Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa Żoliborz

Nasz gabinet podologiczny na Żoliborzu nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy na wizytę do naszych gabinetów znajdujących się: na Bielanach oraz Saskiej Kępie. Nasz specjalista podolog świadczy szerokie usługi podologiczne jak: usuwanie kurzajek, brodawek, modzeli i zrogowaceń.

Pedicure leczniczy – Warszawa Żoliborz

Zależy Ci na zdrowiu stóp i dbasz o ich estetyczny wygląd? Pedicure leczniczy to zabieg dla Ciebie. Podolog przy pomocy specjalistycznych narzędzi zadba o skórę i paznokcie Twoich stóp, co zapobiegnie powstawaniu problemów w ich obrębie. Regularne zabiegi podologiczne to gwarancja pięknych i zdrowych stóp bez względu na porę roku.

Na czym dokładnie polega pedicure podologiczny?

Termin „pedicure” z pewnością nie jest Ci obcy. Zabieg tego typu wykonać można w gabinecie kosmetycznym, a jego celem jest poprawa wyglądu skóry i paznokci. W zabiegach podologicznych jednak chodzi o coś więcej – ich zadaniem jest wyleczyć dolegliwości występujące w obrębie stóp i zapobiec ich nawrotom. 

Pedicure leczniczy jest zatem zabiegiem zarówno leczniczym, jak i pielęgnacyjnym, który zapewnia zdrowie i dobrą kondycję stóp. Podczas wizyty podolog wykonuje również diagnostykę, która umożliwia wczesne wykrycie ewentualnych zmian, a co za tym idzie, eliminowanie ich przy pomocy odpowiednio dobranych do problemu terapii.

Pedicure leczniczy – jakie czynności wykonywane są podczas zabiegu?

Na początku zabiegu podolog skraca profesjonalnymi cęgami paznokcie, następnie je opracowuje przy pomocy frezów. W kolejnym etapie usuwa fizjologiczne zrogowacenia, zlokalizowane na podeszwach stóp używając do tego kapturków ściernych i skalpela. Potem stosując specjalne preparaty i narzędzia oczyszcza wały paznokciowe oraz usuwa skórki. Wizytę kończy rozmowa z pacjentem i przekazanie mu zaleceń, do których powinien stosować się w domu, aby utrzymać swoje stopy w zdrowiu i dobrej kondycji.

Wskazania do wykonania pedicure’u leczniczego

Pedicure leczniczy można wykonywać na zdrowych stopach, zgodnie z zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Wykonanie zabiegu jest szczególnie zalecane w przypadku wystąpienia takich dolegliwości jak:

  • modzele, nagniotki i odciski,
  • kurzajki,
  • pękające pięty,
  • grzybica paznokci,
  • zrogowacenia na podeszwach stóp,
  • wrastające paznokcie,
  • sucha skóra stóp.

Warszawa Żoliborz – gdzie wykonać profesjonalny pedicure leczniczy?

Planujesz wizytę u podologa, ale nie wiesz, który gabinet wybrać? Jeśli jesteś mieszkańcem dzielnicy Żoliborz w Warszawie, odwiedź znajdującą się nieopodal klinikę Satin na Bielanach (drugi gabinet znajduje się na Saskiej Kępie). Pomożemy Ci pozbyć się bolesnych dolegliwości i kompleksowo zadbamy o Twoje stopy. 

W zakresie wykonywanych przez nas usług są także inne zabiegi podologiczne – skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły. Nie czekaj, aż problem przybierze na sile i już dziś umów wizytę!

[sp_easyaccordion id="10798"]
opinie o Satin