Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa Żoliborz

Nasz gabinet podologiczny na Żoliborzu nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy na wizytę do naszych gabinetów znajdujących się: na Bielanach oraz Saskiej Kępie. Nasz specjalista podolog świadczy szerokie usługi podologiczne jak: usuwanie kurzajek, brodawek, modzeli i zrogowaceń.

Pedicure leczniczy – Warszawa Żoliborz

Zależy Ci na zdrowiu stóp i dbasz o ich estetyczny wygląd? Pedicure leczniczy to zabieg dla Ciebie. Podolog przy pomocy specjalistycznych narzędzi zadba o skórę i paznokcie Twoich stóp, co zapobiegnie powstawaniu problemów w ich obrębie. Regularne zabiegi podologiczne to gwarancja pięknych i zdrowych stóp bez względu na porę roku.

Na czym dokładnie polega pedicure podologiczny?

Termin „pedicure” z pewnością nie jest Ci obcy. Zabieg tego typu wykonać można w gabinecie kosmetycznym, a jego celem jest poprawa wyglądu skóry i paznokci. W zabiegach podologicznych jednak chodzi o coś więcej – ich zadaniem jest wyleczyć dolegliwości występujące w obrębie stóp i zapobiec ich nawrotom. 

Pedicure leczniczy jest zatem zabiegiem zarówno leczniczym, jak i pielęgnacyjnym, który zapewnia zdrowie i dobrą kondycję stóp. Podczas wizyty podolog wykonuje również diagnostykę, która umożliwia wczesne wykrycie ewentualnych zmian, a co za tym idzie, eliminowanie ich przy pomocy odpowiednio dobranych do problemu terapii.

Pedicure leczniczy – jakie czynności wykonywane są podczas zabiegu?

Na początku zabiegu podolog skraca profesjonalnymi cęgami paznokcie, następnie je opracowuje przy pomocy frezów. W kolejnym etapie usuwa fizjologiczne zrogowacenia, zlokalizowane na podeszwach stóp używając do tego kapturków ściernych i skalpela. Potem stosując specjalne preparaty i narzędzia oczyszcza wały paznokciowe oraz usuwa skórki. Wizytę kończy rozmowa z pacjentem i przekazanie mu zaleceń, do których powinien stosować się w domu, aby utrzymać swoje stopy w zdrowiu i dobrej kondycji.

Wskazania do wykonania pedicure’u leczniczego

Pedicure leczniczy można wykonywać na zdrowych stopach, zgodnie z zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Wykonanie zabiegu jest szczególnie zalecane w przypadku wystąpienia takich dolegliwości jak:

  • modzele, nagniotki i odciski,
  • kurzajki,
  • pękające pięty,
  • grzybica paznokci,
  • zrogowacenia na podeszwach stóp,
  • wrastające paznokcie,
  • sucha skóra stóp.

Warszawa Żoliborz – gdzie wykonać profesjonalny pedicure leczniczy?

Planujesz wizytę u podologa, ale nie wiesz, który gabinet wybrać? Jeśli jesteś mieszkańcem dzielnicy Żoliborz w Warszawie, odwiedź znajdującą się nieopodal klinikę Satin na Bielanach (drugi gabinet znajduje się na Saskiej Kępie). Pomożemy Ci pozbyć się bolesnych dolegliwości i kompleksowo zadbamy o Twoje stopy. 

W zakresie wykonywanych przez nas usług są także inne zabiegi podologiczne – skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły. Nie czekaj, aż problem przybierze na sile i już dziś umów wizytę!

Wykonywany przez podologa pedicure można potraktować jako zabieg leczniczy, ale też profilaktyczny. Noszenie niewygodnego obuwie skutkuje pojawieniem się nagniotków, nieprzestrzeganie zasad higieny może prowadzić do kurzajek, a zaniedbania w zakresie leczenia zmian skórnych do trwałych deformacji. Unikanie bólu podczas chodzenia może z kolei wywołać bóle stawów i kręgosłupa, tym samym negatywnie wpływając na zdrowie całego organizmu. Pedicure leczniczy zapobiega powstawaniu wszelkiego rodzaju zmian na stopach, a także ich dalszemu rozwojowi i przeradzaniu się w poważniejsze problemy zdrowotne.

Zabieg trwa średnio 30-40 minut. Jeśli jednak pojawi się konieczność wykonania dodatkowych czynności, czas ten może się nieco wydłużyć. Dlatego najlepiej zarezerwować sobie na wizytę ok. 1 godzinę. Koszt takiego zabiegu, to minimum 150 zł. Jeśli podczas wizyty okaże się, że konieczne jest wykonanie specjalistycznych badań ze względu na podejrzenie zakażenia lub leczenie wrastających paznokci, to cena wizyty może wzrosnąć.

W zakresie oferowanych przez nas usług widnieje także malowanie paznokci profesjonalnymi lakierami (również hybrydowymi). Dlatego jeśli tylko pacjent będzie mieć życzenie, aby na koniec zabiegu przyozdobić jego paznokcie, to jak najbardziej zostanie ono spełnione. Trzeba jednak pamiętać, by podczas umawiania się na wizytę zaznaczyć, że w ramach pedicure’u mają dodatkowo zostać pomalowane paznokcie. Koszt malowania paznokci (Vinylux) to 30 zł.