Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa WILANÓW

Nasz gabinet podologiczny Wilanów nie został jeszcze otwarty. Skontaktuj się z nami w celu umówienia wizyty do jednego z naszych specjalistów, przyjmujących w gabinetach podologicznych w dzielnicach: Saska Kępa i Bielany.  

Pedicure leczniczy – Warszawa Wilanów

Na pedicure leczniczy warto umówić się, jeśli chcemy uporać się ze zmianami występującymi w obrębie stóp, które często mają chorobowe podłoże i sprzyjają rozwojowi różnego typu schorzeń. Zaobserwowałeś u siebie modzele, nagniotki, odciski lub kurzajki? Od dłuższego czasu zmagasz się z problemem wrastających paznokci lub pękających pięt? Pedicure leczniczy jest właśnie dla Ciebie.

Jakie czynności obejmuje pedicure podologiczny?

Profesjonalny zabieg podologiczny powszechnie nazywany pedicure’m leczniczym dzieli się na kilka etapów. Podczas wizyty podolog wykonuje czynności takie jak skrócenie i opracowanie paznokci, usunięcie zrogowaceń z podeszw stóp, oczyszczenie wałów paznokciowych czy dobranie odpowiednich preparatów do pielęgnacji adekwatnych do kondycji stóp.

Podczas konsultacji z podologiem można także uzyskać profesjonalną poradę na temat profilaktyki schorzeń stóp. W zależności od problemu, z jakim boryka się pacjent, specjalista może doradzić stosowanie wkładek ortopedycznych czy wizytę u odpowiedniego lekarza specjalisty. Warto być świadom, że czasem przyczyna dolegliwości jest poważniejsza, niż nam się wydaje i bezwzględnie trzeba podjąć specjalistyczne leczenie.

Pedicure leczniczy – zabiegi dodatkowe

Oprócz podstawowych czynności pielęgnacyjnych pedicure leczniczy obejmuje także szereg zabiegów, których celem jest zwalczenie konkretnych dolegliwości występujących w obrębie skóry lub paznokci stóp. Wśród nich znajduje się:

  • usuwanie odcisków przy użyciu specjalnych frezarek,
  • usuwanie kurzajek np. poprzez wymrażanie lub zastosowanie środków farmakologicznych,
  • leczenie wrastających paznokci przy pomocy klamer ortonyksyjnych,
  • leczenie pękających pięt z użyciem preparatów zmiękczających czy specjalnych frezów,
  • terapia grzybicy stóp i paznokci z wykorzystaniem metod laserowych lub wykorzystujących środki farmakologiczne, w tym także mechaniczne usuwanie fragmentów płytki paznokciowej i protetyka paznokci,
  • specjalistyczna pielęgnacja stóp osób z cukrzycą, u których pojawiło się powikłanie w postaci stopy cukrzycowej.

Pedicure leczniczy – Warszawa Wilanów.  Gdzie umówić wizytę?

Mieszkasz w dzielnicy Wilanów i szukasz najlepszego podologa w Warszawie? Zapraszamy do kliniki Satin, gdzie otrzymasz fachową opiekę podologiczną. Funkcjonujemy w dwóch miejscach – jeden nasz gabinet znajduje się na Saskiej Kępie, a drugi na Bielanach.

Pedicure leczniczy to nie jedyny zabieg, jaki wykonasz w naszej klinice. W ofercie znajduje się cały szereg innych zabiegów, które pomogą Ci się pozbyć uporczywych dolegliwości występujących w obrębie stóp. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki zabieg w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej, umów wizytę i uzyskaj profesjonalną poradę specjalisty.

Zabieg zalecany jest każdemu, kto boryka się z problemem nadmiernie rogowaciejącej skóry, zwiększonego narastania skórek przy paznokciach, przerostem płytki, przesuszoną skórą stóp, pękającą skórą pięt, nagniotkami, odciskami, modzelami, kurzajkami czy skłonnością do wrastania paznokci. Jednocześnie trzeba wiedzieć, że zabieg w żadnym wypadku nie jest zarezerwowany wyłącznie dla tych, którzy cierpią na jakiekolwiek schorzenia stóp. Można go stosować również w ramach profilaktyki.

W klinice Satin za pedicure leczniczy trzeba zapłacić ok. 150 zł. Cena zabiegu jest jednak w dużej mierze uzależniona od tego, co było robione na wizycie. Jeśli u pacjenta ze względu na stan stóp pojawi się konieczność przeprowadzenia dodatkowych procedur medycznych lub pielęgnacyjnych, może się okazać, że koszt wizyty będzie wyższy, niż przewidywano. Zarówno o cenie wizyty, jak i jej dokładnym przebiegu poinformuje podolog w trakcie spotkania.

Wszystko zależy tak naprawdę od kondycji skóry i paznokci stóp. W przypadku dużych zaniedbań w zakresie pielęgnacji może się okazać, że jedna wizyta nie wystarczy, aby pozbyć się zmian, które tworzyły się miesiącami czy nawet latami. Dlatego specjalista oceni skalę problemu i doradzi, w jakich odstępach czasowych powinny odbywać się wizyty. Pedicure leczniczy daje najlepsze efekty, gdy jest wykonywany raz na 6-8 tygodni.