropnie wygląda. Czy da się coś z tym zrobić? Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle. Elwira, Piaseczno
Pani Elwiro, w domowej pielęgnacji oprócz samego kremowania stóp jest bardzo ważne odpowiednie dobranie preparatu do typu skóry. Bardzo możliwe, że używa Pani zbyt wysokiego stężenia mocznika, bądź nakłada Pani preparat w nieodpowiedni sposób. Warto w takiej sytuacji skorzystać z konsultacji podologa, który dokładnie określi typ skóry i dobierze odpowiednie preparaty, dzięki czemu pielęgnacja domowa stanie się przyjemnością.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Witam, ciągle pękają mi pięty, szczególnie zimą, nawet po zabiegach w gabinecie, już nie wiem zupełnie czy wszystko jest w porządku z moim organizmem. Bardzo proszę o radę. Katarzyna W.
W okresie zimowym, wiele osób zmaga się z pękającymi piętami. Wiąże się to ze wzmożonym ogrzewaniem, suchym powietrzem oraz brakiem odpowiedniej pielęgnacji i inne. Warto wybrać się do podologa, który przeprowadzi obszerny wywiad, dzięki czemu będzie można określić podłoże pęknięć, opracować je i przygotować pod pielęgnację domową. W okresie grzewczym istotne jest częste nawilżanie stóp, o których nie zawsze zimą pamiętamy, przez to, że ukryte są w zamkniętym obuwiu.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Jak sobie poradzić z pękającymi piętami?
Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja, z której przeszkoli nas podolog. Dobranie odpowiedniego preparatu do stosowania na podeszwy oraz regularne opracowywanie pięt- to dwa bardzo ważne etapy, które są w stanie przywrócić ciągłość naskórka gdzie występowały problemy. Należy pamiętać, że pęknięcia mogą powodować powstawanie bolesnych i krwawych ran, które stanowią wrota zakażenia.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Zauważyłam ze po lecie bardziej pękają mi piety, proszę o pomoc.
Suche powietrze, wysoka temperatura, piasek, długie namaczanie stóp w morzu czy basenie, będą powodować przesuszanie skóry stóp. Skóra na skutek działania wyżej wymienionych czynników traci swoją elastyczność i jest bardziej skłonna do pęknięć. Dodatkowo odkryte obuwie typu klapki czy sandały będę odbijały krawędź piety co również będzie przyczyniało się do pęknięć i narastania zrogowaceń. Odpowiednio dobrane zabiegi i preparaty, pomogą wpłynąć na poprawę stanu skóry stóp.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Mój problem trwa od 10 lat i polega na tym, że pękają mi pięty tylko w dwóch miejscach, tak jak by tam gdzie odkłada się dużo twardej skóry, te miejsca są jakieś nietypowe, pagórkowate i nie da się tego dobrze usunąć pumeksem. Zauważyłam że w przeciągu tych 10 lat to się mocno rozwinęło. Alicja, Warszawa
Z opisu wynika, że zmaga się Pani z niezróżnicowaną do tej pory hiperkeratozą. Problem może być w Pani przypadku mocniej złożony niż się wydaje. Czasami w gabinecie pojawiają się pacjenci z pękającymi piętami, po czym okazuje się, że nie było do tej pory trafnie postawionej diagnozy. W niektórych przypadkach wieże się to nawet z infekcją wirusową tych miejsc. Aby prawidłowo ocenić stan i zaproponować leczenie zapraszamy do naszego gabinetu.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Mam suchą skórę przez co pękają mi pięty i zahaczam nimi o pościel. Da się coś z tym zrobić? Wizyty u kosmetyczki nic nie dają. Kasia W.
Myślę, że oprócz prawidłowego opracowania podeszwy, które jest przygotowaniem do pielęgnacji domowej koniecznie należy dobrać odpowiednie preparaty do regeneracji skóry stóp. Zapraszam do gabinetu, gdzie kompleksowo zaopiekujemy się Pani stopami.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Jakie są przyczyny pękających pięt?
Przyczyny pękających pięt są związane najczęściej z niewłaściwymi nawykami pielęgnacyjnymi lub doborem butów. Nadmierne ścieranie naskórka tarką, stosowanie preparatów z wysokim stężeniem mocznika (powyżej 30%) lub innych środków złuszczających powoduje szybsze narastanie naskórka, a w konsekwencji pękanie nieelastycznej i suchej skóry. Buty, których wkładka jest za wąska lub zapiętek ociera o skórę również może nasilić problem rogowacenia i pękania skóry. Innymi przyczynami pękania pięt są np.: nadwaga, niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, atopowe zapalenie skóry, cukrzyca.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Jak zabezpieczyć pięty przed pękaniem? Czy są jakieś wkładki?
Do zabezpieczenia pięt przed pękaniem można zastosować kilka rozwiązań. Pierwszym powinno być zweryfikowanie obuwia pod kątem odpowiedniej szerokości w obrębie pięty, elastyczności zapiętki oraz obcasa buta (2-5cm zapewni amortyzację pięty). Innymi rozwiązaniami są podpiętki, częściowe wkładki pod pięty lub silikonowe nakładki, które zakłada się pod skarpetkę. Zapraszam do gabinetu, chętnie doradzę jakie działania możemy podjąć, aby pozbyć się problemu.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Jestem 27. tygodniu ciąży i zauważyłam, że moje pięty są pogrubiałe i popękane. Jak mogę o nie zadbać, by nie zaszkodzić dziecku?
Zmiany hormonalne jakie zachodzą w trakcie ciąży, a także zwiększone obciążenie stóp i ograniczenie w możliwościach samopielegnacji mogą być jedną z przyczyn pękania pięt. Jeżeli pęknięciom i przesuszeniu skóry towarzyszy dyskomfort lub ból zapraszam na wizytę, na której skóra zostanie bezpiecznie opracowana i na której zaproponuję preparaty do codziennej pielęgnacji.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Czy są sposoby na ochronę pięty w bucie by ograniczyć i pękanie?
Do zabezpieczenia stopy przed pękaniem można wykorzystać szereg dostępnych na rynku odciążeń wykonanych z różnych materiałów (skóra, silikon, pianka poliuretanowa). W zależności od potrzeb można wybrać podpiętki, wkładki częściowe lub zapiętki. Ich celem jest zredukowanie lub pochłanianie nadmiernych przeciążeń. Należy też zadbać o obuwie: grubsza podeszwa buta izoluje piętę od podłoża, a fizjologiczny obcas 2-5cm odciąży obszar w trakcie chodzenia.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Stosuje tarkę do pięt codziennie a one dalej pękają? Co robić?
Zbyt częste stosowanie tarki do pięt wzmaga ich pękanie. Przegrzewanie nadmierne skóry za pomocą tarki, powoduje szybsze narastanie twardej i pękającej skóry. Cykl odbudowy naskórka trwa około 28 dni, dlatego usuwanie nadmiernych zrogowaceń nie powinno się odbywać zbyt często, z praktyki wynika że odpowiedni czas to raz w miesiącu. Ważne jest aby stosować odpowiedni preparaty do pielęgnacji, które będą sprawiać ze skóra staje się bardziej elastyczna.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

