Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa TARGÓWEK

Nasi specjaliści nie przyjmują jeszcze w gabinecie w dzielnicy Targówek. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty u naszych specjalistów podologów na Saskiej Kępie lub Bielanach.  

Pedicure leczniczy – Warszawa Targówek

Zdrowe i zadbane stopy to nie tylko kwestia estetyki i dobrego samopoczucia. Zmęczone i obolałe mogą negatywnie wpływać na stan całego organizmu, w tym przede wszystkim na stawy, kolana i kręgosłup. Jeśli w obrębie skóry stóp pojawi się zmiana, chcąc uniknąć bólu podczas chodzenia, stawiamy ją w nienaturalny sposób, przez co nadmiernie obciążamy wybrane partie ciała. Dlatego tak ważne jest, aby stale obserwować stan stóp i natychmiast reagować, jeśli w ich obrębie pojawi się coś niepokojącego.

Przed wizytą u podologa

U wielu osób w związku z nieuchronnie zbliżającą się wizytą w gabinecie podologicznym pojawia się stres. Jest on jednak zupełnie niepotrzebny i wręcz niewskazany. Nawet jeśli w obrębie stóp pojawiły się zmiany, nie powinny być one powodem do wstydu. Podolodzy każdego dnia mają do czynienia z różnymi schorzeniami stóp, więc niejedno już widzieli. Mając to na uwadze, to powinno się na siłę poprawiać wyglądu stóp – usuwać zgrubień czy wycinać odcisków. To i tak już niewiele zmieni, a może jedynie utrudnić specjaliście diagnostykę. Przed wizytą wystarczy jedynie dokładnie umyć i osuszyć stopy.  Należy pamiętać o założeniu świeżych skarpetek i noszonych najczęściej butów. Podolog ocenia bowiem także buty, bo niejednokrotnie to właśnie one stoją za problemami ze stopami. Obuwie może więc pomóc w ocenie dolegliwości.

Pedicure leczniczy – o czym trzeba pamiętać?

Wizyta rozpocznie się od wywiadu. Pacjent, który przyjmuje na stałe leki, powinien poinformować o tym podologa. Okazuje się, że niektóre lekarstwa mogą wpływać na zdrowie stóp. Podobnie powinna postąpić osoba, która choruje na cukrzycę lub inną chorobę przewlekłą. Tego typu informacje mogą być niezwykle pomocne w ustaleniu przyczyny występujących dolegliwości i doborze skutecznego leczenia.

Warszawa Targówek – gdzie wykonać profesjonalny zabieg podologiczny?

Na Twoich stopach pojawiła się zmiana i chcesz skonsultować się w tej sprawie z podologiem? Mieszkasz w Warszawie w dzielnicy Targówek i szukasz profesjonalnego gabinetu podologicznego w okolicy? Zapraszamy do naszej kliniki na Saskiej Kępie. Jeśli jest Ci wygodniej, możesz nas również odwiedzić na Bielanach, gdzie znajduje się nasz drugi gabinet.

Nie lekceważ problemu i nie czekaj, aż sam się rozwiąże, gdyż zamiast tego jedynie przybierze na sile. Jak najszybciej umów wizytę i oddaj swoje stopy w ręce specjalisty. W klinice Satin możesz liczyć na kompleksową opiekę podologiczną. Zadzwoń do nas już teraz i ustal termin wizyty!

Bezpośrednim wskazaniem do wykonania zabiegu są występujące na powierzchni stóp niepokojące zmiany. Mowa tutaj o pęknięciach na piętach, zmianach takich jak odciski, nagniotki czy modzele, przebarwieniach czy zmianach w zakresie struktury paznokci. Dolegliwości tego typu nierzadko niosą za sobą ból, który utrudnia chodzenie. Dlatego powinno się je jak najszybciej wyleczyć i odzyskać dawny komfort życia. Ale nie tylko choroby stóp powinny skłonić nas do wizyty u specjalisty. Z zabiegów podologicznych takich jak pedicure leczniczy powinien korzystać tak naprawdę każdy, komu zależy na zdrowiu stóp, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Oferta świadczonych przez nas usług jest bardzo szeroka. W obszarze działań naszych podologów leży leczenie poważnych chorób takich jak stopa cukrzycowa, a także mniej poważnych dolegliwości typu wrastający paznokieć czy grzybica stóp. Podczas wizyty może zostać wykonany masaż stóp, założony opatrunek czy dobrana odpowiednia orteza. Spotkanie można umówić, także chcąc pozyskać profesjonalną poradę dotyczącą pielęgnacji stóp i profilaktyki leczenia chorób występujących w ich obrębie.

Na podstawie oględzin podolog podejmie decyzję co do dalszego postępowania. Jeśli okaże się, że sytuacja wymaga zastosowania czynności, których nie obejmuje pedicure podologiczny, wizyta może przybrać nieco inny charakter. Niekiedy trzeba liczyć się ze wzrostem kosztów wizyty z tego tytułu. O wszystkim jednak poinformuje specjalista na początku wizyty.