Zaznacz stronę

Paznokcie pourazowe

Cena: od 220 ZŁ

Czas:  ok. 30-40 minut

  • poprawa komfortu i estetyki
  • zabezpieczenie przed infekcjami grzybiczymi
  • odczuwalna poprawa już po jednej wizycie
umów wizytę

Przyczyny powstawania

  • uwarunkowania genetyczne
  • wiek, najczęściej problem pojawia się u osób starszych
  • choroby typu: cukrzyca, łuszczyca, choroby tarczycy
  • zmiany naczyniowe
  • powikłania nieleczonej infekcji grzybiczej
  • urazy mechaniczne

DEFINICJA

Przerośnięte i zgrubiałe paznokcie mogą powstawać z przyczyn zewnętrznych (zbyt ciasne obuwie), wewnętrznych (przypadłości genetyczne) lub z powodu wieku i chorób takich jak: cukrzyca czy łuszczyca. Przerośnięte paznokcie mogą powodować zarówno dyskomfort estetyczny, jak i przyczyniać się do utrudnienia wykonywania codziennych czynności jak np. chodzenie czy zakładanie butów. Przerośnięte i zgrubiałe paznokcie mogą obejmować wszystkie palce lub jeden palec, którym zazwyczaj jest paluch.

LECZENIE PRZEROŚNIĘTYCH I ZGRUBIAŁYCH PAZNOKCI W SATIN

Każdą wizytę u podologa w Satin rozpoczynamy od wywiadu, dzięki któremu podolog zbiera informacje na temat stanu zdrowia, przebytych chorób, obecnych dolegliwości i prowadzonego trybu życia. Leczenie przerośniętych i zgrubiałych paznokci w gabinetach Satin odbywa się bezboleśnie.
Podolog za pomocą specjalnych frezów skraca twardą płytkę paznokciową i usuwa zrogowacenia podpaznokciowe, które nieleczone mogą przyczynić się do powstania grzybicy. Już po jednej wizycie odczuwalna jest natychmiastowa poprawa. W przypadku tego typu paznokci niezwykle ważna jest regularna opieka podologa oraz stosowanie preparatów, chroniących przed potencjalnymi zakażeniami grzybiczymi. Nasi podolodzy pod koniec zabiegu zarekomendują najlepsze preparaty, które pomogą utrzymać paznokcie w lepszej kondycji i będą zapobiegać rozwojowi zakażeń grzybiczych.

KTO MOŻE MIEĆ PROBLEM Z PRZEROŚNIĘTYMI PAZNOKCIAMI?

Przerośnięte i zgrubiałe paznokcie mogą pojawiać się w wyniku urazów mechanicznych lub uwarunkowań genetycznych. Często występują także w przypadku przewlekłych chorób jak łuszczyca czy cukrzyca. Największa grupę pacjentów z problemem przerośniętych i zgrubiałych paznokci stanowią osoby starsze. Zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że z wiekiem płytka paznokciowa zmienia swój kształt, grubość i kolor, a proces jej wzrostu znacznie się wydłuża.

ZADBAJ O ZDROWIE JUŻ DZIŚ!

Przerośnięte paznokcie mogą zmieniać tor wzrostu, powodując finalnie wrastanie paznokcia, a co za tym idzie ból i dyskomfort. To niestety nie jest jedyna konsekwencja, którą może za sobą nieść brak specjalistycznej opieki w przypadku przerośniętych i zgrubiałych paznokci. Przerośnięte paznokcie, pozbawione regularnej pielęgnacji, mogą również prowadzić do powstawania zakażeń grzybiczych. Dolegliwość ta nie zniknie samoistnie, niezbędna w przypadku przerośniętych i zgrubiałych paznokci jest fachowa pomoc podogola.

Porady

naszych specjalistów

Czy jedna wizyta rozwiąże problem raz na zawsze? Marek z Warszawy

Niestety w przypadku przerośniętych i zgrubiałych paznokci niezbędna jest regularna opieka podologa. Przerośnięte paznokcie są wynikiem zmian, które zachodzą w organizmie i powstają wraz z wiekiem. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest profesjonalna opieka i regularna pielęgnacja zgodnie z zalecaniami podologa.

Opinie

naszych pacjentów
Od kilku lat bezskutecznie walczyłam z moimi grubymi i brzydkimi paznokciami. Dzięki regularnym wizytom w Satin, zakładanie butów już nie jest bolesne i problematyczne.
Halina

opinie o Satin