Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa MOKOTÓW

W dzielnicy Mokotów nie posiadamy jeszcze naszego gabinetu podologicznego. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty w gabinecie w dzielnicy Bielany i Saska Kępa. 

Pedicure leczniczy – Warszawa Mokotów

Leczniczy pedicure to skuteczna forma profilaktyki chorób stóp. Jego wykonanie powinni rozważyć zwłaszcza ci, u których występują predyspozycje do występowania problemów ze stopami. U niektórych bowiem częściej niż u innych w obrębie stóp robią się takie zmiany jak modzele, odciski czy nagniotki. Dolegliwości tego typu nie można lekceważyć, gdyż zaniedbane mogą mieć przykre w skutkach konsekwencje i prowadzić do znacznie poważniejszych problemów, np. trwałych deformacji.

Czym jest pedicure leczniczy i dlaczego powinno się go regularnie wykonywać?

Pedicure leczniczy, jak sama nazwa wskazuje, jest zabiegiem dedykowanym stopom. Stosuje się go w celach kosmetycznych i leczniczych, aby poprawić kondycję stóp, wyeliminować bolesne dolegliwości i zapobiec powstawaniu nowych.

W gabinetach podologicznych Satin wszystkie zabiegi, w tym również pedicure podologiczny wykonywany jest przez wykwalifikowany personel, wykorzystujący wiedzę z zakresu podologii. Zakres pedicure’u leczniczego może być różny i dobiera się go stosownie do potrzeb pacjenta. Podstawowe czynności, które obejmuje każda wizyta o takim charakterze to:

  • obcięcie i oszlifowanie paznokci,
  • opracowanie wałów paznokciowych,
  • usunięcie zmian skórnych,
  • wygładzenie powierzchni skóry,
  • zastosowanie środka leczniczego.

Spotkanie kończy rozmowa z podologiem, który przekazuje cenne wskazówki, jak dbać o stopy na co dzień, aby uniknąć nawrotu problemów w przyszłości. Powrót do starych nawyków i zaniedbania w zakresie pielęgnacji mogą bowiem skutkować ponownym wystąpieniem dolegliwości.

Pedicure leczniczy – kiedy się na niego umówić?

Podolog przez większość społeczeństwa postrzegany jest jako lekarz, a tego zazwyczaj odwiedza się dopiero wtedy, gdy ma się jakiś problem ze zdrowiem. Takie podejście nie do końca jest dobre. Gabinet podologiczny warto odwiedzać bowiem raz na kilka miesięcy w celu profilaktycznej oceny stanu stóp. Zareagowanie w odpowiednim momencie może zapobiec rozwojowi bolesnej dolegliwości, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Wizyta u podologa jest za to koniecznością, jeśli zauważymy u siebie jakieś dysfunkcje, np. wrastający paznokieć, modzele i zrogowacenia czy pękające pięty.

Pedicure leczniczy – Warszawa Mokotów. Gdzie umówić się na zabieg?

Wszystkich mieszkańców dzielnicy Mokotów w Warszawie zapraszamy do kliniki Satin. Gabinety znajdują się na Saskiej Kępie i na Bielanach. Nasi specjaliści świadczą profesjonalne usługi podologiczne, a ich efektem są zdrowe i zadbane stopy. W naszej ofercie oprócz pedicure’u leczniczego znaleźć można także inne zabiegi, których celem jest poprawa kondycji stóp. Jeśli zatem nie wiesz, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, umów się na wizytę i uzyskaj profesjonalną poradę.

Warto mieć świadomość, że pedicure kosmetyczny i pedicure leczniczy to nie jest jeden i ten sam zabieg. Pierwszy ma na celu przede wszystkim upiększyć stopy, a drugi wyleczyć towarzyszące im problemy. Przykładowo przy pękających paznokciach pomalowanie płytki paznokciowej nie rozwiąże problemu, a jedynie go zamaskuje. Jeśli stopy są w dobrej kondycji, teoretycznie można ograniczyć się do wizyty u kosmetyczki, mimo wszystko zalecamy przynajmniej raz na jakiś czas odwiedzić podologa.

Rezultaty zabiegu widoczne są gołym okiem od razu po jego zakończeniu. Wskutek wykonywanych przez podologa czynności ból zostaje zminimalizowany albo całkowicie wyeliminowany, a stan stóp widocznie się poprawia. Należy jednak mieć na uwadze, że zaniedbania w zakresie pielęgnacji mogą prowadzić do dolegliwości, których usunięcie będzie niemożliwe podczas jednej wizyty. W takich przypadkach rozpoczęte na pierwszym spotkaniu leczenie musi być kontynuowane, a na efekty trzeba poczekać.

Zabieg usuwania zrogowaceń z podeszw stóp nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych. Pacjent mający wrażliwe stopy może odczuwać jedynie lekkie łaskotanie. Do usunięcia najtwardszej części zrogowaciałego naskórka wykorzystywany jest skalpel. Następnym krokiem jest wyrównanie powierzchni za pomocą jednorazowych kapturków ściernych. Żadna z tych czynności nie powoduje u pacjenta bólu.