Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa MOKOTÓW

W dzielnicy Mokotów nie posiadamy jeszcze naszego gabinetu podologicznego. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty w gabinecie w dzielnicy Bielany i Saska Kępa. 

Pedicure leczniczy – Warszawa Mokotów

Leczniczy pedicure to skuteczna forma profilaktyki chorób stóp. Jego wykonanie powinni rozważyć zwłaszcza ci, u których występują predyspozycje do występowania problemów ze stopami. U niektórych bowiem częściej niż u innych w obrębie stóp robią się takie zmiany jak modzele, odciski czy nagniotki. Dolegliwości tego typu nie można lekceważyć, gdyż zaniedbane mogą mieć przykre w skutkach konsekwencje i prowadzić do znacznie poważniejszych problemów, np. trwałych deformacji.

Czym jest pedicure leczniczy i dlaczego powinno się go regularnie wykonywać?

Pedicure leczniczy, jak sama nazwa wskazuje, jest zabiegiem dedykowanym stopom. Stosuje się go w celach kosmetycznych i leczniczych, aby poprawić kondycję stóp, wyeliminować bolesne dolegliwości i zapobiec powstawaniu nowych.

W gabinetach podologicznych Satin wszystkie zabiegi, w tym również pedicure podologiczny wykonywany jest przez wykwalifikowany personel, wykorzystujący wiedzę z zakresu podologii. Zakres pedicure’u leczniczego może być różny i dobiera się go stosownie do potrzeb pacjenta. Podstawowe czynności, które obejmuje każda wizyta o takim charakterze to:

  • obcięcie i oszlifowanie paznokci,
  • opracowanie wałów paznokciowych,
  • usunięcie zmian skórnych,
  • wygładzenie powierzchni skóry,
  • zastosowanie środka leczniczego.

Spotkanie kończy rozmowa z podologiem, który przekazuje cenne wskazówki, jak dbać o stopy na co dzień, aby uniknąć nawrotu problemów w przyszłości. Powrót do starych nawyków i zaniedbania w zakresie pielęgnacji mogą bowiem skutkować ponownym wystąpieniem dolegliwości.

Pedicure leczniczy – kiedy się na niego umówić?

Podolog przez większość społeczeństwa postrzegany jest jako lekarz, a tego zazwyczaj odwiedza się dopiero wtedy, gdy ma się jakiś problem ze zdrowiem. Takie podejście nie do końca jest dobre. Gabinet podologiczny warto odwiedzać bowiem raz na kilka miesięcy w celu profilaktycznej oceny stanu stóp. Zareagowanie w odpowiednim momencie może zapobiec rozwojowi bolesnej dolegliwości, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Wizyta u podologa jest za to koniecznością, jeśli zauważymy u siebie jakieś dysfunkcje, np. wrastający paznokieć, modzele i zrogowacenia czy pękające pięty.

Pedicure leczniczy – Warszawa Mokotów. Gdzie umówić się na zabieg?

Wszystkich mieszkańców dzielnicy Mokotów w Warszawie zapraszamy do kliniki Satin. Gabinety znajdują się na Saskiej Kępie i na Bielanach. Nasi specjaliści świadczą profesjonalne usługi podologiczne, a ich efektem są zdrowe i zadbane stopy. W naszej ofercie oprócz pedicure’u leczniczego znaleźć można także inne zabiegi, których celem jest poprawa kondycji stóp. Jeśli zatem nie wiesz, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, umów się na wizytę i uzyskaj profesjonalną poradę.

[sp_easyaccordion id="10748"]
opinie o Satin