W okresie letnim bardziej pękają mi pięty, jaka może być przyczyna?
Latem nosimy odkryte obuwie, gdzie nasza skóra ma kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. Wysoka temperatura i niska wilgotność powietrza może wzmagać przesuszanie skóry. Dodatkowo obuwie typu: sandały, klapki obijają stale krawędzie pięt co powoduje urazy mechaniczne, które powodują nadmierne twardnienie naskórka a w konsekwencji pękanie.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Dlaczego, pomimo smarowania stóp różnymi kremami, skóra na piętach łuszczy się i pęka?
Pękający naskórek w obrębie stóp, zwłaszcza na piętach, jest uciążliwym problemem, zdarza się nie raz, że bolesnym. Jeżeli naskórek ma tendencje do złuszczania i pękania może to wynikać zarówno z chorób współistniejących, a szczególnie problemów z tarczycą czy cukrzycą, a jak i z nieprawidłowej pielęgnacji i nadmiernego ścierania naskórka. Źle dobrane preparaty do codziennej pielęgnacji, zwłaszcza te zawierające duże ilości mocznika i bardzo tłuste, mogą nasilać problem. Aby dobrać odpowiedni produkt i otrzymać wskazówki co do prawidłowej pielęgnacji tak problematycznej skory, warto skonsultować się ze specjalistą podologiem.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

W jaki sposób leczy się pękające pięty, zwłaszcza takie, które pękają boleśnie?
Postępowanie podologiczne zależy od przypadku, natomiast przede wszystkim takie podeszwy stóp i pięty należy odpowiednio opracować w gabinecie. Najczęściej jest to usunięcie nadmiernych zrogowaceń oraz delikatne oczyszczenie pęknięć, następnie są nakładane preparaty mające na celu szybkie „zamknięcie” naskórka w bolesnych miejscach. Jeżeli jest taka potrzeba, robione jest odciążenie. Na wizycie dobiera się również odpowiedni preparat do codziennej pielęgnacji domowej. Najczęściej wymagane jest kilka wizyt w gabinecie aby pozbyć się problemu oraz stosowanie się do zaleceń podologa w domu.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

