Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA MOKOTÓW

Nasz gabinet podologiczny na Mokotowie nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy na konsultację podologiczną do naszych gabinetów podologicznych znajdujących się w dwóch częściach Warszawy: na Bielanach i Saskiej Kępie. Nasi specjaliści skutecznie pomogą Ci zwalczyć grzybicę paznokci.

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

 • nieodpowiednia higiena
 • niewłaściwie obcinanie paznokci
 • urazy mechaniczne
 • nadmierna potliwość stóp
 • przesuszone stopy
 • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Mokotów

Grzybica paznokci jest chorobą całkowicie uleczalną. W momencie zauważenia u siebie objawów świadczących o rozwoju infekcji grzybiczej nie powinno się zatem zbytnio zamartwiać, lecz od razu poszukać fachowej pomocy. Leczeniem grzybicy paznokci zajmuje się podolog.

Skąd bierze się grzybica paznokci?

U wielu osób grzybica paznokci jest wynikiem nieleczonej grzybicy stóp. Swędzenie i pieczenie stóp jest często lekceważone w nadziei, że niepozorne dolegliwości samoistnie znikną. Zamiast tego choroba przybiera na sile – objawy się coraz bardziej uporczywe, a z biegiem czasu pojawiają się nowe.

Grzybicą paznokci zarazić się można, mając kontakt z osobą chorą lub dotykając powierzchni, której ona sama wcześniej dotykała. Gdy grzyby osadzą się na powierzchni naszej skóry, nietrudno o zakażenie. Wystarczy, że płytka paznokcia zostanie uszkodzona, a te wnikną pod nią i doprowadzą do rozwoju infekcji.

Rozpoznanie grzybicy paznokci

Objawy świadczące o zakażeniu grzybiczym mogą pojawić się wyłącznie na jednym palcu, jak również na kilku palcach jednocześnie. Grzybicę paznokci najłatwiej rozpoznać po:

 • nieestetycznych przebarwieniach (białych, żółtych lub brązowych plamach),
 • zgrubieniach, pofałdowaniach i odkształceniach płytki paznokciowej,
 • kruchości i łamliwości paznokci,
 • oddzieleniu się paznokcia od łożyska,
 • stanie zapalnym wokół paznokcia,
 • przykrym zapachu.

Aby potwierdzić lub wykluczyć infekcję, trzeba wykonać badanie. Najczęściej stosuje się badanie mykologiczne, czasem także badanie laboratoryjne polegające na wycięciu fragmentu zmienionej chorobowo płytki paznokcia i obejrzeniu go pod mikroskopem.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Mokotów

Mieszkasz w dzielnicy Mokotów w Warszawie i szukasz podologa w okolicy, które pomoże Ci wyleczyć się z grzybicy? Zapraszamy do kliniki Satin, gdzie uzyskasz kompleksową opiekę podologiczną. Nasze gabinety znajdują się na Bielanach i na Saskiej Kępie. W pierwszej kolejności nasz specjalista wykona specjalistyczne badanie i postawi diagnozę. Wiedząc, jaki rodzaj grzyba wywołał zakażenie, dobierze indywidualną metodę leczenia. Udzieli także szczegółowych zaleceń, jak dbać o stopy na co dzień, aby możliwie jak najszybciej uporać się z chorobą. Leczenie grzybicy paznokci jest długie i żmudne, dlatego najlepiej podjąć je na początkowym etapie choroby. Nie czekaj zatem, aż objawy przybiorą na sile, tylko jak najszybciej umów wizytę u podologa.

[sp_easyaccordion id="10812"]
opinie o Satin