Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA Ursynów

Nasz gabinet podologiczny na Ursynowie nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy do kontaktu i umówienia wizyty w otwartym gabinecie podologicznym znajdującym się na Saskiej Kępie lub Bielanach. Nasz specjalista od stóp skutecznie pomoże wyleczyć grzybicę paznokci lub inne choroby w obrębie stopy i paznokci.

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Ursynów

Objawy grzybicy paznokci są różne. W początkowym etapie w obrębie płytki paznokciowej pojawiają się białe plamy, które z czasem przybierają żółty, a następnie brązowy odcień. Paznokcie stają się coraz grubsze i zaczynają się odkształcać. Może nawet dojść do odklejenia paznokcia od łożyska. Im dłużej trwa zakażenie, tym objawy coraz bardziej przybierają na sile. Dlatego leczenie grzybicy paznokci najlepiej rozpocząć na wczesnym etapie, kiedy najłatwiej jest się z nią uporać.

Jakie badanie wykonuje się w przypadku podejrzenia grzybicy paznokci?

Jednym z podstawowych badań przy grzybicy paznokci jest badanie mykologiczne. Podolog pobiera z paznokci zeskrobiny, które następnie przekazuje do laboratorium. Tam pobrany materiał trafia do hodowli.

Jeśli pacjent rzeczywiście choruje na grzybicę, efektem hodowli jest wyhodowanie grzyba. Grzyb ten poddaje się testom mikrobiologicznym i biochemicznym, które mają sprawdzić jego lekooporność. Wynik takiego badania umożliwia podologowi dobór metody leczenia.

Może się zdarzyć, że wynik badania będzie ujemny, a obraz kliniczny będzie wskazywać na grzybicę. Wtedy badanie mykologiczne trzeba powtórzyć nawet kilka razy. Czasem dodatkowo specjalista może pobrać fragment paznokcia celem obejrzenia go pod mikroskopem.

Pomoc podologa w walce z grzybicą paznokci

Podolog odgrywa kluczową rolę w kontekście leczenia grzybicy paznokci. Trzeba bowiem powiedzieć jasno, że zwalczenie grzybicy domowymi sposobami jest trudne, jak nie niemożliwe. Dlatego swoje kroki najlepiej od razu skierować do gabinetu podologicznego.

Na początku podolog wykonuje specjalistyczne badania i na ich podstawie stawia diagnozę. Następnie dobiera indywidualną metodę leczenia i wykonuje stosowne czynności mające na celu poprawę stanu paznokcia. Udziela także szczegółowych zaleceń i przez cały czas nadzoruje postępy leczenia.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Ursynów

Trzeba liczyć się z tym, że leczenie grzybicy paznokci będzie długie i żmudne. Dlatego leczenie warto rozpocząć już wtedy, gdy zmiany są stosunkowo niewielkie, a choroba nie zdążyła się jeszcze rozprzestrzenić na wszystkie paznokcie.

Mieszkasz w Warszawie w dzielnicy Ursynów i szukasz dobrego podologa w okolicy? Sprawdź ofertę kliniki Satin. Mamy dwa gabinety – jeden znajduje się na Bielanach, a drugi na Saskiej Kępie. Nasi specjaliści pomogą Ci uporać się z grzybicą, jednocześnie zapewniając kompleksową opiekę podologiczną. Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę!

W pierwszej kolejności specjalista wykonuje badanie mykologiczne. Na podstawie jego wyniku dobiera odpowiednią metodę leczenia. Terapia najczęściej opiera się na przyjmowaniu leków doustnych wykazujących działanie grzybobójcze i grzybostatyczne oraz smarowaniu miejsc zmienionych chorobowo specjalistycznymi preparatami o podobnym co leki doustne działaniu. Jeśli to nie pomoże, podolog zaleca zabieg laserowy lub terapię fotodynamiczną. W skrajnych przypadkach konieczne staje się usunięcie zakażonego grzybicą paznokcia. Podczas leczenia pacjent dodatkowo musi przestrzegać zasad higieny i pielęgnować paznokcie w odpowiedni sposób.

Grzybica paznokci często prowadzi do trwałego uszkodzenia płytki paznokci. Dobra informacja jest jednak taka, że taki paznokieć można odtworzyć, trzeba jedynie poczekać do zakończenia leczenia. Wtedy podolog wybiera jeden z preparatów stosowanych do rekonstrukcji płytki paznokciowej (np. masę akrylową, żelową lub silikonową), nakłada go na paznokieć i czeka aż do wyschnięcia. Następnie przykleja w to miejsce odpowiednio przycięty kawałek flizeliny. Poszczególne czynności powtarza kilka razy, aż do uzyskania pożądanej grubości płytki.

Niestety nie. Trzeba się przygotować na to, że walka z grzybicą będzie długa i żmudna. Proces leczenia zazwyczaj zajmuje od kilku tygodni do kilku miesięcy. Czas trwania kuracji uzależniony jest od rodzaju infekcji grzybiczej, miejsca występowania zmian czy stopnia ich nasilenia. Oczywiście wizyty u podologa pomogą pozbyć się problemu, ale nie wystarczą, aby skutecznie go wyeliminować. Oprócz tego pacjent musi ściśle stosować się do zaleceń specjalisty i pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny. Walkę z chorobą uznaje się za wygraną dopiero w chwili, gdy na palcu wyrośnie zdrowy paznokieć.