Dzień dobry, jestem alpinistą, ale ostatnio zacząłem trenować kickboxing i okropnie zaczęły mi pękać pięty. Jestem szczupły, wydaje się lekki, dbam o higienę, kremuję stopy, a pomimo to pęknięcia są bardzo bolesne i się długo goją. Trenuję 5x w tyg., nie mam możliwości odłożenia treningów- przygotowuję się do zawodów. Nie jestem z Warszawy, ale jak będzie potrzeba i rozwiązanie mojego problemu jestem gotów przyjeżdżać na spotkania do Państwa gabinetów.
Intensywne eksploatowanie stóp bardzo często powoduje powstawanie dolegliwości w miejscach, w których wcześniej ich nie było. Skóra na stopach różni się od skóry na innych częściach ciała, zatem potrzebuje zupełnie innej pielęgnacji. Pęknięcia na stopach pojawiają się przy działaniu dwóch sił na dane miejsce: tarcia i ucisku. Do naszych gabinetów często trafiają sportowcy, którzy nie mają czasu na regenerację bolesnych miejsc. W takich sytuacjach podolodzy przygotowują odciążenia i opatrunki, które przyśpieszą gojenie i regenerację. Przed wykonaniem indywidualnych odciążeń, podolog zawsze opracowuje podeszwy stóp, pomagając sportowcom jak najszybciej wrócić do treningów.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Witam, ostatnio byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu pięt i ona zauważyła jakieś "przerosty na piętach" i mówiła, że to kurzajki. Pięty bolą i pękają również w tych okolicach. Nie wiem gdzie mam z tym się udać, moja kosmetyczka powiedziała, że rezygnuje z dalszego oczyszczania, bo nie radzi już sobie. Czy wy jesteście w stanie postawić diagnozę mojego problemu?
W miejscach ucisku skór często się przebudowuje i zmienia swoją strukturę. Czasami działając keratolitycznie niszczy się wierzchnie warstwy skóry, dochodząc do warstwy brodawkowatej. Osoba, która nie ma doświadczenia może nie rozpoznać zmiany patologicznej od zmiany biomechanicznej, dlatego też konieczne jest postawienie prawidłowej diagnozy w celu określenia konkretnej terapii. Do tego potrzebny jest pełny wywiad, często zmiana noszonego obuwia, odpowiedni dobór preparatów i regularne wizyty w gabinecie podologicznym. Ustalenie dobrego planu terapii pomoże osiągnąć oczekiwany rezultat i pozbyć się problemu.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Czy przy terapii pękających pięt muszę stosować dodatkowe preparaty, poza smarowaniem nawilżającym kremem?
W zależności od rodzaju problemu i głębokości pęknięć naskórka na piętach, podolog zaleca odpowiednie preparaty pielęgnacyjne do domu. Kremy czy pianki o właściwościach nawilżających są bardzo istotne w codziennej pielęgnacji, natomiast w przypadku głębszych i bolesnych pęknięć, należy stosować specyfiki, mające na celu także natłuścić skórę oraz zaleczyć niewielkie rany, m.in. są to produkty na bazie propolisu, colostrum, kwasu hialuronowego, czy srebra. Częstotliwość stosowania preparatów zaleca podolog prowadzący terapię. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą podologiem.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

