Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA ŻOLIBORZ

Nasz gabinet na Żoliborzu nie został jeszcze otwarty. Skontaktuj się z nami w celu umówienia wizyty w jednym z gabinetów na Saskiej Kępie lub Bielanach. Nasi specjaliści od stóp skutecznie pomogą Ci zwalczyć grzybicę paznokci.

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Żoliborz

Według statystyk grzybica paznokci dotyka co 5 osobę. Nie ma znaczenia wiek ani płeć – chorobą tą może zarazić się każdy z nas. Jest to jednak choroba całkowicie uleczalna. Chcąc skutecznie wyleczyć grzybicę i uniknąć groźnych powikłań najlepiej od razu zgłosić się po pomoc do podologa.

Rozpoznanie grzybicy paznokci

Podolog na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia od razu jest w stanie rozpoznać, z jaką chorobą ma do czynienia. Mimo to musi przeprowadzić specjalistyczną diagnostykę celem potwierdzenia swoich przypuszczeń. Wykonuje zatem badanie mykologiczne, które polega na pobraniu zeskrobin, co jest całkowicie bezbolesne. Czas oczekiwania na wynik takiego badania nie przekracza 6 tygodni. Czasem konieczne staje się przeprowadzenie dodatkowo badań laboratoryjnych. W tym celu specjalista pobiera fragment zmienionej chorobowy płytki paznokcia, który następnie oglądany jest pod mikroskopem. 

Sposób leczenia uzależniony jest od wyniku badania. Każdy gatunek grzyba leczy się bowiem inną metodą. Zatem dopiero mając pełen obraz sytuacji, podolog może zaplanować kurację.

Jak przebiega leczenie grzybicy?

Leczenie najczęściej opiera się na kuracji doustnej i miejscowej. Podolog dobiera pacjentowi leki, które ten musi przyjmować przez określony czas. W warunkach domowych regularnie powinien on także smarować specjalistycznymi preparatami zmienione chorobowo miejsca.

Czas trwania kuracji jest trudny do określenia i zależy od indywidualnych uwarunkowań. Najczęściej wynosi od kilku tygodni, do nawet kilku miesięcy. Zdarza się, że pacjenci zaprzestają leczenia zaraz po ustąpieniu objawów infekcji, co prowadzi do nawrotu infekcji. Dlatego najlepiej stosować się do zaleceń podologa i prowadzić kurację tak długo, jak będzie tego wymagać sytuacja.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Żoliborz

Mieszkasz w dzielnicy Żoliborz w Warszawie i szukasz dobrego podologa na terenie Warszawy? Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów, które znajdują się na Bielanach i na Saskiej Kępie.

W klinice Satin otrzymasz kompleksową pomoc w zakresie leczenia grzybicy paznokci. Podolog wykona niezbędne badania i dobierze adekwatną do problemu metodę leczenia. Stosując się do zaleceń, pozbędziesz się choroby i odzyskasz utracony komfort życia. Nie czekaj i już dziś umów wizytę!

[sp_easyaccordion id="10870"]
opinie o Satin