Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA ŻOLIBORZ

Nasz gabinet na Żoliborzu nie został jeszcze otwarty. Skontaktuj się z nami w celu umówienia wizyty w jednym z gabinetów na Saskiej Kępie lub Bielanach. Nasi specjaliści od stóp skutecznie pomogą Ci zwalczyć grzybicę paznokci.

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Żoliborz

Według statystyk grzybica paznokci dotyka co 5 osobę. Nie ma znaczenia wiek ani płeć – chorobą tą może zarazić się każdy z nas. Jest to jednak choroba całkowicie uleczalna. Chcąc skutecznie wyleczyć grzybicę i uniknąć groźnych powikłań najlepiej od razu zgłosić się po pomoc do podologa.

Rozpoznanie grzybicy paznokci

Podolog na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia od razu jest w stanie rozpoznać, z jaką chorobą ma do czynienia. Mimo to musi przeprowadzić specjalistyczną diagnostykę celem potwierdzenia swoich przypuszczeń. Wykonuje zatem badanie mykologiczne, które polega na pobraniu zeskrobin, co jest całkowicie bezbolesne. Czas oczekiwania na wynik takiego badania nie przekracza 6 tygodni. Czasem konieczne staje się przeprowadzenie dodatkowo badań laboratoryjnych. W tym celu specjalista pobiera fragment zmienionej chorobowy płytki paznokcia, który następnie oglądany jest pod mikroskopem. 

Sposób leczenia uzależniony jest od wyniku badania. Każdy gatunek grzyba leczy się bowiem inną metodą. Zatem dopiero mając pełen obraz sytuacji, podolog może zaplanować kurację.

Jak przebiega leczenie grzybicy?

Leczenie najczęściej opiera się na kuracji doustnej i miejscowej. Podolog dobiera pacjentowi leki, które ten musi przyjmować przez określony czas. W warunkach domowych regularnie powinien on także smarować specjalistycznymi preparatami zmienione chorobowo miejsca.

Czas trwania kuracji jest trudny do określenia i zależy od indywidualnych uwarunkowań. Najczęściej wynosi od kilku tygodni, do nawet kilku miesięcy. Zdarza się, że pacjenci zaprzestają leczenia zaraz po ustąpieniu objawów infekcji, co prowadzi do nawrotu infekcji. Dlatego najlepiej stosować się do zaleceń podologa i prowadzić kurację tak długo, jak będzie tego wymagać sytuacja.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Żoliborz

Mieszkasz w dzielnicy Żoliborz w Warszawie i szukasz dobrego podologa na terenie Warszawy? Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów, które znajdują się na Bielanach i na Saskiej Kępie.

W klinice Satin otrzymasz kompleksową pomoc w zakresie leczenia grzybicy paznokci. Podolog wykona niezbędne badania i dobierze adekwatną do problemu metodę leczenia. Stosując się do zaleceń, pozbędziesz się choroby i odzyskasz utracony komfort życia. Nie czekaj i już dziś umów wizytę!

Grzybicą paznokci zarażamy się przez kontakt z osobą, która na nią choruje albo dotykając powierzchni, której ona sama wcześniej dotknęła. Zarówno na powierzchni skóry chorego na grzybicę, jak i na używanym przez niego ręczniku czy podłodze, po której stąpał, gromadzą się grzyby. W momencie, gdy przeniosą się one na skórę zdrowej osoby i napotkają odpowiednie warunki, doprowadzą do rozwoju infekcji. Grzybicą więc można zarazić się wszędzie tam, gdzie są osoby na nią chorujące, czyli w przestrzeni publicznej. Jeśli na grzybicę choruje któryś z członków naszej rodziny, do zakażenia może dojść również w domu.

Wystarczy jedynie umyć i dokładnie osuszyć stopy, uwzględniając przy tym trudno dostępne miejsca takie jak przestrzenie między palcami. Ponadto powinno się założyć świeże skarpety. Jeśli na paznokciach jest lakier, należy się go pozbyć. Nie wolno używać kosmetyków do pielęgnacji stóp, gdyż ich obecność mogłaby utrudnić podologowi postawienie właściwej diagnozy albo zafałszować wynik badania. Zmiany w obrębie paznokci w żadnym wypadku nie są powodem do wstydu, dlatego odradza się poprawianie wyglądu stóp na siłę.

Niestety tak. Czasem wydaje nam się, że niewielka zmiana w obrębie paznokcia prędzej czy później sama zniknie. Tak się zazwyczaj nie dzieje, zamiast tego choroba rozwija się, a stan paznokcia jest coraz gorszy. Co więcej, infekcja zajmuje kolejne paznokcie. Dalsze bagatelizowanie problemu może doprowadzić do trwałych uszkodzeń płytki. Z kolei u osób starszych i cierpiących na cukrzycę grzybica może wywołać stan zapalny tkanki łącznej albo przyczynić się do powstania owrzodzeń stóp. Dlatego tak ważne jest, aby w porę rozpocząć leczenie, najlepiej w momencie, kiedy choroba nie jest jeszcze aż tak zaawansowana.