Moim problemem są duże zrogowacenia na całych stopach, zwłaszcza na piętach, dodatkowo na całej powierzchni skóry są takie dziwne dziurki, ponadto mam dużą nadpotliwość stóp i nieprzyjemny zapach. Czy z takim problemem mogę zgłosić się do podologa, czy raczej potrzebny jest dermatolog?
Objawy wskazują na to, że najprawdopodobniej mamy u Pana do czynienia z tzw. keratolizą dziobatą. O tym schorzeniu świadczą zrogowacenia z wgłębieniami, jak Pan to określił z dziurkami w skórze, w towarzystwie nadpotliwości i nieprzyjemnej woni. Keratolizę dziobatą powodują bakterie. Same zrogowacenia mogą być oddzielnym problemem związanym z zaburzoną biomechaniką, nieprawidłową pielęgnacją, nieprawidłowym obuwiem.
Podolog, jest w wstanie pomóc w obu przypadkach, zarówno hiperkeratoz jak i keratolizy dziobatej. Zapraszam na wizytę, aby zdiagnozować problem i znaleźć najskuteczniejsze rozwiązanie.
ewielkie rany, m.in. są to produkty na bazie propolisu, colostrum, kwasu hialuronowego, czy srebra. Częstotliwość stosowania preparatów zaleca podolog prowadzący terapię. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą podologiem.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Bardzo pękają mi pięty od jakiegoś czasu. Pęknięcia są bolesne i krwawiące. Co mogę z tym zrobić?
Zapraszam na wizytę do jednego z gabinetów Satin. Przyczyn takich bolesnych, głębokich pęknięć może być kilka. Podczas wizyty podolog znajdzie przyczynę Pani problemu i dostosuje odpowiednią terapię. Ponadto, podolog może wykonać zabieg z aplikacją odpowiednich opatrunków, które od razu przyniosą ulgę i rozpoczną proces gojenia skóry. Dodatkowo dostanie Pani zalecenia, co do pielęgnacji stóp w domu.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Witam, powoli zaczyna zbliżać się ciepły okres roku. W tym czasie nasila mi się problem - pękające pięty. Chciałbym zadbać o to zawczasu, aby nie cierpieć później podczas korzystania ze stop, a lubię chodzić. Są w stanie mi Państwo pomóc?
Zapraszam na wizytę do jednego z gabinetów Satin. Przyczyn takich bolesnych, głębokich pęknięć może być kilka. Podczas wizyty podolog znajdzie przyczynę Pani problemu i dostosuje odpowiednią terapię. Ponadto, podolog może wykonać zabieg z aplikacją odpowiednich opatrunków, które od razu przyniosą ulgę i rozpoczną proces gojenia skóry. Dodatkowo dostanie Pani zalecenia, co do pielęgnacji stóp w domu.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Od kilku lat mam na jesieni problem z piętami. Narasta mi tam bardzo gruba warstwa skóry, która po pewnym czasie boleśnie pęka i krwawi. Czy można coś na to poradzić?
Zapraszam na wizytę do jednego z gabinetów Satin. Przyczyn takich bolesnych, głębokich pęknięć może być kilka. Podczas wizyty podolog znajdzie przyczynę Pani problemu i dostosuje odpowiednią terapię. Ponadto, podolog może wykonać zabieg z aplikacją odpowiednich opatrunków, które od razu przyniosą ulgę i rozpoczną proces gojenia skóry. Dodatkowo dostanie Pani zalecenia, co do pielęgnacji stóp w domu.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Witam, od 3 lat choruje ma Hashimoto i od tego czasu moje pięty mimo braku zrogowaceń dosyć często i boleśnie pękają. Czy można coś z tym zrobić?
Jak najbardziej. Umiejętne opracowanie zrogowaceń, dobór odpowiednich preparatów i pomoc w doborze obuwia są wstanie zredukować ten problem do absolutnego minimum. Niestety przy problemach z tarczycą wymagana jest od pacjenta bardzo regularna praca w domu, natomiast przy widocznych efektach nie sprawia ona zazwyczaj większych problemów. Zapraszamy na konsultacje na, której omówimy szerzej Pani problem, opracujemy zrogowacenia, dobierzemy preparaty i pomożemy z doborem obuwia. Zapraszamy!

Michał Droszcz
specjalista-podolog

W jaki sposób można poradzić sobie z problemem pękających pięt?
Aby skutecznie poradzić sobie z pękającymi piętami, należy zacząć od znalezienia przyczyny. W tym celu zapraszam na konsultację do podologa. Podczas wizyty zostanie przeprowadzony wywiad, jak również podolog oceni stan skóry na stopach. Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji podolog przedstawi plan działania i dobierze odpowiednie preparaty.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Używałam różnych kremów na pękające pięty, żaden z nich mi nie pomógł. Cały czas mam popękane pięty i bardzo suchą, grubą skórę na piętach. Jakiego preparatu mogę użyć, aby w końcu skutecznie zwalczyć problem?
W Pani sytuacji przede wszystkim należy zacząć od profesjonalnego usunięcia zrogowaciałego naskórka. Dopiero wtedy aktywne składniki kremów, mają szansę wniknąć w naskórek i skutecznie zadziałać. Rekomenduje wykonać zabieg u specjalisty podologa. W przypadku pękających pięt, należy zadbać o to, aby hiperkeratozę usunąć w sposób optymalny i bezpieczny, w przeciwnym razie problem może się nasilić.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

opinie o Satin