Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA Ursynów

Nasz gabinet podologiczny na Ursynowie nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy do kontaktu i umówienia wizyty w otwartym gabinecie podologicznym znajdującym się na Saskiej Kępie lub Bielanach. Nasz specjalista od stóp skutecznie pomoże wyleczyć grzybicę paznokci lub inne choroby w obrębie stopy i paznokci.

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Ursynów

Objawy grzybicy paznokci są różne. W początkowym etapie w obrębie płytki paznokciowej pojawiają się białe plamy, które z czasem przybierają żółty, a następnie brązowy odcień. Paznokcie stają się coraz grubsze i zaczynają się odkształcać. Może nawet dojść do odklejenia paznokcia od łożyska. Im dłużej trwa zakażenie, tym objawy coraz bardziej przybierają na sile. Dlatego leczenie grzybicy paznokci najlepiej rozpocząć na wczesnym etapie, kiedy najłatwiej jest się z nią uporać.

Jakie badanie wykonuje się w przypadku podejrzenia grzybicy paznokci?

Jednym z podstawowych badań przy grzybicy paznokci jest badanie mykologiczne. Podolog pobiera z paznokci zeskrobiny, które następnie przekazuje do laboratorium. Tam pobrany materiał trafia do hodowli.

Jeśli pacjent rzeczywiście choruje na grzybicę, efektem hodowli jest wyhodowanie grzyba. Grzyb ten poddaje się testom mikrobiologicznym i biochemicznym, które mają sprawdzić jego lekooporność. Wynik takiego badania umożliwia podologowi dobór metody leczenia.

Może się zdarzyć, że wynik badania będzie ujemny, a obraz kliniczny będzie wskazywać na grzybicę. Wtedy badanie mykologiczne trzeba powtórzyć nawet kilka razy. Czasem dodatkowo specjalista może pobrać fragment paznokcia celem obejrzenia go pod mikroskopem.

Pomoc podologa w walce z grzybicą paznokci

Podolog odgrywa kluczową rolę w kontekście leczenia grzybicy paznokci. Trzeba bowiem powiedzieć jasno, że zwalczenie grzybicy domowymi sposobami jest trudne, jak nie niemożliwe. Dlatego swoje kroki najlepiej od razu skierować do gabinetu podologicznego.

Na początku podolog wykonuje specjalistyczne badania i na ich podstawie stawia diagnozę. Następnie dobiera indywidualną metodę leczenia i wykonuje stosowne czynności mające na celu poprawę stanu paznokcia. Udziela także szczegółowych zaleceń i przez cały czas nadzoruje postępy leczenia.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Ursynów

Trzeba liczyć się z tym, że leczenie grzybicy paznokci będzie długie i żmudne. Dlatego leczenie warto rozpocząć już wtedy, gdy zmiany są stosunkowo niewielkie, a choroba nie zdążyła się jeszcze rozprzestrzenić na wszystkie paznokcie.

Mieszkasz w Warszawie w dzielnicy Ursynów i szukasz dobrego podologa w okolicy? Sprawdź ofertę kliniki Satin. Mamy dwa gabinety – jeden znajduje się na Bielanach, a drugi na Saskiej Kępie. Nasi specjaliści pomogą Ci uporać się z grzybicą, jednocześnie zapewniając kompleksową opiekę podologiczną. Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę!

[sp_easyaccordion id="10840"]
opinie o Satin