Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA OCHOTA

Nasz gabinet w dzielnicy Ochota nie został jeszcze otwarty. Serdecznie zapraszamy na konsultacje do naszego podologa na Saskiej Kępie i Bielanach. Nasz specjalista zatroszczy się o Twoje stopy i paznokcie.

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Ochota

Grzybica paznokci jest wywoływana głównie przez dermatofity, zdecydowanie rzadziej przez grzyby z rodzaju Candida (drożdżaki) bądź pleśniowce. To, jaki rodzaj grzyba wywołał zakażenie, ma niebagatelne znaczenie w kontekście leczenia. Aby to sprawdzić, podolog wykonuje badanie mykologiczne, a czasem dodatkowo uzupełniające je badanie laboratoryjne i dopiero na podstawie ich wyników wybiera odpowiednią metodę kuracji.

Dlaczego grzybicy paznokci nie powinno się lekceważyć?

Na początku infekcji płytka paznokciowa zmienia swoją barwę – najpierw robi się biała, potem żółta i na końcu brązowa. Paznokcie robią się wyraźnie grubsze, zaczynają pękać i się rozwarstwiać. Z czasem płytka ulega odkształceniom, a zgromadzone pod jej powierzchnią grzyby wywołują przykry zapach. Zlekceważenie grzybicy prowadzi do zajęcia kolejnych paznokci, nasilenia objawów i rozwoju stanów zapalnych. Pacjent zaczyna odczuwać silny ból, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Niestety nie ma co liczyć na to, że grzybica samoistnie ustąpi. W przypadku pierwszych podejrzeń, że mamy do czynienia z grzybicą, należy zatem od razu zgłosić się do podologa.

Wizyta u podologa – leczenie grzybicy

Dobry podolog już na podstawie oględzin jest w stanie rozpoznać grzybicę paznokci. Dla potwierdzenia swoich przypuszczać musi jednak przeprowadzić specjalistyczną diagnostykę. Na podstawie wyników badań dobiera indywidualną metodę leczenia, adekwatną do rodzaju grzyba, który wywołał zakażenie. Przekazuje także pacjentowi szczegółowe zalecenia, do których musi się stosować, aby doprowadzić kurację do końca i wygrać walkę z grzybicą paznokci.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Ochota

Niedawno zauważyłeś, że płytka jednego z paznokci przybrała inną barwę, a inna oprócz zmiany kolory stała się dodatkowo grubsza i zaczęła się odkształcać? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz do czynienia z grzybicą paznokci. Dlatego nie czekaj, aż choroba zdąży się rozwinąć i umów wizytę u podologa, aby potwierdzić lub wykluczyć swoje obawy.

Grzybica paznokci jest chorobą, którą można całkowicie wyleczyć. W przypadku jej rozpoznania podolog podejmie leczenie i uwolni Cię od przykrych objawów. Mieszkasz w dzielnicy Ochota w Warszawie? Nasze gabinety znajdziesz na Bielanach i na Saskiej Kępie. Wybierz ten, do którego będzie Ci łatwiej dojechać. Zadzwoń do nas już teraz i umów się na konsultację podologiczną.

Jeszcze niedawno zakażone grzybicą paznokcie były usuwane chirurgiczne, co wiązało się z dużym bólem. Dzisiaj grzybica paznokci jest chorobą całkowicie wyleczalną, więc takie zabiegi nie muszą być praktykowane. Pacjentowi zazwyczaj zaleca się przyjmowanie leków doustnych i stosowanie różnych preparatów w postaci kremów, maści czy lakierów prosto na zmiany grzybicze. Leczenie grzybicy nie powoduje zatem żadnych dolegliwości bólowych. Jeśli pacjent odczuwa jakikolwiek dyskomfort, to jest on wywołany tylko i wyłącznie samym zakażeniem. Z biegiem czasu, gdy stosowane preparaty zaczną działać, dolegliwości ustąpią i chory poczuje ulgę.

Teoretycznie w przypadku małych powierzchniowych zmian o charakterze grzybiczym występujących wyłącznie na jednym paznokciu można spróbować wyleczyć infekcję przy pomocy leków dostępnych w aptece bez recepty. Trzeba jednak stale monitorować stan paznokcia. Jeśli okaże się, że podjęte działania nie przyniosły żadnej poprawy, należy jak najszybciej umówić wizytę u podologa i oddać swoje zdrowie w ręce specjalisty. Jednocześnie należy mieć świadomość, że nieleczona grzybica może doprowadzić do groźnych powikłań, dlatego problemu z całą pewnością nie wolno bagatelizować.

Po zakończonym leczeniu najlepiej nadal pozostać pod opieką podologa. W ramach opieki podologicznej regularnie można poddawać się zabiegom takim jak pedicure leczniczy. Dzięki temu specjalista stale będzie mieć oko na stan stóp, a jeśli zauważy w ich obrębie jakieś zmiany, natychmiast zastosuje leczenie. Dodatkowo trzeba pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny. Warto także korzystać z preparatów o działaniu przeciwgrzybiczym, które skutecznie zmniejszą ryzyko nawrotu infekcji. O więcej rad najlepiej zapytać podologa podczas wizyty w gabinecie.